logo

Coinspot 22.10.2020

BTC/USD

12840.25

ETH/USD

397.25

LTC/USD

55.69

НБУ 22.10.2020

USD/UAH

28.45

EUR/UAH

33.70

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Блог

Алексей Голобуцкий: Зеленський порушив базову заповідь дипломатії: "Ніколи не виносити сміття з хати"

Зеленський публічно, фактично, погрожував владній команді в разі невиконання ними поставлених задач - вельми сумнівних з точки зору права.

Зеленський дав інтерв'ю ВВС HARDtalk. Основний зміст: він готовий розігнати всіх, але сам від влади не відмовиться. Зеленський пообіцяв, що команда "слуг" включно з генпрокуроркою Венедіктовою, має максимум кілька місяців, "щоб показати результат" - потім підуть масові звільнення. 

 

Про який саме результат йдеться, Зеленський не уточнив. От тільки чимдалі тяжчі зловживання влади ресурсами й повноваженнями силовиків і прокуратури для тиску на політичних опонентів залишають небагато місця для припущень. 

 

Фактично, публічне інтерв'ю шостого президента зарубіжному ЗМІ можна потрактовувати як декларацію намірів про розгортання масштабних політичних репресій із задіянням силового апарату. Або команда всіляко допомагає знищити будь-якими методами опонентів - "попередників", популярних мерів, просто популярних політиків і тих, хто жорстко критикує Зеленського, - або всі втрачають місця біля годівниці. А може навіть самі підуть під слідство - чи хтось сумнівається, що там знайдеться, за що? 

 

Тут є ще один не менш неприємний аспект: порожній бюджет і коронавірусна криза через провалені владою карантинні заходи. На сьогодні вже можна вважати зафіксованою тенденцію: держава тисне на бізнеси через податкову, через інші структури, намагаючись максимально збільшити надходження, в тому числі коштом банкрутування бізнесів. 

 

Тобто, є шанс, що оцією дивно-публічною заявою (бо зазвичай таке кажеться за зачиненими дверима на закритих нарадах владної команди, на не вголос на міжнародній арені) Зеленський ще й опосередковано нагадав тій же ОГПУ і решті структур про поставлені задачі витрусити з бізнесів як мінімум необхідні для фінансування держави кошти попри всі реалії і ускладнення. 

 

Хоча про збереження Кабміну Шмигаля явно не йдеться. Швидше можна припустити, що торг іде на рівні "ви просто підете у відставку - чи підете під суд, якщо не виконаєте поставлених вам задач". Цілком ймовірно, що сюди ж включено і монобільшість 9-го скликання Верховної Ради - тобто, Зеленський вже наважився на дострокові парламентські вибори, від обставин залежить лише момент розпуску ВР. Але для дострокових президентських виборів явно знадобляться набагато масштабніші зусилля, причому не тільки зсередини України, але й ззовні (не варто забувати, що ми - дуже бідна країна, що живе в борг, котрий сильно збільшився при шостому президенті).

Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!