Блог

Юлія Ярмаркіна: “Я перевтілилася, але таки до дна не дісталася”: Катерина Кістень згадала, як у Швеції грала матір російського загарбника

Драма “Лишайся онлайн” стала першою картиною акторки після повномасштабного вторгнення.

0

comments2497

Юлія Ярмаркіна

Журналіст

Журналістика - це хобі яке стало роботою, тому я не працюю, а насолоджуюсь.

Влітку 2022-го акторка, яка рятуючись від жахів війни переїхала у Швецію, змогла повернутися у професію, щоправда онлайн. У нагоді став телефон артистки, на якій вона знімала не лише проби, але й самі сцени з фільму. За сюжетом фільму, Кістень - мама російського окупанта з Бучі, яка спілкується у ворожій соціальній мережі.

“Це доволі цікавий, але складний досвід. Було питання затримки зв'язку, а сцену треба було відзняти фактично в режимі прямого ефіру. Телефон був закріплений на моєму ноутбуці і я бачила саму себе в кадрі. Тобто, з одного боку це було цікаво, грали ніби з дзеркалом трохи. Водночас, я граю такий персонаж, на якого мені і самій було неприємно в кадрі дивитися. Думаю ця сцена і вийшла такою справжньою, бо це все було і справді онлайн”. 

Знайти антураж старої квартири з радянським інтер'єром у Швеції стало ще тим викликом для шведських кіношників, які допомагали зі зйомками. Виручила хазяйка квартири, у якої Кістень винаймала кімнату. Саме вона підказала стару закинуту суконну фабрику.

Шведський декоратор дуже намагався наблизити антураж до такої суворої російської реальності. Він спеціально приготував якійсь зліплені макарони. Тобто, знайшов те, що шведи точно не їдять.Знайшов десь тушонку, реально людина підійшла максимально відповідально”.

Найважче, зізнається акторка, бачити поруч звичне життя європейців, коли граєш реальність жахів війни.

“За вікном кухні в якій ми знімали стояла черга щасливих шведів за морозивом. Уявіть, щасливі повільні шведи, їдять там морозиво, а у нас тут крики, смерть війна. Це настільки відповідало тому, що у світі відбувається. Такий сюр, що було враження, шо я з'їхала з глузду.

Грати матір окупанта - виклик ще той, каже Кістень, і щиро зізнається - перейняти тупість рашистів до кінця не зуміла.

“Я перевтілилася, але таки до дна не дісталася. Як і звідки у них береться оця тупість - я не розумію.У нас таких нема, у нас люди наївні можливо, але не тупі. Ця обмеженість - це щось ментально особливе”. 

Нагадуємо, що драма “Лишайся онлайн” виходить у національний прокат 28 березня. У фільмі знялися Єлизавета Зайцева, Олександр Рудинський, Леся Жураківська та інші.comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!