УКРАИНА

Китаєвські монахи знайшли гроші на піар

0

0

«Фішка» кампанії: перенести акцент із захоплених квартир на захоплені землі овочевої фабрики.

Минулого тижня в Києво-Печерській Лаврі пройшла підпільна прес-конференція. Таємничості заходу додавала не стільки відсутність будь-якого анонсування, скільки перелік запрошених журналістів.

Зважаючи на те, як інформація розходилась, цілком можливо, що журналіст був лише один. Хоча не виключено, що прес-конференції не було зовсім. Таке буває. Особливо, якщо захід «проводиться» у рамках піар-кампанії. А те, що вона почалась – не викликає жодного сумніву.

Протягом останніх двох тижнів монахи Свято-Троїцького монастиря Київської пустині різко змістили лінію захисту. До цього часу війна йшла на два фронти: проти жителів, які живуть поруч з монастирем і проти «Київської овочевої фабрики», землі якої торкаються стін обителі.

Тепер фланг боротьби проти мешканців вирішили дещо притримати. Натомість усі зусилля скерувати на комерційну структуру. Для успіху контратаки монахи вирішили взяти в союзники ... «самих мешканців».

У двох словах про конфлікт. У 2002 році Кабмін Кінаха з порушенням низки законів України передав монастирю кілька десятків будинків. Серед них – і зо 20 жилих будинків. Того ж року Мінагрополітики наказом віддає ці будинки на баланс монастиря. У 2003 році люди виграють два суди ( першої інстанції і апеляційний), і наказ у частині передачі жилого фонду стає нечинним. Однак монахи, намагаючись не помічати судових рішень, до цього часу намагаються викурити мешканців із їхніх будинків.

Війна із «Київською овочевою фабрикою» - зовсім іншого характеру. У 2007 році комерційна структура, яку пов’язували з Віктором Пилипишиним, через сесію Київради отримала кілька десятків гектарів в різних частинах міста. У тому числі - 4,76 га в Китаєво. Оскільки ж земля виявилась занадто близько до обителі, то братія вирішила там почати хазяйнувати: відновлювати кладовище, будувати автостоянку. Нагадаємо, що землі, які отримані, звісно ж, специфічним способом, але монастирю не належить.

І от тепер монастир вирішив змішати грішне з праведним. Коли люди починають звертатись по допомогу, монахи відповідають: «Ви – найманці комерсантів». Бувають, щоправда, і лагідніші версії: «У всьому винні бізнесмени. Давайте виженемо їх разом».

Уперше така пропозиція пролунала на нещодавніх громадських слуханнях китаївських мешканців. Висловив її президент громадської організації «Центр «Православний правозахист» Олег Шелудченко (більш відомий як заступник голови каурівського «Союза православных граждан Украины»).

Оскільки людям було невтямки, навіщо їм замість того, аби захищати власні помешкання, йти на війну з депутатськими фірмами, то «правозахисника» попросили замовкнути.

Тим часом піар рокручувався далі. Інформаційний привід згаданої прес-конференції втілився в тексти низки своєрідних ЗМІ. З найкращими образчиками творчості можна ознайомитись тут і тут

У текстах піар-посил уже став підкріплений народним депутатом від ПР Вадимом Колесниченком. Зі всього, що наговорив депутат, варто відзначити одну цитату: «Ведь еще 26 апреля 2002 года распоряжением Кабинета Министров Украины №228 и приказом Министерства аграрной политики №144 от 24.05.2002 г. целостный монастырский комплекс был возвращен Свято-Троицкому Китаевскому мужскому монастырю. Это решение действительно до сих пор и никогда не оспаривалось».

Спеціально для юриста Колесниченка даруємо номери документів для інтелектуального чтива :

- Господарський суд Києва , 38/125 від 06.05.2003

- Київський апеляційний господарський суд 38/125 від. 04.06. 2003

- Вищий господарський суд України, 38/125, 8.09 2003 ( не взяв касацію навіть до розгляду).

Поки що піар закінчився текстом в останньому «Дзеркалі тижня» ( на сайт редакція вирішила її не виставляти).

Хто візьметься не словом, а ділом?

Ми так багато написали про «свіжі віяння» в протистоянні монастир-мешканці, бо так виглядає, що, коли конфлікт розвиватиметься саме так, як зараз, то за якийсь час дійде до перших жертв. Тим часом жоден державний орган протягом останіх 6-7 років не намагається вирішити ситуацію. Навпаки – заганяє в ще більший кут.

Здавалося, що простіше: створити державну комісію, яка разом з громадою, священиками і журналістами розставить крапки над «і».

На останній сесії Київради була зроблена чергова спроба. Депутат Олександр Незнал (БЮТ) озвучив запит до міського голови, у якому запропонував створити Київрадою комісію для остаточного вирішення проблеми і зняття напруги в районі.

Чому доведося використовувати трибуну Київради, якщо голова РДА Сергій Садовий ще у серпні, після найгучнішого китаївського конфлікту – вигнання місцевими мешканцями монахів із захопленого будинку Сашка Калашникова, пропонував створити відповідну комісію на рівні міста?

«Я був на прийомі в заступника голови Олеся Довгого і спілкувався з Леонідом Черновецьким. Я запропонував створити на рівні міста комісію. Туди мають увійти керівник, що відповідає за квартирне питання, Київзем, адже там стоїть питання землі і границь території монастиря, а також представник району, громадськості та священики», - сказав Садовий «proUA» у серпні.

У четвер перед початком сесії у кулуарах Київради Садовий розповів нам, що комісія до цього часу не створена. І відповідно не вирішуються проблеми місцевої громади в Китаєві.

А проблем, як каже бютівець Незнал, «цілий клубок»:

«По - перше, не визначені межі земельної ділянки монастиря. Священнослужителі, отримавши у використання монастир, не довели до кінцу справу землевідведення. Державного акту на землю у них не має, про це свідчить лист Управління земельних ресурсів.

Друге, монастир пішов по шляху самовільного захоплення приміщень, у яких офіційно прописані люди. Ці будинки знаходяться на балансі Голосіївської районної ради.

Третє питання – надати житло людям, які хочуть відселитись зі старих будинків, і дати можливість приватизувати будинки, тим, що живуть садибах по другу сторону від монастиря.

Ми обійшли вже всі міські служби, тепер треба сідати зі службами, що готували це розпорядження Кабміну і розбиратись. На районному рівні ми цих питання не вирішемо», - говорить Незнал.

Тим часом невирішені проблеми змушують місцеву громаду вдаватись до крайніх заходів.

Крайні заходи

Позаминулої суботи мешканці Китаїва зібрались на Громадські слухання. Були присутні представники районної влади і всіх можливих служб від санепідемстанції і земельних ресурсів починаючи.

Місцева громада записала в рішенні слухань зовсім не радісні для монастиря пункти. А саме:

- визнати нечинним розпорядження Кабміну , яким Китаївський пустинний скит отримав у безоплатне користування цілісний майновий комплекс Київського державного науково-виробничого учбового комбінату.

- припинити незаконне будівництво церкви, кладовища і стоянки;

- відновити зруйновану трапезну церкву Серафима Саровського.

Від влади люди вимагають:

- дозволити приватизувати мешканцям свої будинки;

- інформувати місцеву громаду про всі наступні землевідводи;

- благоустроїти зону відпочинку навколо Китаївських ставків;

- створити комісію з представників міста, району, місцевої громади, для вирішення цих проблем.

Здається, що київській владі час не лише стримувати конфлікти силами підрозділу «Беркут», але й почати вирішувати китаївську проблему.

Доки сонце зійде, роса очі виїсть

Підлеглий Владиці Павлу, архімандрит Свято-Троїцького чоловічого монастиря Прохор напевне вважає, що ця народна мудрість - пророча. Тому він не сидить склавши руки, а реєструє в органах внутрішніх справ монахів. І монашок.

Мешканці Китаєва довідались про такі дії отця Прохора із повідомлення Державного реєстру виборців.

Отримавши повідомлення про уточнення персональних даних, мешканці вул. Китаївської побачили, що у їхніх будинках зареєстровані невідомі їм люди.

«У нас нікого з рідних під іменем ХХХХ Ігор Михайлович чи YYYY Микола Іванович ніколи не було, і мені не зрозуміло, як ці люди зареєструвались у домі, в якому я проживаю з народження 1969 року», - говорить Таїсія Грабчук, що мешкає за адресою вул. Китаївська 15/8.

Адвокат Олександр Данилюк, що представляє інтереси Сашка Калашникова, передав «proUA» ксерокопії паспорта народженого в Харкові ХХХХ Ігоря Михайловича, який виявляється був зареєстрований у домі Таісії Грабчук ще 12 лютого 2004.

Як свідчать печатки Голосіївського РУ ГУМВС України у м. Києві в паспорті ХХХХ Ігоря Михайловича, він 30 грудня 2008 року був знятий із реєстрації за адресою вул. Китаївська 15/8 і перереєстрований у будинок Калашникова, на Китаївську 32/5.

«За цією ж адресою наступного дня була зареєстрована і уродженка Київської області 1941 р.н. ZZZZ Ніна Григорівна», - демонструє адвокат Данилюк ще одну ксерокопію паспорта.

По фотографіях у паспортах місцева громада дізналась, що Ніна Григорівна і Ігор Михайлович мають пряме відношення до Свято-Троїцького чоловічого монастиря.

Як вдалося з’ясувати адвокатові, підставою для реєстрації місця проживання Ніни Григорівни стала довідка монастиря. А згоду власника/ співвласника житла, наймача та членів його сім’ї на реєстрацію підписав не хто інший, як намісник монастиря Архімандрит Прохор. Цю заяву прийняв та перевірив паспортист монастиря ігумен Сисой.

І Голосіівське РУ прийняло таку заяву 31 грудня 2008 року. Щоправда, печатки РУ на заяві немає.

Про встановлення осіб, що дивним чином виявились зареєстрованими в будинках китаївців, місцева громада планує вияснити у органів влади: направлені запити до Прокуратури міста Києва.

Як бачимо у кожного свій шлях до досягнення цілей: одні – відновлюють історичну справедливість повертаючи собі всіма способами все, що належало монастирю до революції 1917 року, інші – боряться з історичною несправедливістю, що вчинив з ними у 2002-ому прем’єр демократичної України Анатолій Кирилович Кінах.

На фото: Китаївські ставки, що входять в Національний природний парк «Голосіївський», огороджені монахами колючим дротом

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Ольга Рось

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus