УКРАИНА

Залишіть нам Черновецького!

0

0

Партія регіонів зжалилась над киянами. Відтепер, щоб мешканці не помилялись на виборах, їм будуть мера призначати.

У нас знову дві новини. І як завжди – хороша з них лише одна. Її, згідно із останньою соціологією, із нетерпінням чекали понад 80 % мешканців столиці. І от сталось: Черновецького позбавляють повноважень.

Уже в цю суботу Микола Азаров згадає свою першу професію і виміряє геометрію отворів у Черновецького і його молодої команди. Обіцяють, що після такого маркшейдерства виживе не кожен заступник мера.

Деякі ЗМІ стверджують, що з 16 – залишиться лише 8, наші джерела припускають, що їх може залишитись узагалі лише троє. Щоправда, один додасться: екс-мер Донецька Володимир Рибак (рік народження – 1946). Офіційно це відбудеться, як учора сказав Віктор Янукович, у рамках «зміцнення міської і районних ланок влади професійними спеціалістами».

Однак це лише зовнішній бік справи. Насправді ж післязавтра ми спостерігатимемо акт капітуляції Леоніда Черновецького після бліц-кригу Партії регіонів. Який на відміну від плану «Барбаросса» справді тривав лише два тижні.

Безсловесну піхоту київського мера розчавили два танки. Перший – позачергові вибори у Києві, другий – майбутній «Закон про столицю». По правді сказати, вистачило навіть одного. Помітивши з якою невимушеною легкістю нова влада оперує законністю і тушками в ВР, і отримавши від неї ЛИШЕ ДВІ пропозиції, «молода команда» вибрала ту, яка дозволяє залишатись їй бодай при якійсь владі.

Потуги захисту, щоправда, якісь були. Джерела «proUA» стверджують, що в надрах КМДА з серйозними обличчями обговорювали план протидії народження «Закону про столицю». Мовляв, якщо Рада розділить крісло Черновецького навпіл - голову Ради і голову адміністрації, а потім головою КМДА призначать якогось зайду, то Київрада відбере делеговані права у КМДА і віддасть їх всенародно обраному мерові – тобто голові Ради.

Подейкують, що дехто від таких теоретичних розкладів навіть впадав у незрозумілу ейфорію. Ясна річ – ненадовго. Кожне наступне призначення в податкову, прокуратуру чи міліцію повертало в мозок розум. І інстинкт самозбереження.

У результаті, кажуть, із понеділка Київ виглядатиме так: номінально залишається Черновецький. Однак узгоджувати всі свої дії він буде з посланцем від Олімпу (яку би посаду той не займав). Поки що у овердрафті, нагадаємо, перемагає Володимир Рибак.

Виборів пообіцяли не проводити, «Закон про столицю» - не пришвидшувати.

І саме тут приходить час сповістити сумну частину новини. Стосується вона саме «Закону про столицю».

Про те, що позачергових виборів у Києві не буде, було зрозуміло вже віддавна: у такому випадку в стосунки між олігархами вклинювалась абсолютно непотрібна і непередбачувана субстанція: народ. До речі, це стосується як будь-яких місцевих, так і національних виборів.

Що ж до законодавчого розділення поста Черновецького на дві частини, тут справа інша. З одного боку мерові пообіцяли, що якийсь час, за умов його безумовного послуху, Закону не буде. З іншого – зваблива можливість призначити господаря киянам Указом Президента. Спокійно, без нервів і усіх цих ідіотичних «скриньок-бюлетенів-спостерігачів». З такою спокусою мало хто впорається. Особливо маючи настільки унікального партнера.

Що в результаті такої спецоперації отримає Київ? Щось на зразок першого уколу наркомана. 5 хвилин ейфорії, а по тому – роки сумної буденності. Усе, зрозуміло, буде зроблено з вищих мотивів справедливості: аби кияни не жили, як сказав Азаров, «у блокадному місті». А оскільки обрати достойного мера мешканці столиці не можуть вже вкотре, то доведеться для «малих отих рабів німих» прислати справжнього достойника.

Справжні мотиви такої рокіровки можна розгледіти і не надто прискіпливим оком.

Адже «змінити життя на краще» можна було би й без таких надзусиль. Тільки от фракція Партії регіонів і половина фракції Блока Литвина (та що лежить під регіоналом Хмельницьким) давно і плідно живе в «черновецькій депутатській більшості». І радісно голосує за землю, тарифи, приватизацію... і т.д і т.ін. А крім того творчо працює на різних постах в КМДА, організовуючи в тому числі «зимову блокаду».

Отримавши в руки міліцію-прокуратуру, зрештою Кабмін – поправити життя в місті можна було би й іншим шляхом: двома-трьома гучними кримінальними справами. Але ж не в цьому, либонь, гешефт.

Просто раніше регіонали вдовольнялись лише деякими шматками, що виділялись їм, згідно із займаними посадами. Тепер же з’явився шанс взяти все. Під лозунгами допомоги знедоленим.

Хотілося би від такої допомоги відмовитись. Черновецький – хрест киян, який вони закинули на свій горб і вже котрий рік тягнуть вгору. Нема на те ради. Однак кожен гріх має час спокути, і кожна Голгофа має свій кінець. Не треба досипати до неї землі. Навіть з найкращими намірами.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: Олексій Шалайський

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus