УКРАИНА

Фракция БЮТ написала Ющенко письмо

0

0

Фракция БЮТ направила письмо Президенту Виктору Ющенко с просьбой распустить Верховную Раду нынешнего созыва и назначить досрочные выборы. Текст письма был обнародован в пятницу в ходе открытого заседания фракции БЮТ, передает корреспондент «proUA».

«Уважаемый Виктор Андреевич, сегодня в ваших руках не просто судьба парламента, сегодня от вас зависит судьба исторического выбора народа. Мы понимаем всю силу ответственности объявления досрочных выборов и готовы разделить ее с вами в полной мере. Поверьте, этого шага ожидает большинство украинских граждан, которые верят в президента, его силу, решительность и волю», - говорится в письме.

Депутаты БЮТ также просят главу государства не допустить в стране государственного переворота. По мнению бютовцев, первой фазой государственного переворота стало нелегитимное избрание председателя Верховной Рады Александр Мороза.

В письме также подчеркивается, что фракция БЮТ не будет принимать участия в работе парламента до 25 июля и будет ждать издания указа президента о досрочных выборах.

Депутаты подчеркивают, что Президент Виктор Ющенко должен «попытаться спасти Украину или сдаться и признать, что Майдан был ошибкой».

Приводим полный текст письма:

„Шановний Вікторе Андрійовичу! В державі утворилася глибока кризова ситуація.

Першою фазою цієї кризи став державний переворот, що відбувся в момент нелегітимного обрання Голови Верховної Ради України. Методом підкупу та зради була створена комуно-кримінальна більшість. Сили, які до неї увійшли, сповідують агресивну антидержавну, антиукраїнську і антидемократичну позицію. Подібна більшість була названа П. Кулішем „Чорною Радою”. Вона придатна скоріше для ліквідації демократичного державного устрою, а не для розбудови країни. Втілення в життя справжнього курсу цих політичних сил поставить Україну перед фактом втрати державної незалежності, нашої національної самоідентичності, раз і назавжди поставить хрест на справедливості для народу та на наших європейських прагненнях.

Вікторе Андрійовичу! Ми звертаємося до Вас як до Президента країни з упевненістю, що Ви не допустите розвитку подій за цим трагічним для країни і нації сценарієм. У Вас є законні права, конституційні підстави та, в такій ситуації, обов’язок оголосити дострокові парламентські вибори. Цей склад парламенту не лише не впорався зі своїм завданням – не створив у конституційний термін стійку й ефективну правлячу коаліцію, але і збився з демократичного шляху, перетворився на інструмент комуністичних утопій, соціалістичного зрадництва і кланових амбіцій.

Необхідність такого кардинального кроку визначається як мінімум трьома підставами.

По-перше, політичною необхідністю. Головним державоутворюючим принципом демократії є формування влади, яка спирається на підтримку більшості громадян країни. Цей принцип зруйновано в нашому парламенті великими грошима. Соціалістична та комуністична партії після виборів несподівано радикально змінили свої переконання та злилися з потужним клановим олігархічним утворенням. Про цей крок вони не попереджали суспільство під час виборів. Ці дві партії втратили підтримку своїх виборців та позбулись своєї політичної легітимності у Верховній Раді України. Це ключова причина кризи.

Коли політики заходять у глухий кут, коли починається політичне протистояння, - головним арбітром може виступити тільки народ. Якщо останній аргумент королів – гармати, то останній аргумент цивілізованих політиків, останній аргумент президентів – голос народу. Тому політичний вихід із цієї ситуації лише один – дати народу право розсудити, хто правий і хто винний у цій ситуації, чий політичний курс, чию політичну культуру і мораль вони вважають більш високою і справедливою. Таку можливість народу можуть надати тільки нові парламентські вибори. Нехай народ на повторних виборах скаже, чи хоче він бачити союз комуністів з мільярдерами і чи дає він ще раз повноваження соціалістам на альянс з кримінальними кланами.

Друга підстава для дострокових виборів - геополітична необхідність, збереження європейського вибору України. Демократичні країни світу не зрозуміють бездіяльність президента в ситуації, коли держава, яка обрала європейський цивілізований шлях розвитку, радикально змінить свої міжнародні пріоритети під нелегітимним керівництвом антидемократичних і антиєвропейських сил. Сьогодні на нас дивиться світ. Адже ми, після демократичної революції 2004 року, відповідальні не тільки перед собою та перед власним народом, але й перед народами, що постали на території колишнього СРСР. Вони дивляться на нас з надією та сподіваннями. Якщо у нас не вийде побудувати сучасну цивілізовану демократичну країну, то ми зруйнуємо і їхні надії. Ми впевнені, що законне право Президента на розпуск недієздатного парламенту, який загрожує національній безпеці, – це єдиний крок, що буде з розумінням сприйнятий міжнародною спільнотою.

Третя і остання підстава для нових парламентських виборів - моральна необхідність. Якщо демократи „проковтнуть” тотальну парламентську корупцію та ревізію високих принципів після виборів, то назавжди поховають в душах українського народу віру в правду і справедливість. Правління реваншистського альянсу буде означати, що гроші і неправда, зрадництво і підступність в нашому світі завжди сильніші за правду і справедливість, волю і достоїнство. І тоді на випалених душах наших людей уже не можна буде побудувати ні незалежну державу, ні цивілізоване суспільство.

У Президента України є сьогодні два шляхи: або 25 липня достроково припинити повноваження цієї Верховної Ради і спробувати врятувати Україну; або - здатися, визнати, що Майдан був помилкою, сподівання мільйонів людей на побудову нормальної країни - ілюзією та подати кандидатуру Януковича на затвердження Верховній Раді. Подача цієї кандидатури буде масштабною зрадою, а „зрада – вона і є зрада, у які обгортки її не наряджай”. Її можна сотню раз загорнути у блакитний прапор „об’єднання країни”, чи у малинову хустку „моральності та порядку”, але її сіра вбогість неодмінно проступить на поверхню.

Біля Верховної Ради висить гасло „Два Віктори - об’єднайте Україну”. Це - абсурд. Такого ніколи не може бути. Ми з одним Віктором на знаменах піднімали націю і народ до боротьби за право гідно жити в своїй країні. Тоді як інший Віктор хотів забрати це право у них назавжди. І сьогодні в країні можливий тільки один варіант поступу й розвитку, а не два. Або - до Європи і цивілізованого світу, до демократії і нормального порядного й чесного життя, або - назад – до імперії, до відрізаних голів журналістів, до завалених трупами териконів і шахт, до темряви і безпросвітності.

Є речі, які не можна поєднати. Інколи треба набратися мужності і прийняти однозначне рішення, а не намагатися примирити й об’єднати те, що ні об’єднатися, ні примиритися не може за своєю суттю.

Вікторе Андрійовичу, рішення приймати Вам. Поки воно не буде прийняте, ми не будемо брати участі у роботі Верховної Ради України.

Ми залишаємо Верховну Раду та чекаємо від Президента чіткої відповіді і конкретного рішення.

Ми залишаємо Раду, щоб показати, що не все гаразд у нашій країні сьогодні, і що є ще сили, яким небайдужа доля мільйонів людей, що повірили політикам і дали їм шанс.

Шановний Вікторе Андрійовичу, сьогодні у Ваших руках не просто доля парламенту, сьогодні від Вас залежить доля історичного вибору народу. Ми розуміємо всю силу відповідальності оголошення дострокових виборів і готові розділити її з Вами повною мірою. Повірте, цього кроку чекає більшість українських громадян, що вірять у Президента, у його силу, рішучість і волю. Виявіть її цієї доленосної години”.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: proUA

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...
..

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus