УКРАИНА

Петро Симоненко: «Ми обов’язково відновимо народний контроль»

0

0

«Він матиме право перевіряти виконання програм партій, з якими вони йшли на вибори і діяльність чиновників».

- Чи не боїтесь ви, що об’єднання лівих сил призведе до такого ж ефекту, як не таке давнє об’єднання правоцентристських партій. Тобто, що старі імена зникнуть, а нове – не народиться?

Це не проблема Компартії. Мені нічого боятися. У Компартії принципова позиція - ми взяли на себе дуже велику і відповідальну місію об’єднати виборців лівого спрямування і ми це робимо. А ось те, що в когось серед лівих з’являються амбіції і вони не можуть переступити через них, то це їхні проблеми.

Але я б хотів ще на одну деталь звернути увагу. Вона полягає в тому, що ці так звані проблемні питання з’являються через те, що кожна з цих лівих партій з’явилася в результаті відокремлення: чи сам вийшов, чи його «пішли» зі складу Соціалістичної партії. Тобто це не проблема Комуністичної партії. Проблема лівого руху – це якраз проблема Соціалістичної партії і тих, хто з різних причин вийшов із її складу

- Чим менші партії, тим більші амбіції?

Я не буду так стверджувати. Ми зайняли принципову позицію. Виходити будемо з того, що рішення приймаються консенсусом. Це по-перше. По-друге, ми вважаємо всіх рівними серед рівних, і це також принципова позиція. Ми виходили з того, що треба зняти гострі питання і поставити чітку і зрозумілу для всіх мету: це зміна як внутрішнього, так і зовнішнього курсу України через відсторонення режиму Ющенка і олігархів від влади, через повернення України до народовладдя.

- Стосовно Ющенка… Чи можете ви назвати слабкі місця чинного Президента, зважаючи на які, він програє вибори?

Я б сказав, що в нього зараз немає сильних сторін. Тому говорити про те, що в нього є… є те, що він проводить в політиці і в державному управлінні лінію печерних націоналістів. Оце в нього є.

Ми повинні розуміти з вами, що загроза нинішньої виборчої кампанії полягає в тому, що сьогодні народу України знову пропонується модель багатоголового дракону. Коронують то одну голову, то другу, то третю. Чи голова Ющенка, чи Яценюка, чи Тимошенко, чи Януковича – голови начебто різні, але дракон один, і черево в нього одне і теж. Усі вони технічні кандидати. Бо за них заплатив капітал. Капітал вкладає в них шалені гроші.

- Є в цих кандидатів слабкі місця, зважаючи на які, вони програють вибори?

Головний їхній недолік – вони є виразниками інтересів тільки потужного капіталу. А це 2% громадян України. Правда, ці 2 % володіють 80 % заводів і фабрик.

Їхніми слабкими місцями є те, що вони не є самостійними політиками. За них платять гроші, тому вони не будуть президентами народу України, вони будуть президентами кланів. Коли ми говоримо про слабкі місця, то тут потрібно ще і ще наголосити - 18 років вони знаходилися при владі. Якщо вони такі потужні, як організатори, то чому держава котиться все далі і далі в прірву? Вони використовують маніпуляції для того, щоб обдурити людей. Маніпуляції скажемо з тим, що ось зараз підвищуємо мінімальну заробітну плату. Такими маніпуляціями більше грошей у людей ніколи не стане, вони стануть ще біднішими. Бо маніпулюючи підвищенням мінімальної зарплати, вони відразу автоматично підвищують ціни. Бо їхнє це, це їхній бізнес. Я ще раз хочу сказати народові, що зараз вони як соловейки співатимуть. Зранку і до вечора.

- Якщо у другий тур вийдуть Янукович і Тимошенко, чи підете ви голосувати на виборчу дільницю?

Ми, об’єднані ліві зберемося обговоримо все це і приймемо відповідне рішення. Зараз ми якраз, чого і бояться наші опоненти, об’єднуємося.

- Ви згадали про ініціативу Партії регіонів щодо підвищення соцстандартів. На вашу думку, вони дійсно хочуть їх підвищити?

Я можу відразу сказати - це їм потрібно для виборчого процесу. Якщо б вони хотіли підвищити і були патріотами свого народу, а ви розумієте, що всі ті, хто там є (в Партії регіонів – ред.) – це представники потужного бізнесу… Я б на їх місці вийшов би на трибуну і сказав: ось на такому то підприємстві, на власному підприємстві вдвічі підвищив я заробітну плату. Але такого немає.

- Кандидати, про яких ми говоримо вже активно розпочали виборчу кампанію. Крутять ролики, вішають бігборди… На що плануєте зробити ставку ви?

Я хотів би поговорити з вами про те, а що реально відбувається? Звідки вони гроші беруть, якщо сьогодні десятки тисяч бігбордів, а вартість одного на місяць – від 300 до 500 доларів? Звідки ж вони взяли ці гроші? Вони ж забрали їх в наших громадян. Не свої вони гроші кидають туди.

Коли ми говоримо про те, які механізми використовуються, Компартія завжди стояла на тому, що треба у конкретній співбесіді з людьми під час зустрічі давати відповідь на всі болючі питання. А за цими бігбордами, за екранами телевізорів ховається зовсім інше - наймаються політтехнологи, які малюють те, що може сприйматися людьми, але не є правдою.

- Петре Миколайовичу, от ви виступаєте проти олігархів, разом з тим підтверджуєте, що партія має підтримку деяких бізнесменів. Яка грань розділяє олігарха і бізнесмена? Вона фінансова, ментальна чи ще якась інакша?

До центрального комітету приходять різні люди. І я жодному з них не відмовляю у зустрічі. Те що імена деяких з них використовують у ЗМІ, щоб дискредитувати Компартію, то хотів би сказати, що тоді мені будь-ласка, покажіть де Компартія діє, порушуючи свої принципові засади. Немає такого. По-друге, коли ми говоримо про те, що приходять різні люди до приміщення центрального комітету партії, то ми їм висловлюємо і свої побажання. Ми намагаємося привернути їх увагу до того, наскільки складна ситуація в державі.

Що стосується розуміння, яке вкладають в поняття «олігархи», маючи на увазі, що ми залежні від когось, хочу наголосити – ми ні від кого не залежимо і залежати не будемо.

- Чи можна трактувати олігархів як «одним миром мазаних»? Чи, можливо, існують олігархи, які чимось відрізняються від інших? Тобто, чи існують в Україні олігархи, на підприємствах яких робітникам комфортно працюється?

Я хотів би, щоб ми тут відокремили в понятійному апараті, що ми вкладаємо в розуміння поняття «олігарх». Олігарх – це в першу чергу сьогодні той, хто використовує свої доходи, чи свою власність для того, щоб захопити владу. А вже владу тоді підкоряє своїм інтересам. Коли ми говоримо про бізнес і різних його представників, то безумовно ми ведемо розмову про те, що сьогодні в інтересах держави треба, щоб і на їхніх підприємствах працювали люди, щоб там була достатня заробітна плата, щоб вони своєчасно сплачували податки та багато чого іншого.

Коли ми говоримо про олігархів, то якраз ми тут з вами і стикаємося з тією проблемою, яка зрозуміла вже багатьом людям, що вони йдуть у владу не для того, щоб владу вдосконалити, а для того, щоб її використовувати у власних цілях.

- Деякі представники Комуністичної партії знаходяться у виконавчій владі. Не приходять до Вас скаржитись? Адже у них має бути війна півкуль у мозку. Війна своїх ідеологічних вподобань з тими кроками, які вони мусять робити від інших політичних сил.

Я хочу розповісти, чим представники Компартії у владі відрізняються від всіх інших, хто знаходиться у тих, чи інших владних структурах. Компартія намагається сьогодні використати будь-яку можливість для того, щоб максимально захистити інтереси простих громадян.

Я хочу проілюструвати це на тому, що пов’язано з організацією роботи лісового господарства. Клани страшну боротьбу вели, щоб заволодіти цією структурою (Держкомліс – ред.). Для чого? А для того, щоб рубати ліс, вивозити його безконтрольно та інше… Я надивився цього і коли в черговий раз була можливість, я чітко сказав – ми готові вам показати як треба працювати і делегували на цю посаду Миколу Михайловича Тимошенка, нашого першого секретаря житомирського обласного комітету партії. І він сьогодні показує, як треба працювати. Вимушені наші політичні противники визнати, що саме його управління зразково працює. Два тільки сьогодні державних комітети працюють з позитивною динамікою. Так ось його комітет працює якраз з позитивною динамікою.

І таких прикладів можна дуже багато навести, тому наші товариші і не несуть відповідальність за ту політику, яку проводить сьогодні уряд, чи нав’язують певні політичні сили. Наші товариші, в тих умовах, які є, намагаються максимально надати певну допомогу нашим громадянам, і на підставі такої допомоги якраз ми і реалізовуємо ті програмні положення, з якими ми йшли на вибори.

- Я думаю, що і вашим представникам у владі зокрема заважає працювати корупція. Чи є у комуністів рецепт, як перемогти в Україні корупцію? Чи залишилась би корупція, якби Компартія мала всі найважливіші пости в державі?

Відразу скажу, що ні. Питання корупції – це в першу чергу наявність у владі певних інтересів. І якщо тільки потужний капітал приходить у владу, то він відразу ж і корумпує цю владу. По-друге, вони як метастази ракової пухлини знищують увесь організм. Бо тягнуть у кримінальні оборудки тих, хто до цього і чесні були люди. Прийшовши до влади тиснуть на тих людей, які порядні, прибирають їх з влади і беруть собі подібних у ті структури, де вони збагачуються.

Он Київрада які приклади демонструє … Люди в Києві як тільки майданчик з’являється будівельний, протестують. Бо знищується інфраструктура, знищується архітектурний комплекс Києва, знищуються рекреаційні зони, а вони там порозтягували між собою землю і не звертають уваги на людей. Сьогодні вся система правоохоронних органів корумпована…

Тому коли говоримо про боротьбу з корупцією, треба, щоб політична сила, а ми якраз готові до цього, і пропонувала людей, які не пов’язані з капіталом, які будуть сьогодні виконувати завдання які на часі. Це з однієї сторони. А з іншої сторони - ми обов’язково відновимо народний контроль. Бо народний контроль сьогодні треба відновити в державі. Ми пропонуємо через громадянське суспільство створювати народний контроль, який буде мати закон перевіряти виконання положення програми тих чи інших партій, з якими вони йшли на вибори, діяльність тих чи інших чиновників. І якщо вбачаються ознаки злочину чи порушень – вони передають справу до суду, тобто практично притягують до кримінальної відповідальності.

- Повністю потрібно міняти вертикаль влади?

Від районної адміністрації до Києва.

- До речі, чому комуністів немає в Київраді? Якби були, то чи приєдналися б до більшості Черновецького?

Зрозуміло, що ніколи ми б до цієї більшості не долучилися. У нас є своя позиція. Так, справді міська партійна організація наша не набрала 3%, але тут зовсім інші схеми спрацювали. Спрацювали технології, спрацювала секта, до складу якої входить Черновецький. Організовували їдальні, де давали по мисці якоїсь похльобки, підкуповували гречкою…

А зараз відбувається те, про що я казав ще Олександру Омельченку: «коли Київ зараз нищите, то не говоріть, що ви великі». Де завод «Більшовик»? Де «Ленінська кузня», завод «Радар», «Дарницький шовковий комбінат»? Ще пальці загинати? У Києві в 90-му році було 480 тисяч працюючих у промисловості. Сьогодні і 100 тисяч не набереться. Якщо немає реального сектору промисловості, то завтра будуть незворотні вже тенденції.

- Яке Ваше ставлення до Євро-2012? З одного боку – соціальний резонанс, з іншого – можливості корупції. Що переважує? Тобто, чи потрібне таке Євро Україні?

Сьогодні є вже доведеним фактом, що програма, а вірніше відсутність програми по підготовці до Євро-2012 – це національна ганьба. Один стадіон держава не може відремонтувати. Немає плану розвитку інфраструктури, належної організації робіт по ремонту доріг та інше. Друга складова національної ганьби – це те, що там де будувалися об’єкти – там працювали не українські громадяни. Це теж ганьба. Україна, яка посідала 10 місце за розвитком промисловості, не здатна збудувати стадіону! А з якою збірною ми підемо на Євро-2012? Коли знищують дитячий і юнацький футбол і коли у нас все більше куплених закордоном футболістів виступає, то де ж тоді український футбол?

А корупція тут іде повним ходом. Витягують гроші з державної скарбниці і перекладають у кишені тих, хто ближче до розподілу цих грошей. Домовляється між собою Партія регіонів і БЮТ відносно Євро-2012. Хто проти того, щоб проводити Євро? Ніхто. Але хто знає, що під цими гаслами ось зараз відтяли 10 мільярдів з державного бюджету на свої інтереси. Хто їх освоює на капітальне будівництво? Ну, зрозуміло, що ніхто не освоює. Їх закопують просо в землю, щоб витягнути собі на вибори.

- Коли партія офіційно протрактує інцидент з Олександром Ткаченком? І який орган буде це вирішувати?

Я вже прокоментував цей інцидент. У той же день я сказав, що не поділяю вчинок Олександра Миколайовича. Але також я сказав, що і з одніє,ї і з іншої сторони має бути бажання поводити себе як належить тій чи інші людині. І коли, а я сам на власні очі бачив у цьому сюжеті, як в обличчя тикали мікрофоном… Я думаю, що жодному журналістові не надано право тикати в обличчя людині мікрофоном. А там так справді було.

Я хотів би привернути увагу до наступного. Спочатку про ЗМІ говорили, що це четверта влада. А потім тій же четвертій владі господарі почали роти затикати, а хто не закривав рота, тому назавжди закривали. Чи виганяли. Я хотів би, щоб сьогодні, коли піднімають оцю хвилю проти комуністів, то тоді подивіться самі на себе: де і в яких виданнях ви працюєте і скільки у вас свободи. Чи може у вас профспілкові збори проводяться, і ви обговорюєте на профспілкових зборах права журналістів і свого господаря чи хазяїна і в хвіст і в гриву чистите за те, що ваші права порушуються. Може ви такі збори проводите зараз? Тому я б вам порекомендував не про це говорити… Я засудив емоційний вчинок. Але ще раз повторюю - в даному випадку неетична поведінка журналістки спровокувала також неетичну поведінку народного депутата.

- Тобто ви прокоментували і все. Ми б хотіли зрозуміти логіку партійної демократії

Я прокоментував і все і на цьому крапка, бо ми повинні тоді… Я ж не питаю, а збори були журналістів, вони розібрали її поведінку? Вони збираються сказати суспільству, що вони більше так поводити себе не будуть? Чому від нас вимагають, а від себе не вимагають?

- А як би ви вчинили, потрапивши в подібну ситуацію?

Я б і ту, і ту сторону хотів розглянути. На її місці я б вислухав відповіді Олександра Миколайовича, а потім би говорив, те, що я вважаю за потрібне, коментував би, давав оцінки. Це право журналіста. Я у нього його не забираю. Мені часто гострі ставлять питання, я кажу – я дав відповідь на ваше запитання. Все. І як хочете, так і коментуйте мою відповідь. Зрозуміло, що я б на цю провокацію не піддався. У мене вистачить терпіння витримати.

- Якби вам тикали мікрофоном в обличчя, ви б розвернулися і пішли?

Я б розвернувся і пішов. Це так скажемо, низький рівень людини, яка дуже багато говорить про те, що вона має право інших вчити, і ось так себе поводить. Я би просто дав усім можливість побачити на що здатна ця людина.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Володимир Николаєць

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus