Рубрики
МЕНЮ
0
юрист-міжнародник
Голова правління громадської організації «Європейський Рух України» та юридичної фірми "ЮМАС". Дипломат, юрист-міжнародник, магістр державного управління, експерт з європейської інтеграції, національної безпеки, міжнародного публічного та європейського права. Працював на різних посадах в МЗС України, - від аташе Договірно-правового управління до заступника директора департаменту ЄС і Посла з особливих доручень. Був директором Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції в Секретаріаті КМУ. Працював а Адміністрації Президента України, а також за кордоном, зокрема в місії ОБСЄ у Хорватії та в місії Ради Європи зі спостереження за виборами в Косово.
Чергове підтвердження - засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке відбулося в Нью-Йорку 23 лютого. Українські дипломати підгадали влучно, - зініціювали дискусію на тему “ситуація на тимчасово окупованих територіях України” саме в цей день, коли росіяни відзначають одне з найсакральніших своїх свят - “День захисника Вітчизни”, яке до 1992 року називалося “День радянської армії та військово-морського флоту".
Вже один той факт, що питання в порядку денному було записано саме в такій редакції, хай не епохальна, але все таки знакова дипломатична перемога України. Адже розглядалося питання в комплексі, і по стану справ у Криму та Севастополю, і в ОРДЛО.
А по суті, на перший погляд, нічого нового. Все та ж консолідована позиція міжнародної спільноти на підтримку зусиль України щодо відновлення власної територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах, заклики до Росії вивести війська з України, засудження агресії Росії та тимчасової окупації нею понад 7% території України тощо.
Водночас, уважні глядачі/слухачі можуть звернути увагу й на деякі “родзинки”.
По-перше, Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця порівняв дії Росії з агресією СРСР проти Афганістану, яка безславно завершилася сором'язливим виведенням радянських військ з цієї багатостраждальної країни у 1989 році, після 10 років війни. При цьому він закликав росіян і цього разу зробити те саме, - вивести свої війська з території України, країни, проти якої Росія веде війну вже 7 років.
По-друге, той же Сергій Кислиця виступив в ролі вчителя історії, навівши низку історичних прикладів експансіоністської агресивної поведінки СРСР, фактично порівнявши нинішню Путінську Росію з Радянською імперією, яка запам'яталася світу як “імперія зла”;
По-третє, риторика переважної більшості західних партнерів стала жорсткою, як ніколи раніше. Таке як рука “Вашингтонського обкому” почала виявляти дієвий вплив на своїх союзників.
А що ж росіяни? Та аж нічого. Все та ж заїжджена пластинка про порушення чогось там десь там самими українцями, державний переворот тощо. Єдине, що придумав заступник російського Постпреда Небендзі, який сам особисто навіть не з'явився на дебати,- озвучити “інноваційну” тезу про те, що це мовляв “майданна Україна окупувала нормальну Україну”. Іншими словами, - “українці окупували українців”. Так, так. Не росіяни, чи хтось інший, а саме українці.
****
Якихось проривних рішень не було ухвалено. Та їх ніхто і не очікував. Проте той факт, що росіянам довелося понад 3 години, як тим нашкодившим котятам вислуховувати жорстку критику на свою адресу від біля 30 держав світу, представники яких взяли слово під час дебатів, говорить сам за себе. І кволі спроби підтримати Москву представниками маріонеточних Венесуели та Сирії виглядали як відверте знущання над Кремлем. Навіть білоруси цього разу обмежилися нейтральними заявами.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости