УКРАИНА

Вербальні демони самознищення

0

0

Про Святослава Вакарчука і українську народну амнезію.

Брутальна проблема всіх “нових людей” в українській політиці полягає в тому, що вони користуються старими словесами. На якихось таємних помийницях риторики вони знаходять гаптовані червоним шовком скриньки, де зберігаються одні й ті ж таки вижовклі та запилюжені фрази, якими насправді можна викликати тільки демонів самознищення.

Черговою жертвою цієї сумнівної знахідки став Святослав Вакарчук, який оприлюднив днями свій намір потрапити до ВР . І біда навіть не в тому, що ця ідея закралася в голову володаря поп-слави, лідера гурту “Океан Ельзи”, патріота й інтелігента. Побудована ним власноруч модель моральної поразки зумовлена насамперед текстом, яким Святослав мотивує свій кульбіт. Він намагається апелювати до “нових людей”, а сам валить на їхні голови вербальний мотлох, сиві й горбаті репліки про “нашу Справу” й “нашу Країну”.

Такою ж безпорадною патетикою вимушено користуються всі колишні й нинішні народні обранці, які так само вірять в українську народну амнезію. Як риторично запитував Шнур в одній із пісень: “Нові люди... Що, вам старих мало?”.

Мені непотрібний такий народний депутат, який збирається будувати ідеальну Україну, й водночас наголошує, що Музика – це його життя, і про неї він ні на мить не забуватиме. Я вже бачив достатньо усіляких обранців, які протягом свого депутатства ні на мить не забували, що їхнє життя – це торгівля кольоровими металами, нафтопродуктами чи шоколадом.

Йдеться про давній і надзвичайно шкідливий для українських митців вірус самозасліплення. Перші його симптоми – усвідомлення винятковості, відмінності від попередників, котрих дорога добрих намірів уже довела до пункту призначення. Подальші демони, зроджені вірою у “героїв меча і магії”, здатні перетворити кожного генія на мандат, біочіп системи “Рада”, підняту руку, і зрештою – на відчуття прокрустової комфортності депутатського крісла. Подивіться на депутатів-письменників ВР першого скликання. Просто подивіться, як слухняно й переконливо вони доводили більшість законів Мерфі.

Я охоче вірю, що патріотизм Вакарчука – замріяний, романтичний, красивий і гідний поваги. Але саме цей кшталт патріотизму – ідеальний наповнювач для буклетів і листівок, рекламних плакатів та – мало не забув – передвиборних агітпоїздок з концертами. Звісно, з концертами. А ця рутинна січкарня з однаковим успіхом подрібнює все: і бабло, і добро. Народна амнезія дозволяє повторювати цю процедуру безкінечно – були б тільки нові артисти у партійних списках.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Михайло Бриних

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus