УКРАИНА

«Регіонали» відпрацювали, як сфальсифікують вибори-2012

0

На виборах у Вишневому опозиція не спромоглася влаштувати владі Мукачеве-2

Партія регіонів на виборах мера Вишневого зробила зі своїх опонентів навіть не зручних спаринг-партнерів, а «боксерську грушу»

Минулими вихідними відбулися вибори міського голови міста-супутника Києва Вишневого. Подія, на перший погляд, містечкова, утім, вона прикувала до себе увагу всіх українських ЗМІ. В першу чергу тому, що Вишневе, як «ворожа територія» для Партії регіонів, перетворилося на головну сцену країни, на якій відбувалася «генеральна репетиція» майбутніх парламентських виборів.

А спостерігати дійсно було за чим. Партія регіонів у Вишневому з’ясовувала для себе зразу декілька речей. По-перше, «регіонали» протестували на Вишневому як працюють старі передвиборчі й виборчі технології відомі їм з кучмівських часів. По-друге, Партія регіонів подивилася, чи зможе опозиція ефективно протидіяти технологіям, застосованим на місцевих виборах 2010 року. Зокрема, «біло-блакитні» спробували «на зуб», чи можуть різні опозиціонери вести узгоджені бойові дії. По-третє, влада апробувала й новітні російські технології, застосовані в Росії на недавніх виборах Держдуми.    

Загалом, слід відзначити, що в Партії регіонів мають бути задоволені відповідями на свої «запити». На самому початку стало зрозуміло, що опозиціонери не об’єднаються проти влади і їх можна бити по одинці. А відтак, просто були не зареєстровані представники усіх сил, які можуть похвалитися більшою популярністю на Київщині, ніж Партія регіонів.  Тервиборчком відмовив у реєстрації кандидатам від «Батьківщини», «Фронту змін», «За Україну» В’ячеслава Кириленка та «Європейської партії» Миколи Катеринчука. За два дні до виборів з перегонів також зняли ще одного опозиційного кандидата від партії «УДАР» Віталія Кличка Антона Замараєва. Хоча усім мало би бути зрозуміло: якщо б перелічені опозиціонери згуртувалися навколо єдиного кандидата, прізвище та партійність якого не має великого значення у боротьбі з «машиною» влади, захищали б його і перетворили для України Вишневе на Мукачеве зразка 2003 року, то Партія регіонів оскандалилася б, можливо, й на всю Європу.

Але цього не сталося. Самотнім опозиційним конкурентом провладного кандидата в мери Вишневого Іллі Дікова став представник не самої популярної в центрі України партії «Свобода» Вадим Курбатов. І то після того, як це право відсудив. Не має сумніву, якби Курбатов становив якусь небезпеку для Дікова, то і його б зняли з перегонів, але «біло-блакитним» потрібний був зручний спаринг-партнер або навіть просто «груша». Для відпрацювання ударів.   

Далі влада потренувала на «Свободі» усі свої старі передвиборчі прийоми. На «пам’ятку» тим опозиціонерам, які прорвуться на парламентські вибори-2012. Хоча Курбатова й записали у бюлетень, але жодного його представника не було ані в комісіях, ані в якості спостерігачів на дільницях. Крім того, судові засідання за участю Курбатова призначалися саме тоді, коли в нього були зустрічі з виборцями. «Свободі» також заборонили розклеювати в місті агітаційні листівки та плакати. З’ясувалось, що «регіонали» викупили всю рекламну площу в місті (білборди, афіші, стенди для оголошень) на всі дні до виборів. Про це агітаторам від опозиції пояснили в міліції, коли кандидата-«свободівця» в чергове намагалися зняти з реєстрації. А перемогу Дікова «наближувала як могла» уся «чиновнича рать» на чолі з губернатором Київщини Анатолієм Присяжнюком, який два дні проводив зустрічі з виборцями-бюджетниками з  медичних, навчальних та комунальних закладів міста.

Заслуговує на увагу і той факт, що на одного із опозиційних кандидатів Антона Замараєва від партії «УДАР» напередодні виборів було скоєно замах. І щоб не говорили про цю подію, у ній, зокрема, можна розгледіти й прозорий натяк іншим опозиціонерам.  

Отже, напередодні, виборів було зроблено все, щоб у день «Х» Діков опинився поза конкуренцію. Серед порушень в день голосування, про які говорять «свободівці», наявний весь давно відомий набір маніпуляцій: розповсюдження агітаційних матеріалів Партії регіонів на дільницях, недопущення спостерігачів від «Свободи», голосування одних і тих самих осіб на декількох дільницях (сумнозвісні «каруселі»), вкидування бюлетенів та неточності в списках виборців. Крім того, «свободівці» заявили про хакерську атаку на їхній сайт, від чого вже тхне останніми російськими політтехнологічними напрацюваннями. Щоправда, в Україні ще не опробували можливості «вирубити» опозиціонерам мобільний зв’язок, але, мабуть, лише тому, що масштаби Вишневого для цього замалі. 

Цікаво, що про порушення у день голосування заговорили і в провладній партії. Київська обласна організація Партії регіонів заявила про наявність «численних порушень виборчого законодавства», які були допущені з боку представників опонентів, що «зухвало поводилися на виборчих дільницях, вдаючись до відвертих провокацій і залякувань членів виборчих комісій». Сумнівно, що у це хтось повірить, але насторожує те, що «регіонали» до цього додали сподівання - «правоохоронці дадуть належну оцінку таким діям». У світлі того, що вся Європа говорить про політичні репресії в Україні, такі заяви «регіоналів» вже не викликають посмішки.

А от що, справді, вже дивує, так це результат виборів. Вже вчора в Партії регіонів повідомили: «за попередніми підрахунками, переконливу перемогу на виборах міського голови Вишневого отримав Ілля Діков. За нього проголосували майже 65% виборців, які взяли участь у голосуванні». Після подій у Вишневому можна констатувати, що влада ретельно готується до парламентських перегонів, а ось українську опозицію, яка поки що є парламентською, може спіткати доля російської. На яку в прокремлівських ЗМІ навісили тавро «несистемної». Себто, маргінальної та ні на що не здатної…

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: «Киев.Комментарии»

Теги: Свобода, Вишневое, местные выборы, Партия регионов

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus