logo_ukra

Coinspot 08.08.2020

BTC/USD

11716.38

ETH/USD

387.75

LTC/USD

57.58

НБУ 08.08.2020

USD/UAH

27.86

EUR/UAH

32.80

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Статті Політика президент Президентство Володимира Зеленського: наскільки реальні дострокові вибори глави держави
commentss НОВИНИ Всі новини

Президентство Володимира Зеленського: наскільки реальні дострокові вибори глави держави

Що може змусити Володимира Зеленського піти у відставку раніше терміну

8 листопада 2019, 14:05 comments5275
Президентство Володимира Зеленського: наскільки реальні дострокові вибори глави держави

Володимир Зеленський знаходиться на посаді президента майже шість місяців. Якщо під час президентської виборчої кампанії, а також перший час після його вступу на посаду більшість українців підтримували позицію Зеленського і покладали на нього великі надії, то зараз багато людей говорять про своє розчарування.

У вітчизняному політикумі почали з'являтися розмови про те, що Володимира Зеленського можуть відправити у відставку. Деякі експерти згодні з цією думкою, але багато хто все ж вважає, що цього не станеться і наступні вибори в Україні відбудуться у визначений законом термін.

Наскільки реальна відставка Володимира Зеленського, хто може на це вплинути і що сталося після президентських виборів розбиралися "Коментарі".

Президентство Володимира Зеленського: песимістичні прогнози

Політтехнолог Василь Стоякін вважає, що політична доля Володимира Зеленського ще неясна. "Хоча він, звичайно вже зрозумів, що потрапив не туди. Так, йому не вдається налагодити контроль не тільки над системою влади, але навіть і над своєю партією. А ситуація напружена і йому загрожують. Проте президент ще не зробив того, заради чого його обрали, і не показав, що не зможе цього зробити. Тож ще деякий час він протримається. Мені видається, що найбільш реальним буде м'який варіант відсторонення його від справ – проведення дострокових парламентських виборів і створення незалежної від нього коаліції більшості. Однак реальною така схема може стати не раніше, ніж через рік", – говорить Стоякін.

Політолог Олександр Дудчак заявляє, що не зробив би ставку на те, що Зеленський досидить у президентському кріслі до кінця відведеного терміну. "Втім, йому це і не потрібно. Він уже взяв планку – став главою держави. Видно, що ця посада його вже обтяжує, швидше б зіграти на фортепіано і щоб ніякі "побратими" не розмахували перед обличчям дулом автомата. І тим, хто його поставив біля керма, він теж не дуже потрібен. Але поки що він повинен виконати функції і певний обсяг робіт, на які розраховували його "продюсери". Зокрема, довести до кінця приватизацію і зняти обмеження на продаж землі", – вважає Дудчак.

Аналітик Олександр Гаврутенко каже, що не потрібно бути великим пророком, щоб усвідомити очевидне: ще ніхто й ніколи в історії людства добровільно не відмовлявся від влади, якою б важкою і несвоєчасної ця ноша не була. "І ще відомо, що влада розбещує, а абсолютна влада – розбещує абсолютно. Сьогодні у Зеленського, навіть при певних проблемах управління, абсолютна влада в країні без найменшого натяку на її цивілізоване розгалуження: законодавча, виконавча, а незабаром і повністю судова, і навіть четверта влада в особі "незалежної" журналістики будуть зосереджені в одних руках", – зазначає експерт.

Гаврутенко заявляє, що в таких умовах неможливе існування ні сильної опозиції, ні конкурентного політичного процесу, ні дієвих масових протестів, ні будь-якого впливу ззовні, чи від внутрішніх груп впливу.

"Разом з повсюдною невежественностью, яку демонструють більшість представників нової команди, маємо всі передумови для встановлення класичного авторитарного режиму, з усіма наслідками для країни наслідками, аж до її розвалу. Як, власне, і демонстрував Зеленський у своєму передвиборчому ролику (вірніше, у третій частині однойменного з правлячою партією серіалу). Хоча, якщо все ж зможе усвідомити свою Зеленський неспроможність достроково і добровільно піти з посади президента, то це буде дійсно безпрецедентний в історії випадок. Такий же безпрецедентний і безглуздий, як і саме його обрання", – резюмує Гаврутенко.

Президентство Володимира Зеленського: оптимістичні прогнози

Експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Данило Богатирьов вважає, що Володимир Зеленський має всі шанси зберегти президентське крісло до кінця терміну. "Він і його наближені з Офісу, так само як і головний український олігарх Ігор Коломойський, чудово розуміють, що якщо вдасться досягти прогресу у мирному врегулюванні на Донбасі (умовно, як формулює це більшість виборців, "встановити мир"), товариство буде готове пробачити президенту і розпродаж землі, і збільшення податкового тягаря для ФОП, і багато іншого. Саме тому в ОП зараз активно працюють над досягненням прогресу на даному напрямку. Нещодавнє розведення в Золотом і підготовка до розведення в Петровському тому підтвердження", – зазначає Богатирьов.

Політик Олександр Голуб в свою чергу заявляє, що загроза зміщення Зеленського в результаті якогось нового майдану і/або перевороту дещо перебільшена – для цього поки немає зовнішніх спонсорів і сил, здатних потім цей переворот легалізувати. Він вважає, що ситуацію прекрасно розуміють політики, які могли б стати на чолі протестних дій, а тому вони воліють використовувати лише свої погрози в якості шантажу і важеля тиску на нового і недосвідченого президента.

"Є й ще одна причина – фінансові еліти, які підтримали "слуг народу" і забезпечують їм прикриття, ще не вирішили всіх своїх завдань: не завершили переділ власності, не нажилися на відкритті ринку землі, не заробили на приватизації держвласності. Не можу виключати, що у самого Зеленського можуть бути певні сумніви з приводу фактичної політичної імпотенції і неможливості хоч щось змінити в ситуації. Але не можна забувати, що сам він людина надзвичайно амбітний і самолюбивий, і навряд чи це дозволить йому легко погодитися на ганебну відставку. Крім того, у вельми впливових і досвідчених покровителів завжди знайдуться вагомі аргументи, щоб подібні думки так і залишилися безплідними плодами нічних умовиводів", – каже Голуб.

Політичний експерт Олександр Фомін також вважає, що Володимир Зленский буде залишатися главою держави мінімум один президентський термін.

"Не думаю, що президента так просто повалити. У нього є, першу чергу, легітимність від Заходу. В тому числі, і ряд їх очікувань: мінські угоди та їх реалізація, зниження радикалізму в українському суспільстві. Навіть якщо станеться майдан зараз, то його організатори не отримають легітимність. Цей протест буде названий путчем. Швидше за все, при песимістичному прогнозі Зе очікує "роль Ющенка", коли йому підпорядковується ряд вірних соратників (група "квартал"), але вся повнота влади в опозиції. Вже зараз видно деякі аналогії: чвари в лавах команди, скандали, обмануті очікування. Щодо нелояльних силовиків і часом відкритих конфліктів, то не виключаю, що може статися перезавантаження і вся провина буде звалено на "поганого хлопчика" Гончарука", – припускає Фомін.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!