Блог

Олексій Голобуцький: Війна з Росією: "Другий Білоруський фронт" готовий до відкриття?

Заява Лукашенка 27.09 про "новий фронт" з Україною і "військові бази США" - ми відреагували лише тихим запереченням від прессекретаря МЗС. Зеленський мовчить, звернень до Конгресу і НАТО не було.

0

comments11000

Олексій Голобуцький

Політтехнолог, політичний експерт. Співзасновник «Агентства моделювання ситуацій» - найстарішої в Україні компанії з політичного консалтингу (існує з 2002 року). З 2009-го року незмінно входить до десятки найбільш цитованих політичних експертів в Україні. Визнаний найпопулярнішим політичним експертом за версією рейтингової платформи Comments.ua два роки поспіль: 2020-го та 2021-го.

45 років, заступник директора Агентства моделювання ситуацій.

За освітою історик (ЛНУ ім.І.Франка). 

Онук відомого історика українського козацтва Володимира Олексійовича Голобуцького (1903-1993).

Син професора Петра Володимировича Голобуцького (1938-2010)

Є одним з перших спеціалістів в Україні з питань інформаційного суспільства – перша монографія вийшла друком 1999 року і стала навчальним посібником на багатьох кафедрах (напрямків ІТ, інформаційної безпеки, філософії, державного управління і права, новітньої історії та ін.) українських вишів, її та наступні роботи досі цитують українські автори дисертаційних робіт різних напрямків.

Автор і співавтор багатьох наукових і публіцистичних праць з історії, соціології, політології, проблем інформаційного суспільства, інвайронменталізму тощо.

У 2018-му році через регулярну жорстку політичну сатиру і фотожаби особисто на Путіна потрапив до санкційних списків Кремля: у «списку 322-х» від 1.11.2018 став 60-м.

Є автором сотень поширених мемів щодо українських та зарубіжних політичних діячів, політичної ситуації в Україні.

Аудиторія персональної сторінки у Facebook складає більше 60 тисяч читачів. 

Лукашенко на сьогоднішній нараді з білоруськими силовиками анонсував "відкриття нового фронту з Україною" і "реагування РБ і РФ на розміщення військових баз США в Україні": "...Найсумніше - це Україна. У нас відкривається новий, по-старому кажучи, фронт. Мало того, що туди побігли наші втікачі, - там створюються навчально-тренувальні табори у все більшій кількості, де навчають роботі по Білорусі, як кажуть спецслужби. ...Особливу увагу – українській ділянці [кордону] – що ми там будемо робити? Ви бачите, вони туди, в Україну, тягнуть натовські війська. Під видом навчальних центрів вони створюють фактично бази. Бази США створюють на Україні. Ясно, що нам треба на це реагувати. Ми з президентом Росії проводили і проводимо консультації з цього питання і домовилися, що там треба робити якісь дії. В іншому випадку ми завтра будемо мати прямо на кордоні Білорусі та Росії неприйнятну для нас ситуацію, аж до розміщення ракет відповідної дальності. Ми на це не підписувались і допустити цього не можемо".
--
Прессекретар МЗС України вже зробив з цього приводу заяву - заперечив існування американських "таборів і баз" на території України. Як на мене - не найефективніша реакція, зважаючи на появу риторики "другого фронту" і на озвучення виправдань для концентрації російських військ вздовж нашого кордону ще й на території Білорусі.

Фактично, це було проголошення офіційного військового союзу двох диктатур проти України. І офіційна Україна мала би не обмежитись скромними запереченнями прессекретаря МЗС "та ви що, насправді ми досі геть беззахисні, не хвилюйтесь", а вчинити геть інші кроки.

Вже мали бути оприлюднені офіційні звернення не прессекретаря Кулеби і не самого Кулеби, а безпосередньо Зеленського як Верховного Головнокомандувача - до НАТО, до США і ЄС, до голів держав, до ООН і Радбезу ООН, до ОБРЄ. Адже це вже не ляпання язиками ноунеймів з кремлівського пропагандистського пулу десь в Соловйова чи Скабєєвої на ефірі. Це офіційна заява президента (нехай і невизнаного) чималої країни після офіційних перемовин з президентом Росії, підтверджена речником Путіна.

Це напряму зачіпає інтереси передусім США (як обвинувачених в розміщенні військових баз). Це публічна заява про концентрацію військ окупанта ще на одній ділянці кордону України. Це анонсування серйозної ескалації ситуації в Європі.

І обмежитись запереченням від секретаря?

Зрештою, Зеленський вже мав домовлятись з представниками Конгресу і з Байденом про реальне розміщення в Україні бодай однієї військової бази США. Чи хоч кількох навчальних таборів з американськими інструкторами. Бо навіть такий крок вже серйозно ускладнив би черговий напад Росії на територію нашої держави. Все одно ворог і так вже обвинуватив Україну й Америку в існуванні таких речей.

Але ж Байден знов почне наїздити "А що ви вже виконали з поставлених раніше задач? А що ви зробили з викритими корупційними схемами?". Це і є причина, через котру Зеленський досі не звернувся по військову допомогу до США? Бо боїться претензій?



comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!