УКРАИНА

Столична мерія виживає з Майдану українську символіку

0

0

Бажання міської влади «благоустроїти» Київ може призвести до того, що з центру української столиці зникне легендарний куточок україністики.

Протистояння київської міської влади і продавців української символіки на столичному Майдані Незалежності триває. Продавці наголошують на законності своїх дій і апелюють до документів про оренду земельної ділянки та дозволу на торгівлю. Мерія ж намагається прибрати лотки з товаром, використовуючи для цього різноманітні способи. Договір про оренду земельної ділянки торгівцями закінчується 31 серпня.

Чиновники пишуть приписи…

– Ну от, зараз знову почнеться, – глузливо каже голова Профспілки працівників незалежної преси Ганна Коваленко. – Ми продаємо тут українську символіку вже вісімнадцятий рік. І вісімнадцятий рік влада не може ніяк заспокоїтись. То ганяли нас за продаж демократичної преси, то за жовто-блакитні прапори. Тепер – нібито за антисемітську літературу.

Через кілька хвилин справді «починається». До лотків із українською символікою підходять кілька чоловіків у костюмах і краватках. Один із них дістає із потертої папки чистий бланк припису. Обпершись на стіл із розкладеними на ньому дисками з фольклорною музикою, він старанно заповнює: «Привести кількість столиків до 5 (п’яти), як вказано у договорі».

Столів якраз п’ять, але це чиновника не зупиняє.

Двоє його колег тим часом крутять у руках диски. Поряд стоять двоє іноземних туристів (якщо судити з упівголоса кинутих реплік, то з Іспанії) і здивовано споглядають цю картину.

Врешті, чиновник підписується: «Карпенко В.А.», і комісія у супроводі міліціонера йде.

– Ну, треба ж їм хоч щось написати, щоб дарма тут не ходити, – зауважує Ганна Коваленко і додає:

– Це ще нічого. За часів радянської влади одного чоловіка, який торгував тут українськими прапорами, схопили за комір і тягали по майдану. Або взагалі з автоматами приходили. Ми тоді казали: «Ставте нас отуди, під стіну головпоштамту, і стріляйте». Не стріляли…

Хронологія

31 липня Профспілка працівників незалежної преси написала київському меру листа, у якому попросила «зберегти на Майдані Незалежності наш єдиний куточок україністики». Сюди «їдуть з усієї України та з багатьох країн світу за прапорцями, українськими книжками та українською музикою, яких зараз немає у продажу не тільки у Києві, а і по всій Україні», – сказано, зокрема, у листі.

Появі цього документу передували постійні приписи з вимогами припинити торгівлю, привести кількість столів у відповідність з договором тощо.

Про реакцію на лист із боку київської влади поки не чутно, натомість довкола лотків з українською символікою почали відбуватися дивні речі.

О десятій ранку другого серпня на Майдані з’явилися люди в цивільному і міліцейській формі. Назвавшись представниками «відділу благоустрою Шевченківської райдержадміністрації», вони забрали столи і товар і, поклавши це все на вантажівки, поїхали. За словами пані Коваленко, «борці за благоустрій» навіть не схотіли дивитись на документи, які свідчать про законність торгівлі. Опівдні товар повернули – але без столів.

Наступного дня мерія пригнала на Майдан цистерни з водою і трактор, які стали між лотками з товаром.

Водії автомашин нібито натякнули на усне розпорядження градоначальника організувати «холодний душ», але так і не наважились облити людей водою.

Четвертого серпня невідомий напав на юнака, який роздивлявся виставлені на продаж речі, і завдав йому ножового поранення. За хуліганом кинувся міліціонер, що прогулювався поряд. Більше ані любителя холодної зброї, ані правоохоронця тут не бачили. Ганна Коваленко називає цей випадок провокацією з боку мерії, однак ні довести, ні спростувати це твердження поки не може.

Європа «від Черновецького»

Міська влада тим часом запевняє, що лише намагається цивілізувати місто. Третього серпня на брифінгу в Київській мерії міський голова Леонід Черновецький заявив, що має намір «європеїзувати» торгівлю національною символікою на столичному Майдані Незалежності.

«Ніколи, доки я залишатимуся мером Києва, на Майдані Незалежності, який є символом країни, не буде ніяких лавок, величезного розміру ось цих столів, де продавалося все підряд, у тому числі і антисемітська література», – сказав мер.

У Профспілці працівників незалежної преси, яка займається розповсюдженням української символіки, кажуть, що в них є всі необхідні дозволи на здійснення цієї діяльності.

– У нас є договір про оренду земельної ділянки від 14 грудня 2006 року, – розповідає Ганна Коваленко і дістає із сумки стос паперів. – Ось він. Дивіться, цільове призначення об’єкту оренди – для розміщення, експлуатації та обслуговування ряду з п’яти столиків по продажу національної символіки. Розмір ділянки – сорок квадратних метрів, ми цей ліміт не перебираємо. Хочуть – хай міряють. Є також ліцензія на торгівлю, де вказано спеціалізацію: роздрібна торгівля непродовольчими товарами з національною символікою… У нас усе законно. А що стосується антисемітизму – у нас була література МАУП. Не знаю, антисемітська вона чи ні – але нам сказали її прибрати, ми й прибрали. Претензії ж не припиняються…

Скільки це триватиме?

Відповідь на це запитання знайти не важко. Термін оренди земельної ділянки закінчується 31 серпня нинішнього року. Знаючи впертість столичного градоначальника, можна спрогнозувати, що першого вересня цей договір просто не подовжиться. Тоді Київ втратить легендарний осередок україністики…

«proUA», зі свого боку, запрошує до обговорення причетних до проблеми представників міської влади.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Андрій Лисенко

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus