Звинувачення в корупції, поліграф і скандальні законопроекти: що показав конфлікт всередині правлячої партії країни
Не минуло і двох місяців роботи нового складу Верховної Ради, а її більшість, якц складає пропрезидентська партія «Слуга народу», опинилася в епіцентрі корупційного скандалу, одним із обвинувачених у якій проходить журналіст Олександр Дубинський
Олександр Дубинський багато в чому став прапором нової політичної сили – спочатку як журналіст-розслідувач, а потім як реформатор, який не соромиться при нагоді критикувати власну політичну силу.
Конфлікт всередині "Слуги народу": законопроект 2047-д
Сигнали про те, що всередині парламентської фракції "Слуга народу" не все в порядку надходили регулярно і підтвердженням цього в публічній площині став Facebook народного депутата України Олександра Дубинського. На своїй персональній сторінці парламентарій неодноразово критикував своїх колег і, почасти, самого президента Володимира Зеленського.
"Тарифи знижувати не будуть. Зарплати збільшити не можуть. Корупцію перемагати не хочуть. Ви справді думаєте, що ми їх зробили, а не вони нас?", – написав депутат 6 жовтня, явно натякаючи на відоме фото президента Володимира Зеленського та голови Офісу президента Андрія Богдана після парламентських виборів.
законопроект №2047 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості".
Під "корупційними схемами" колектив авторів законопроекту з фракцій "Слуга народу" і "Голос" розуміють електронні майданчики, які заробляли на наданні посередницьких послуг оцінювачів та зв'язувалися з народним депутатом України з депутатської групи "За майбутнє" Антоном Яценко.
Законопроект обзавівся альтернативним варіантом №2047-1, який залишав електронні майданчики у процесі оцінки і розроблявся виключно нардепами від "Слуги народу".
Зрештою, було прийнято рішення об'єднати обидва законопроекти в один документ під №2047-д обговорити на засіданні профільного Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.
Однак голосування не дало результату, на який розраховував голова Комітету Данило Гетманцев, в соцмережі посетовавший що законопроект не знайшов підтримки членів комітету, насамперед "Слуги народу", підтримала документ всього 5 голосами, тоді як представники "Голоси" зробили це одноголосно.
рішення Апеляційного суду Лондона і Уельсу, який продовжив всесвітній арешт активів екс-власників "Приватбанку".
Тим часом на Заході стурбовані близькістю Ігоря Коломойського до президента Володимира Зеленського. Так, як заявив фахівець по Східній Європі Андреас Аслунд в інтерв'ю "Новому часу", його бентежить факт зустрічі президента з власником такої репутації як Ігор Коломойський і якщо глава держави не може відмовитися, це змушує підозрювати його слабкість.
Тим часом, як свідчить жовтневий рейтинг Київського міжнародного інституту соціології, рейтинг довіри до президента Володимира Зеленського впав відразу на 7% – до 66%, що багато в чому стало результатом податкових та інших законодавчих ініціатив Верховної Ради і фракції "Слуга народу". Можна не сумніватися, що корупційний скандал у президентській фракції обійдеться главі держави ще на кілька відсотків довіри виборців.