УКРАИНА

Парканна правда

0

0

Українські політичні цінності – це “Дванадцять стільців”. Не в тому сенсі, що їх – рівно 12, а в тому – що комплект розпродали на аукціоні.

Днями один мій знайомий каже: “Ну, що за фігня: йогурт, який коштував 4.50 – тепер більше п’яти гривень”. Я чомусь механічно відповів: “Що ж ти хочеш, скоро вибори”.

Звісно, йогурт – не хліб, і його подорожчання навряд чи вплине на електорат, вічно незадоволений владою, хоч якою б вона була. Владою, що тільки й знає, як піднімати ціни й тарифи, аби громадяни залишалися в належному політичному тонусі.

Отже, скоро вибори, і мені варто було б знати, як там і що. Хто з ким і чому. Врешті-решт, час вже вирішувати, у якій клітинці поставити свою галочку. Щоб йогурт не дорожчав.

Минулі роки навчили, що надто великий ризик облажатися. Незалежно від того, які телеканали дивишся і які газети читаєш. Бо кожна клітинка у бюлетені містить у собі фрагменти безодні. Можна було б плюнути на свої громадянські права, але це вже було, в різних модифікаціях, – наплювалися досхочу.

Дедалі важче відповісти на сакраментальне питання: кому вірити? Тому важливіше, мабуть, насамперед визначитися із символами власної недовіри. Для цього навіть не треба стежити за новинами – достатньо звертати увагу на те, що пишуть на парканах міста. Бо ж на парканах, як відомо, хорошого не пишуть. Відтак паркани – це єдине надійне джерело інформації, яке чітко вказує, хто ж у нас головні претенденти на лаври аутсайдерів.

На жаль, соціологи не відстежують цей парканний рейтинг політичних партій. А даремно. Бо саме він допомагає збагнути сенс багатьох “принципових” протистоянь. За моїми спостереженнями, на паркани здебільшого потрапляють ті політичні сили, які з різних причин не встигли на один важливий приватизаційний аукціон, на якому провідні учасники виборчих перегонів вельми хвацько поділили між собою так звані “політичні цінності”. Вони, ці сумнівні й риторичні цінності, дуже нагадують дванадцять стільців. Бо кожна партія хоче володіти усіма ними, повним комплектом, у якому ж напевно криється немислимий скарб, але так сталося, що довелось полювати за окремими екземплярами.

Одні взяли собі стілець-закон, інші – стілець-справедливість, ще одні – стілець-добробут etc. А з огляду на те, що такого кшталту цінностей-стільців – не так багато, то й не на всіх вистачило.

Тепер, шановний власник кулькової ручки, тобі доведеться не лише вирішувати, яку цінність обрати, але й виграти своєрідне лото “один із дванадцяти”. Якщо, звісно, скарб національних політичних цінностей ще не використаний на якесь помпезне будівництво. Бо в цьому випадку залишається вірити хіба що парканній правді.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Михайло Бриних

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus