Блог

Бала Віталій: «Злий понеділок»

Без відставок у керівництві медицини, ніякі перевірки ВЛК не допоможуть

0

comments1368

Бала Віталій

Політтехнолог, політичний консультант Директор Агентства моделювання ситуацій

У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин

1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституті Вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)

1992-1995 роки - аспірантура в ІМВ.

1995-1997 р.р.  автор  та продюсер телевізійних програм "Висока політика" та "ДІП канал" на телеканалі ICTV.

2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.

З 2002 року співзасновник та директор Агентства моделювання ситуаційСьогодні пропоную для негативних емоцій згадати про військово-лікарські комісії.

Володимир Зеленський підписав 12 вересня указ про перевірку всіх рішень військово-лікарських комісій з 24 лютого 2022 року.

Цим указам вводиться у дію рішення РНБО України від 30 серпня 2023 року «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»

Що тільки ми не почули і не побачили за останній місяць про ВЛК(військово-лікарські комісії)

Навіть рішення Верховної Ради про відновлення електронного декларування передбачало розширення переліку тих, хто має робити таке декларування і серед них були члени ВЛК.

Так, згідно цього указу, потрібно у тижневий термін створити центральними органами влади, обласними, КМДА робочі групи з перевірки обгрунтованість рішень ВЛК та медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності та непридатності до військової служби. І у тримісячний термін все має бути перевірено.

Але, на мою думку, все це виглядає якось не дуже оптимістично і результативно у перспективі.

Хіба про це «бєспрєдєл» у роботі ВЛК не було відомо раніше? Було. 

А тепер, купа людей має займатись перевірками і не факт, що перевірки будуть об’єктивними. Бо є велика вірогідність того, що родичі, близькі та знайомі перевіряючих звертались за «послугами» до тих структур, які будуть перевіряти.

Але припустімо, що все перевірили і що далі?

Яка буде відповідальність ухилянтів і членів ВЛК?

А чи буде відповідальність членів ВЛК за те, що вони признали придатними до військової служби тих, хто насправді і неприданий?

Безумовно, що не всі ВЛК і члени цих ВЛК «замішані» у цих бізнесово-корупційних справах, але кількість «замішаних» може вразити всіх, якщо перевірки будуть об’єктивними.

А це вже вирок не тільки членам ВЛК, але й керівництву, яке призначає.

Тому, на мою думку, під час перевірки, як мінімум потрібно відсторонити від посад тих, хто є безпосередніми керівниками, починаю чи з самого верху. І це стосується, як міністра охорони здоров’я, так і керівниці Медичних сил ЗСУ.

А за великим рахунком вони повинні бути відправлені у відставку і мають провести службове розслідування до причетності чи непричетності до цього медичного «бізнесу».

Трохи більше дивіться на моєму ютуб каналі.

А якщо виникне бажання та буде натхнення  поставити вподобайку, прокоментувати відео та підписатись на канал, я буду вдячний за підтримку.

Посилання у першому коментарі.

 comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!