УКРАИНА

Хотіли, як краще – вийшло, як завжди…

0

0

Львівські і польські журналісти спровокували польське консульство на видачу візи за хабар. Провокація вдалася на славу – тепер у місті Лева отримати польську візу буде практично неможливо.

Іноді, коли в самого вдома є якісь негаразди, хочеться всім довести, що в сусіди – те ж саме. І не прибрано, і посуд не помитий. І на одну зарплату він теж не живе.

Журналісти львівської газети «Високий замок» взялися розповісти своїм читачам, що у польському консульстві у Львові чиновники залюбки беруть хабарі – не гірше наших, «рідних». Для цього львів»яни заручилися підтримкою своїх польських колег із «Газети виборчої» і організували журналістську провокацію.

Кореспондентка «Високого замку» Сюзанна Бобкова, буцімто бажаючи терміново отримати польську візу, кілька днів ходила під стінами консульства. Нарешті, її прагнення увінчалися успіхом. Сюзанна познайомилася з молодим чоловіком на ім’я Микола, який пообіцяв «зробити» жаданий документ – за окрему, зрозуміло, винагороду.

Чекати довелося майже два тижні (без «окремої винагороди» цей строк може розтягтися до кількох місяців, бо в Польщу хочуть поїхати дуже багато мешканців Львівщини та інших західноукраїнських областей). Послуга обійшлася у 130 доларів – за словами «Миколи», «треба розрахуватися з людьми». Візу журналістка отримала. Поза чергою.

Історію про «корупцію серед польських чиновників» оприлюднили і «Високий замок» , і «Газета виборча». Офіційна реакція Польщі не забарилася – але, певно, не зовсім така, на яку розраховували журналісти.

Польський МЗС після перевірки погодився з тим, що під стінами консульства Польщі у Львові діє візова мафія. Однак до складу цієї «організації» входять не чиновники з посольства, а місцеві жителі, себто українці. Вони домовляються з фірмою, котра вивозить людей у Польщу на роботу. Анкета того, хто хоче отримати візу пошвидше, прикріплюється до анкет «заробітчан». Польське ж консульство розглядає такі документи позачергово, щоб, за словами заступника глави польського зовнішньополітичного відомства Павла Коваля, «не паралізувати економічних зв’язків між Польщею й Україною».

Інакше кажучи, мафія виявилася у тому числі і вітчизняною, а польське МЗС до всього ще й виконало роботу українських правоохоронців. Правда, про початок розслідування за фактами підробки документів і хабарництва «Миколою і компанією» поки не чути.

Заявою у стилі «самі ви такі» поляки не обмежились. Як повідомила «Німецька хвиля», Генеральне консульство Республіки Польща у Львові припинило видавати візи за спрощеною схемою для українських підприємців, котрі співпрацюють з польськими колегами. Тепер усі анкети розглядатимуться у загальному порядку. При цьому особиста присутність потенційного власника польської візи обов’язкова.

До чого це призведе – зрозуміло. Поляки відгородили себе від обвинувачень у корупції, адже працюватимуть винятково з фізичними особами, а не з фірмами-посередниками. А українці чекатимуть на розгляд документів ще довше, бо черга стрімко зросте. Окрім того, журналістське дослідження фактично перекрило шлях «на заходні креси» дядькові з Коломиї чи тітці з Ожидова, які щороку їздили на сезонне збирання яблук до Польщі. Відтепер фірма віз не гарантує, а їхати до Львова, щоби вистояти ранкову чергу ( та ще й без жодного успіху) мало хто захоче.

Залишається львівським журналістам для балансу зробити подібну провокацію в одному з місцевих ВВІРів. Там де поза чергою і за хабарі видають закордонні паспорти. Принаймні у цьому випадку у кінці дослідження можна з чистою совістю дописати: «При написанні цього матеріалу жоден українець не постраждав».

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Андрій Лисенко

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus