УКРАИНА

Влітку цукор може коштувати вже 12 гривень

0

0

Якщо Україна не ввезе в найближчі 2-3 місяці цукор за квотами – вже влітку ціни на нього "злетять" до 12 гривень за кілограм.

Таку думку висловив директор інформаційної компанії "Проагро" Микола Верницький.

"Наші запаси вичерпаються, і на ринок хлине "лівий" цукор з Польщі, Білорусі, Росії", - заявив він.

Теперішнє певне здешевлення цукру він називає тимчасовим. У супермаркетах розвісний цукор-пісок продають по 7,8-8 гривень/кг, фасований - по 9,50-10 гривень.

Причин здешевлення експерти називають три: продаж торішніх запасів цукру виробниками (в основному це дрібні фермери, яким потрібні гроші на посівну і для розрахунку по торішніх кредитах), імпорт тростникового сирцю (з початку року поступило близько 80 тисяч тон, очікується ще 180) і поява на ринку неврахованих запасів, завезених контрабандою.

"Торішні запаси виснажаться до осені. Тоді і можливе зростання цін на 1-1,5 гривень/кг, але це ненадовго, максимум на 2 місяці - серпень-вересень, а з жовтня вже буде цукор нового урожаю, і ціна знову опуститься до 7,5-8 гривень/кг. Зараз же завалювати ринок дешевим цукром виробникам невигідно, їм потрібні гроші на посівну, тому нижче 7,80 не буде", - заявив голова Асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук.

Як повідомлялося, Мінагрополітики розробляє нові способи боротьби з дефіцитом цукру. До літа планується ввезти додатково 100-150 тис. тон з країн–членів ВТО з пільговою ставкою мита або з Білорусії з відстроченням сплати ПДВ.

По материалам:   “Сегодня

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Jungle

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...

Новости mama.land

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus