Главная Новости Дайджест Влада проти наших дітей
commentss НОВОСТИ Все новости

Влада проти наших дітей

Уже не один рік ведеться боротьба з різних сторін – від компанії-забудовника «Ліко-Холдінг», понад тисячі мешканців житлового комплексу «Ліко-Град» Голосіївського району столиці та представників міської влади – за земельну ділянку, на якій повинен бути збудовано дитячий садок на 240 місць. Проте Національний банк України разом із головою КМДА Поповим О. П. іншої думки – замість дитячого закладу треба збудувати п’ять багатоповерхових житлових будинків

27 декабря 2012, 13:45
Поделитесь публикацией:
Влада проти наших дітей

Як повідомив начальник Головного управління містобудування та архітектури С. Целовальник, "Компанії "Ліко-Холдінг" надано лист-погодження проектної документації від 31 серпня 2007 року №07-8995 по вулиці Вільямса, Симоненка, у складі яких зазначено будівництво дитячого дошкільного закладу на 240 місць. Проектна документація пройшла комплексу державну експертизу на відповідність чинним державним будівельним нормам – позитивним висновком служби "Київдержекспертиза", — додав С. Целовальник.

Відповідно до Містобудівного розрахунку ДП "Інститут Київгенплан" рівень забезпечення по дошкільних закладах будівництва мікрорайону "Ліко-Град" складатиме 95% при реалізації запропонованих та погоджених проектних рішень.

У зв’язку з цим, та враховуючи катастрофічну нехватку дошкільних та загальноосвітніх закладів, Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація листом №085/1489 від 11 липня 2007 року підтвердила готовність виступити замовником будівництва дитячого дошкільного закладу на 240 місць.

Попри це, рішенням Київської міської ради від 27 листопада 2009 року №754/2823 Національному банку України надано земельну ділянку для будівництва житлових будинків на місці запланованого дитячого садка на 240 місць, потреба якого підтверджена містобудівним розрахунком даного мікрорайону.

У грудні 2010 року, на спільній робочій нараді у Головного управлінні містобудування та архітектури за участю представників від Нацбанку, ТОВ "Ліко-Холдінг", Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації, КО "Центра містобудування та архітектури" та фахівцями Київголовархітектури, вирішено скоригувати проектні рішення з чітким визначенням місце розташування дошкільного закладу.

"Однак на сьогодні ситуація щодо вирішення проблемних питань забудови дитячого закладу не змінилася, рекомендації та зауваження Головного управління містобудування та архітектури не виконано. Ми підтримуємо звернення мешканців мікрорайону та сприятимемо у вирішенні питання будівництва дитячого садочку на 240 місць по вулиці Академіка Вільямса, 10", — підсумував С. Целовальник, начальник "Київголовархітектура".

Згідно з інформацією Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради дитячі садки Голосіївського району міста Києва заповнені на 140%, адже влаштування дітей у дитячий садок – проблема усіх молодих сімей в Голосіївському районі та Києві в цілому.

У свою чергу, представники Національного банку України вкотре зазначають, що рішення Київради є легітимним, і по вулиці Академіка Вільямса, 10 ("Ліко-Град", Голосіївський район) будуть збудовані заплановані житлові будинки висотністю до 19 поверхів з вбудовано-прибудованим дошкільним дитячим закладом на 80 місць.

Народний депутат України Ігор Лисов, який з 2009 року намагається повернути земельну ділянку під забудову дитячого закладу та до якого звернулися мешканці Голосіївського району, також вкотре звернувся до Першого віце-прем’єр міністра Кабінету Міністрів України Хорошковському В.І. та безпосередньо до голови КМДА Олександра Попова, який у своєму листі відповів, що Київська міська державна адміністрація підтримує пропозиції Нацбанку щодо перспективи забудови земельної ділянки на вулиці Академіка Вільямса, 10 у Голосіївському районі.

Мешканці житлового комплексу "Ліко-Град", що у Голосіївському районі, обурені такою поведінкою влади: "Ми неодноразово зверталися до різних представників влади, проте "правда" і міська влада на стороні Нацбанку. Проте згідно з Конституцією України кожен має право на безкоштовну і загальнодоступну дошкільну освіту. Ми також звернулися до народного депутата України Ігоря Лисова, який вже не один рік веде боротьбу за цю ділянку та будівництво дитячого закладу. Не потрібно бути фахівцем у відповідних галузях, щоб зрозуміти, що дитячий садочок, задекларований НБУ, розраховано лише для мешканців будинків НБУ. Адже він планується всього на 80 місць, а в нашому мікрорайоні вже проживає понад 8500 молодих сімей. Чому замість будівництва дитячого садка на 240 місць зі сквером влада надає перевагу будівництву багатоповерховим будинкам із сумнівним будівництвом дитячого садка на 80 місць? Адже запропонований проект НБУ не відповідає інтересам жителів Голосіївського району, не вирішує питання дошкільної освіти наймолодших жителів нашого мікрорайону та порушує право дітей на дошкільну освіту…"

На разі, вирішення питання будівництва дитячого дошкільного закладу замість п’яти багатоповерхівок є гострим для мешканців Голосіївського району столиці. Вони задаються питаннями: чому сьогодні міські функціонери, які обіцяють покращення соціальної сфери і розбудову дитячих дошкільних закладів у столиці – заважають розвитку та створюють перешкоди на шляху до отримання загальнодоступної дошкільної освіти? І чому можливості їх дітей обмежуються на користь Національного банку України?



Читайте Comments.ua в Google News
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
comments

Новости партнеров


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!