УКРАИНА

Ремонт під’їзду як дзеркало мерської любові

0

0

Як мені чемно по мерському телефону 15-15 роз’ясняли, хто я насправді. І всі інші теж.

Свої невдалі спроби домогтися ремонту під’їзду від комунального підприємства «Залізничне» я описав місяць тому . Але, за волею долі, коли я вже готовий був впасти у відчай від безвиході, не знаючи, в які двері стукати, на під’їзді нашого будинку з’явилася інформація: відтепер про всі свої проблеми кияни можуть повідомляти за телефоном 15-15. Окремим рядком киянам нагадали: така послуга надається безкоштовно.

Усвідомлення того, що мене вислухають у мерії і від імені Леоніда Черновецького дадуть прочухана бюрократам, після чого ці самі бюрократи почнуть вирішувати проблеми кожного окремого киянина, додало мені сили. Приємний жіночий голос, на тому боці дроту уважно мене вислухав, зареєструвавшпи моє усне звернення до КП «Залізничне»: зробіть, врешті решт, ремонт у нашому під’їзді, стіни якого осипаються буквально на очах.

Приємна жінка, яка спілкувалася зі мною, наголосила: київські ЖЕКи повинні і зобов’язані ремонтувати під’їзди будинків, у яких мешкають кияни. З чого я зробив цілком логічний висновок: всі комунальні підприємства таки мусять слухатися мера чи хоча б того, хто від імені Черновецького звертається до них із мерії. Власне, розпорядження та прохання мера і мерії повинні виконувати не лише ЖЕКи, а й загалом усі районні в місті Києві державні адміністрації.

Але через тиждень відповіді від імені мера мені ще не були готові надати. Адже моє прохання про допомогу було оформлене офіційним листом, на який треба дати офіційну відповідь. Причому – не мені, а в мерію. Мені ще в березні відповідальні працівники КП «Залізничне» усно сказали: ніхто вам нічого робити не буде, бо ніхто вам нічого робити не повинен. Невже так само ризикнуть відповісти і на офіційний запит із мерії? Тим більше, що київські ЖЕКи, як сказано в попередньому абзаці, таки зобов’язані ремонтувати київські під’їзди.

Стосовно відповіді мене чемно попросили передзвонити ще за кілька днів. Але тут зі своєї поштової скриньки я видобув чергове число газети «Солом’янка» (№3, 2009), де на стор. 5 чорним по білому написано: «Псують під’їзди самі ж мешканці та їхні діти. Якщо б ці ремонти робили їхнім коштом, ставлення було б інше. До речі, ремонт під’їздів, дахів, заміна ліфтів фінансуються з бюджету, тому навряд чи вдасться здійснити оновлення житлового фонду».

Загалом стаття, яка займає дві третини шпальти, варта того, аби її подавати всю, без цитування, яке так чи інакше буде сприйматися як вирване з контексту. Бо мало того, що кожен наступний абзац заперечує попередній.

Наприклад, він може початися з багатообіцяючого: «Постійні нарікання викликає робота новостворених комунальних підприємств», а закінчується оптимістичним: «Збори мешканців вирішили, що робота ДЕЖу їх цілком влаштовує».

А між цими двома реченнями йдеться про те, що організація під назвою «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» запропонувала мешканцям одного з будинків брати витрати по утриманню будинку на себе. Тобто, за свої гроші вивозити сміття, ремонтувати ліфти, утримувати слюсаря, електрика, двірника тощо. Ясно, що люди, які не є власниками будинку, до того ж значна частина яких – пенсіонери та безробітні, вирішили: краще визнати задовільною роботу ЖЕКу, ніж скидатися комунальникам на їхню бідність.

Тут же, в цій статті, кількома влучними реченнями сказано, чому саме КМДА видало розпорядження, яке дозволяє КП надавати мешканцям тричі прокляті, хоча й уже «легендарні» платні послуги. Виявляється, пише газета «Солом’янка», головна комунальна проблема – не сміття, яке не вивозять, не двори, які не прибирають, і не під’їзди, які не ремонтують. А учасники Великої Вітчизняної війни та інші пільговики, яким такі послуги треба надавати безкоштовно. Тобто, проблему створюють ті самі «любимые бабушки» Леоніда Черновецького.

Оскільки газета «Солом’янка» - офіційний друкований орган Солом’янської районної в місті Києві ради та Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, я без калькулятора склав два і два і дійшов висновку: моя надія на допомогу, про яку я попросив, подзвонивши за номером 15-15, примарна. Адже ясно сказано: ніхто нікому нічого робити не буде!

Тут прийшов час дзвонити і питати, як там просувається моя справа. Чемна жінка знайшла моє повідомлення і зачитала відповідь КП «Залізничний»: ремонт у нашому під’їзді не робитимуть. Отже, хоч у лоба, хоч по лобі, результат один. Не стримавшись, я зачитав уривки зі згаданої статті. І отримав несподівану відповідь: «Те, що пише газета «Солом’янка», не є офіційною інформацією з Київської міської державної адміністрації. Позиція мерії (читай – мера – А.К.) дається на сторінках комунальних ЗМІ «Хрещатик» та «Вечірній Київ».

То виходить, що районні адміністрації і районні комунальники займаються самоуправством? І своє самоуправство та небажання щось робити обґрунтовують на сторінках підпорядкованих їм друкованих органів? А яке ставлення до подібних речей у самого київського мера? І чи буде написано в газеті «Хрещатик», наприклад, таке: «ЖЕКи зобов’язані ремонтувати наші з вами дахи та під’їзди, а хто цього не робить, буде покараний»…

Можливо, правильно буде зробити ось як. Надрукувати і опустити в кожну поштову скриньку, як під час виборів, оголошення приблизно такого змісту: «Комунальні підприємства міста Києва від 1 червня 2009 року офіційно відмовляються проводити будь-які роботи з оновлення житлового фонду. Будь-який ремонт (під’їзд, дах тощо) мешканці будинків повинні проводити за власний рахунок. З кожним мешканцем буде укладена угода, згідно якої йому будуть постачати воду, тепло та газ у разі своєчасної сплати».

Принаймні, так буде чесно і правильно. Люди, навіть ветерани та пільговики, зрозуміють – нема на кого сподіватися, нема на кого покладатися, нема потреби кудись дзвонити і про щось просити. Хочеш кращого життя – дбай про себе сам. Чи об’єднуйся з тими, хто теж хоче кращого життя.

Принаймні, я за цей час напружився, знайшов трошки грошей і оплатив приватним майстрам за демпінговою ціною косметичний ремонт власного сходового майданчику. Тепер чекаю, хто ж допоможе довести справу облагородження під’їзду до кінця.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Андрій Кокотюха

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus