Блог

Бала Віталій: «Нечистий четвер»

Так в Україні є війна? Є діти війни?

0

comments3197

Бала Віталій

Політтехнолог, політичний консультант Директор Агентства моделювання ситуацій

У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин

1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституті Вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)

1992-1995 роки - аспірантура в ІМВ.

1995-1997 р.р.  автор  та продюсер телевізійних програм "Висока політика" та "ДІП канал" на телеканалі ICTV.

2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.

З 2002 року співзасновник та директор Агентства моделювання ситуаційСутність влади пізнається за конкретними діями, а не за правильними заявами.

Верховна Рада вчора, у середу, 8 листопада, проголосувала у першому читанні два законопроекти, які спрощують отримання статусу учасника бойових дій. І на базі цих двох законопроектів вирішили підготувати один законопроект до другого читання.

Це правильні рішення і потрібно було їх приймати, як мінімум у березні 2022 року.

Але, на мою думку, цього не достатньо.

У нас фактично йде визвольна війна з російським агресором. І постійно говорять саме про війн як всередині України, так і за її межами, навіть говорять про початок третьої світової війни. Хоча формально війна в Україні не визнана.

Я знову наголошую, про необхідність прийняття закону «Про оголошення стану війни».

У нас йде війна, а не просто бойові дії і має бути правовий статус учасника війни, правовий статус діти війни і сім’ї, як учасників бойових дій, так і учасників війни.

Крім того виходить, що у нас нема ветеранів війни, у нас сьогодні є тільки учасники бойових дій.

Це просто нісенітниця. А як тоді підписувати мирний договір? 

Я розумію, що прийняття закону «Про оголошення стану війни» є для чинної влади небезпечним, адже прийдеться не тільки визначити пільги учасникам бойових дій, але й учасникам війни, дітям війни та сім’ям, але й відмовитись від узурпації влади та безконтрольної корупції, яку зараз інакше, як мародерством назвати не можна. А всі заяви про боротьбу з корупцією, на жаль, не стосуються найвищого рівня корупції офісу президента, Кабміну та й інших високопосадовців наближених до ОПУ. Це ж ні для кого не секрет. І навіть вчорашня рекомендація Європейської Комісії почати перемовини з Україною про вступ в ЄС, має зауваження щодо боротьби з корупцією.

Небажання чинної влади привести реальну нинішню ситуацію у відповідність прийняттям закону «Про оголошення стану війни»  демонструє, що всі красиві слова заяви про об’єднання, про зусилля для перемоги України є просто словами і не більше, не кажучи про відношення до ЗСУ загалом, до загиблих та їхніх сімей, до поранених та демобілізованих, зокрема.

Влада, яка економить на своїй армії під час війни, допомагає ворогу.

Трохи більше можна подивитись у програмі «Нечистий четвер» на моєму ютуб каналі.

Посилання у першому коментарі.comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!