logo

Coinspot 27.02.2021

BTC/USD

47132.75

ETH/USD

1515.15

LTC/USD

175.49

НБУ 27.02.2021

USD/UAH

28.10

EUR/UAH

34.05

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Блог

Ihor Petrenko: ЩО ЧЕКАЄ НА ГРАЛЬНИЙ БІЗНЕС У 2021 РОЦІ?

30 грудня 2020 року набрала чинності постанова КМУ «Про затвердження ліцензійних умов у сфері організації та проведення азартних ігор».

1

comments1293

Ihor Petrenko

Політолог

Політолог, доктор політичних наук. Доцент кафедри політичних наук філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Директора департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень.

Ліцензійні умови розроблені відповідно до профільного Закону, пройшли громадське обговорення та встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензій, а також вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання під час провадження відповідної діяльності. Тож з цього часу Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ)  може приймати документи на отримання ліцензій.

Держава та уповноважені органи планують перетворити 2021-й рік на рік реальних фінансових досягнень у вигляді відчутного наповнення державного бюджету. Зокрема, у Кабміні очікують надходження до спецфонду держбюджету у 2021 році 7,443 мільярда гривень шляхом плати за ліцензії на діяльність у сфері організації й проведення азартних ігор та за ліцензії на лотереї. Зокрема, 3,3 мільярда гривень підуть на фінансування субвенції місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку. Також ці кошти підуть на: розвиток аеропортної інфраструктури – 1 мільярд гривень; створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку – 805 мільйонів гривень; створення під Мінкультом Фонду розвитку закладів загальнодержавного значення – 2 мільярди гривень; субвенцію місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг – 300 мільйонів гривень.

Це цілком виправдані очікування. Для цього вже майже все готове – потенційні оператори азартних ігор можуть подавати документи регулятору для отримання ліцензій. Тут жодних перешкод немає. М’яч, як то кажуть, тепер на полі бізнесу, від якого значною мірою буде залежати швидкість видачі ліцензій. Наскільки ефективно сам бізнес підготує відповідні документи, щоб відповідати всім вимогам закону, настільки швидко він отримає ліцензії й зможе почати працювати в легальному сегменті. Щоправда, залишається борг за парламентарями у вигляді ухвалення податкового законопроекту 2713-д, який вже давно погоджений профільним комітетом. Цей законопроект збалансує систему оподаткування азартних ігор й стимулюватиме бізнес виходити з тіні ще швидше. Також значний обсяг роботи чекає на державу в частині протидії нелегальному ігорному бізнесу, який за останні 11 років глибоко пустив корені. Але загалом саме бізнес має наразі показати реальну зацікавленість та активність у питанні отримання ліцензій і тут для нього жодних перепон немає.

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!