УКРАИНА

Омельченко на кого-то наехал. Только не ясно, на кого

0

0

Народный депутат Григорий Омельченко в своем депутатском запросе утверждает, что Украина продавала Ирану «крылатые ракеты».

Депутатский запрос одного из самых плодовитых народных депутатов вызывает некоторые сомнения. Хотя бы потому, что эксперты proUA утверждают, что санкций ООН против Ирана не существует.

И все же, если «запросы подаются, то кому-нибудь это нужно». Возможно, это эхо войн, которые сейчас идут в «самом тихом ведомстве» страны – СБУ. Для интересующихся печатаем текст депутатского запроса полностью.

12 січня 2005 р

Генеральному прокурору України ПІСКУНУ С.М.

Голові Служби безпеки України СМЕШКУ І.П.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

про надання Верховній Раді України повної інформації щодо обставин незаконного продажу за кордон військового майна та крилатих ракет в 1999-2001 роках посадовими особами державної компанії «Укрспецекспорт» та Служби безпеки України

Впродовж 1999-2001 років я неодноразово направляв до Служби безпеки та Генеральної прокуратури України депутатські звернення з матеріалами про незаконний продаж за кордон військового майна, зброї посадовими особами державної компанії «Укрспецекспорт» та причетність до цих незаконних оборудок високопосадових осіб, в тому числі, і окремих керівників Служби безпеки України.

Службою безпеки України завершено досудове слідство у кримінальній справі щодо колишнього працівника Служби безпеки України Євдокимова В.В., який обвинувачується в тому, що в 1999-2001 роках здійснював контрабандним шляхом поставку зброї, в тому числі, й крилатих ракет з України до Ірану, щодо якого діють обмеження ООН на продаж подібної зброї. Продані крилаті ракети перебували на балансі Міністерства оборони України (міністр О.Кузьмук). Продані крилаті ракети є засобом доставки зброї масового знищення ( в тому числі і ядерних зарядів ) на тисячі кілометрів.

У незаконній продажі зазначеної зброї брали участь високопосадові особи державної компанії «Укрспецекспорт», Служби безпеки України, в тому числі, й колишні окремі її керівники. Про продаж зброї інформувався Президент України Л.Кучма, за згодою якого і здійснювався її продаж.

Зазначена кримінальна справа слухається Апеляційним судом Київської області в закритому режимі. Наявні фактичні дані засвідчують, що Служба безпеки та суд за вказівкою високопосадових осіб з оточення Президента України. Л.Кучми, які причетні до незаконного продажу зброї, тримають цю справу в атмосфері повної таємності і вживають всі можливі заходи, в тому числі і незаконні (шантаж, погрози, залякування), щоб громадськість і Парламент України, а також міжнародні організації ( і зокрема, ООН) не отримали об’єктивної інформації про факти незаконного продажу зброї за кордон та привласнення цими особами валютних коштів в особливо великих розмірах, отриманих від реалізації зброї.

Встановлені Апеляційним судом під час судового слідства фактичні дані підтверджують причетність керівників державної компанії «Укрспецекспорт» та її дочірніх комерційних структур, а також високопосадових осіб, в тому числі й колишніх окремих керівників Служби безпеки України до незаконного продажу і вивозу контрабандним шляхом зброї та військового майна у 1999-2001 роках, як до Ірану, так і до інших країн світу. Виникає логічне і риторичне запитання: чому на лаві підсудних знаходиться лише один Євдокимов В.В., який виконував лише другорядну роль у незаконних оборудках з продажу і контрабанди зброї до Ірану та інших країн світу? Зрозуміло, що така таємність слухання в суді кримінальної справи викликана, в першу чергу, бажанням зацікавлених високопосадових осіб засудити лише «стрілочника», а самим, як організаторам цих тяжких злочинів, врятуватися від законного і справедливого судового покарання.

На підставі викладеного, керуючись ст.86 Конституції України та ст..15 Закону України «Про статус народного депутата України «, як представник Українського народу в Парламенті та державної влади вимагаю:

1 .Невідкладно вжити передбачених законом заходів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх посадових осіб (незалежно від займаних посад), які причетні до вчинення цих злочинів, та відшкодування збитків, завданих державі Україна.

2.Дати правову оцінку діям Президента України Л.Кучмі.

3.Терміново надати Верховній Раді України та мені повну інформацію про встановлені Службою безпеки та Генеральною прокуратурою України факти контрабанди та незаконного продажу за кордон крилатих ракет, іншої зброї та військової техніки через державну компанію «Укрспецекспорт» та її дочірні структури, а також вказати прізвища і посади осіб Служби безпеки, інших органів державної влади та державної компанії «Укрспецекспорт» і її дочірніх структур, які брали участь у цих незаконних об орудках; форми причетності цих посадових осіб до незаконного продажу зброї (видання відповідних розпоряджень, вказівок, накладання резолюцій, висновки спеціалістів, експертів на продаж зброї, в якій формі інформувався Президент України Л.Кучма про продаж зброї, хто давав кінцевий дозвіл на її продаж і т. ін.); а також вказати суми валютних коштів, отриманих від продажу зброї, і хто ці кошти отримав.

4.Невідкладно надати мені завірену копію обвинувального висновку у кримінальній справі щодо обвинувачення Євдокимова В.В.

Хід розгляду депутатського запиту прошу Вас взяти під особистий

контроль і виконати його в повному обсязі.

Народний депутат України,

заступник голови Комітету з питань

боротьби з організованою злочинністю,

і корупцією Г.Омельченко

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: proUA

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus