comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Блог

Олексій Голобуцький: Нуланд в Москві: для України все складається ніби непогано

Ключові формулювання за підсумками першої сьогоднішньої зустрічі Нуланд в Москві: "загострення", "заморожування", "нестиковка позицій". Це добре.

0

comments6845

Олексій Голобуцький

Політтехнолог, політичний експерт. Співзасновник «Агентства моделювання ситуацій» - найстарішої в Україні компанії з політичного консалтингу (існує з 2002 року). З 2009-го року незмінно входить до десятки найбільш цитованих політичних експертів в Україні. Визнаний найпопулярнішим політичним експертом за версією рейтингової платформи Comments.ua два роки поспіль: 2020-го та 2021-го.

45 років, заступник директора Агентства моделювання ситуацій.

За освітою історик (ЛНУ ім.І.Франка). 

Онук відомого історика українського козацтва Володимира Олексійовича Голобуцького (1903-1993).

Син професора Петра Володимировича Голобуцького (1938-2010)

Є одним з перших спеціалістів в Україні з питань інформаційного суспільства – перша монографія вийшла друком 1999 року і стала навчальним посібником на багатьох кафедрах (напрямків ІТ, інформаційної безпеки, філософії, державного управління і права, новітньої історії та ін.) українських вишів, її та наступні роботи досі цитують українські автори дисертаційних робіт різних напрямків.

Автор і співавтор багатьох наукових і публіцистичних праць з історії, соціології, політології, проблем інформаційного суспільства, інвайронменталізму тощо.

У 2018-му році через регулярну жорстку політичну сатиру і фотожаби особисто на Путіна потрапив до санкційних списків Кремля: у «списку 322-х» від 1.11.2018 став 60-м.

Є автором сотень поширених мемів щодо українських та зарубіжних політичних діячів, політичної ситуації в Україні.

Аудиторія персональної сторінки у Facebook складає більше 60 тисяч читачів. 

Ключові формулювання за підсумками першої сьогоднішньої зустрічі Нуланд в Москві: "загострення", "заморожування", "нестиковка позицій". Це добре.
--
Щодо візиту заступниці держсекретаря США з політичних питань Нуланд до Москви.

Обставини візиту специфічні: для його уможливлення саму Нуланд викреслили з "чорного списку" Кремля (куди її внесли 2019 "у відповідь на санкційні списки США"), а на заміну США мають зняти санкції з російських дипломатів.

Анонсували цю зустріч кремлівські пропагандисти і українська п'ята колона практично як "угоду з продажу України Росії" і кінець підтримки США. Як мінімум - хоча би просто як домовленість про посилення тиску на Україну щодо Мінських угод і "формули Штайнмаєра". Тобто, коротко кажучи, для України "все пропало".

Але маємо свіжі новини за заявами заступника Лаврова Сєрґєя Рябкова (саме з Рябковим пані Нуланд мала зустріч у вівторок зранку).
--
- "Москва не исключает дальнейших обострений в отношениях с США, если не будут приложены дополнительные усилия для нормализации, сказал РИА Новости замглавы МИД Рябков".

- "Рябков рассказал РИА Новости, что его разговор с Нуланд был "предельно откровенным", он был полезен, но пока позиции сторон плохо стыкуются".

- "Москва не исключает заморозки работы дипмиссий России и США, но хотела бы избежать такого сценария, сказал РИА Новости Рябков после разговора с Нуланд. По его словам, стороны проведут новые консультации по урегулированию кризиса вокруг виз и работы дипмиссий".
--
Що розшифровується достатньо просто і малоприємно для Кремля: Нуланд, судячи з оцих заяв, приїхала виставити нові претензії до Кремля і відчитати за неналежну поведінку (ймовірно, і без питання безпідставного здорожчання газу та обмеження його постачання до Європи не обійшлось).

Кремлю виставили ультиматум (або кілька локальних ультиматумів), а у відповідь Росії не знайшлось чим тиснути на США. Тому і "позиції сторін погано стикуються" - США вимагає того, на що Кремль поки піти не готовий.

Але Білий дім натомість готовий посилити тиск: власне, це про частину про "не виключене замороження роботи дипмісій Росії і США" і "не виключені подальші загострення у стосунках". "Загострення", ймовірно, варто читати як "розширення і поглиблення санкцій, застосування санкцій щодо більшої кількості підприємств, осіб і рахунків, в котрих зацікавлений Путін і які забезпечують його доходи".

Попереду сьогодні ж в пані Нуланд ще зустрічі з Дмітрієм Козаком (заступник голови адміністрації Путіна) і помічником Путіна Юрієм Ушаковим.

Почекаємо, яким буде тон і формулювання їхніх заяв за підсумками зустрічей. І що скаже сама пані Нуланд.

Для України оптимально, якщо загальна риторика про "загострення", "нестикування" і "замороження" збережеться. Адже це означатиме в перспективі більше санкцій і жорсткіші санкції щодо РФ. В контексті додаткових $40 мільярдів доходів РФ у 2022 році (котрі вони очікують через зростання цін на газ і нафту) скорочення цих доходів (і можливостей видатків на війну з Україною) через санкції нам дуже важливе.

comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора

Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!