УКРАИНА

На католицьке Різдво вул. Костьольна перетворилась на гарячу точку Києва

0

0

У центрі Києва знищують ще один будинок. Тепер «в темі» - правоохоронці

Усі «кияни і гості столиці», які декілька років тому пропустили видовищне руйнування будинку по вул. Червоноармійській, 35-37, зараз можуть на власні очі побачити подібну схему із знищення житлового будинку в історичному центрі Києва - на вулиці Костьольній.

Схема проста і перевірена: власник чи орендар частини будинку, який не є власником земельної ділянки, перебудовує своє приміщення так, щоб довести весь будинок до аварійного стану. Наступним кроком є виселення мешканців та здобуття приорітетного права на приватизацію чи отримання в оренду земельної ділянки. Далі – повна перебудова зруйнованого будинку вже повноцінним законним власником. Або ж його перепродаж…

За такою нехитрою схемою протягом декількох місяців руйнується житловий будинок № 8 по вул. Костьольній у Києві. Одразу відзначимо, що це не проста «хрущовка», а пам’ятка архітектури і містобудування місцевого значення. Збудований у 1910 році, й відомий тим, що в ньому мешкали видатні діячі української культури: письменник Василь Чумак, співак Стефан Белина-Скупевський та композитор Ігор Шамо, автор музики пісні «Києве мій», яка зараз номінується на гімн міста Києва.

Будинок №8 захищений Законом України, бо внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток, як складова частина Комплексу «Вулиця Костьольна», що є єдиною в Україні вулицею-пам’яткою архітектури та містобудування. Ще одна особливість – зараз межа буферної зони Софії Київської проходить якраз по вулиці Костьольній.

Але всі ці реґалії лише розпалюють інтерес потенційних «інвесторів» до ЗЕМЛІ на вулиці Костьольній.

Адже інтереси саме забудовників, а не мешканців, захищені при розробці Детального плану розвитку території Шевченківського району м. Києва. У ньому, наприклад, підпірна стіна будинку №8 по вул. Костьольній та господарські споруди позначені як окремі об’єкти цивільно-правових відносин та позначені іншим кольором ніж житловий будинок.

Скарги мешканців, надіслані голові Шевченківської РДА Віктору Пилипишину як замовнику Детального плану залишилися без реагування.

Хто ж «інвестори»?

Почалося все ще у 1998 році, коли в підвальному приміщенні будинку №8 Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «НІГМА» розпочала будівництво ресторану. Ухвалою Шевченківського суду від 04.11.2008 року на згадані підвальні приміщення накладено арешт з огляду на те, що приміщення були виставлені на продаж під казіно, ресторан для більш поважних покупців, ніж «Нігма».

Далі у гру на короткий термін вступає Олег Блохін в особі «Фонду О. Блохіна підтримки соціальних ініціатив». Як пам’ятаємо, окрім зіркової кар’єри футболіста і тренера, що вивів збірну України до фінальної частини Чемпіонату Світу - 2006, Блохін ще й носив дві каденції мандат народного депутата від СДПУ(о) Медведчука та отримав від мера Черновецького звання «Почесний громадянин м. Києва».

Саме фонд Блохіна, протягом багатьох років з дозволу начальника ЖЕК-301, 1001 без договору оренди використовував господарські приміщення. Договір оренди був укладений на декілька місяців після звернення мешканців до Генпрокуратури та напередодні продажу приміщень.

Так от, 5 грудня зоряного 2006 року тренер та орденоносець Ярослава Мудрого Олег Блохін, як один із засновників «Фонду О. Блохіна підтримки соціальних ініціатив» таки придбав підвали будинку №8 по вулиці Костьольній , і вже 29 грудня перепродав їх братові свого ж партнера Геннадія Івановича Аксьона по ТОВ «Інвестиційно-консалтинговий центр» - Олександру Івановичу Аксьону.

Таким чином, за інформацією «proUA» на сьогодні у будинка №8 та його земельної ділянки є чотири співвласники та користувачі - ТОВ «Будівельна компанія «НІГМА», окремо - її співзасновник Шишкін Євген Юрійович (на І-му рівні підвалу), Аксьон Олександр Іванович ( на ІІ-му рівні підвалу) та Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Шевченківської районної у м.Києві ради.

Про людей – законних власників своїх квартир - навіть згадки нема. Хоча мешканці будинку ще у 2000 році створили ОСББ. Спочатку влада не реєструвала його два роки. Але при черговій адміністративній реформі мешканцям вдалося його зареєструвати, і в рішенні Київради від 2005 року саме ОСББ на баланс мали бути передані комунікації, підвали і горища та земельна ділянка. Зараз будинок знаходиться на балансі КП «Керуюча дирекція» та обслуговується КП ЖЕК «Михайлівська». Всі допоміжні приміщення будинку продано.

Зазначимо, що у паспорті БТІ в будинку №8 немає вбудованих приміщень, як і немає їх у всіх документах, які регламентують розділення комунальної власності у Києві і дозволяють продаж нежитлового фонду.

Останні будівельно-бойові дії

Варто дещо пояснити особливості підвалів будинку №8. З причини розташування вул. Костьольної на крутому схилі, підвали одночасно є і фундаментом будинку. Вони мають два рівні і з них є окремі виходи на Хрещатик.

Мешканці розповідають, що ці виходи працівники ЖЕКів 301, 1001, «Михайлівське» з року в рік закидають сміттям вже протягом 18 років. Своїми силами мешканці неодноразово рятували будинок від пожеж, які були спричинені підпалюванням цього сміття.

Останні будівельно-бойові дії почалися 27 жовтня цього року, коли робітники власників підвалів Шишкіна і Аксьона без жодного дозвільного документу почали здійснювати будівельні роботи з руйнування капітальної тильної стіни будинку № 8 за допомогою працівника КП ЖЕК «Михайлівська» Дзугаєва.

«Будівельники не можуть представити жодних дозволів на проведення будівельних робіт ні мешканцям, ні правоохоронним органам, вони навіть документів, що посвідчують їхні особи не мають», - розповіла голова ОСББ Тетяна Шевчук.

Єдиним документом, який представники власників підвалів показуть усім контролюючим органам – це договір купівлі-продажу підвалів.

«Ці люди не називають своїх прізвищ, не погоджуються отримути приписи від інспекції Головного управління охорони культурної спадщини, а тільки погрожують фізичною розправою та кримінальними розборками», - повідомляють мешканці.

«Ні представники Головного управління охорони культурної спадщини, ні міліція, ні відділ по боротьбі з економічною злочинністю, ні Міністерство регіонального розвитку та будівництва не можуть зупинити протиправних дій нових власників наших підвалів», - говорить голова ОСББ.

Хоча працівник КП ЖЕК «Михайлівська» намагався пояснити патрульним міліціонерам, що прибули на виклик мешканців, що будівельники виконують припис пожежників з ліквідації завалів сміття.

У результаті «прибирання» будинок став виглядати так:

Як повідомив «proUA» начальник ГУ охорони культурної спадщини КМДА Руслан Кухаренко, їхнім інспектором вже складено Акт, який засвідчує, що будинок №8 по вул. Костьольній доведений будівельними роботами до аварійного стану.

Чому ніхто не помічає?

Це питання найкраще ілюструє сьогоднішній приїзд одного із представників «забудовників». Бурячок Володимир Анатолійович приїхав на Костьольну на БМВ з блакитними міліцейськими номерами. Черер декілька хвилин він вже представився іншим прізвищем – Зіневич…

Мешканці до такого вже звикли. Адже інший фігурант – Олександр Аксьон приїжджає на

Хонді з надписом «Оперативна служба охорони правопорядку штаб м. Києва КМДА». Але про це наступного разу...

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Ольга Рось

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus