Смог над Україною: що відбувається з повітрям в нашій країні і що з цим робити

22 жовтня держслужба з надзвичайних ситуацій оголосила, що в Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Кривому Розі, Львові та Одесі концентрація оксиду вуглецю в повітрі перевищила гранично допустиму. У столичному повітрі теж присутній високий рівень чадного газу

Гідрометцентр стверджує, що 15-21 жовтня вміст оксиду вуглецю в атмосфері більшості міст країни був "у своїх звичайних параметрах". Правда, з'явилися застереження: мовляв, це зовсім не означає, що повітря чисте. У той же час чиновники та експерти заспокоюють: те "молоко", що ми бачимо, це зовсім не смог, а лише щільний туман. Звідки він раптово на нас осів, вже не пояснюють.

Смог над Україною: влада заспокоює

Смог у сукупності із шаром повітря, який затримується, створив передумови для паніки в суспільстві. Проте об'єктивних причин для цього немає. За даними метеоспостережень, істотного забруднення повітря не зафіксовано.

"Разом з тим я закликаю, в першу чергу, враховувати водіїв дуже низьку видимість під час туману. Будьте обережними і слідкуйте за попередженнями синоптиків!", – написав голова державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін на своїй сторінці у Facebook.

шкідливий рівень якості атмосферного повітря в Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Івано-Франківську.

Експерт Іван Вербицький зазначає, що подібні ресурси використовують дані з датчиків забруднення повітря. "Ці датчики іноді критикують: мовляв, вони сприймають росу як забруднення. Однак система збирає в себе усі датчики, які є. У систему включені датчики різної якості, виробника і вартості. Тому вони не можуть усі одночасно помилятися", – упевнений Вербицький.

Смог над Україною: порятунок тих, хто задихається – справа рук їх самих

Отже, поки влада чекає, що смог (в її інтерпретації – туман) сам собою розсмокчеться, ми можемо хоч якось убезпечити себе самостійно.

Якщо ви за кермом, то обов'язково включайте в додаток до габаритних вогнів протитуманні фари (як передні, так і задні). Тримайте збільшену дистанцію, але зменшену швидкість – не сподівайтеся на свою (тим більш – чужу) реакцію. Паркуйтесь подалі від проїжджої частини і за можливості залишайте включеними габаритні або аварійні вогні.

Вдома проводите вологе прибирання (без пилососа і віника). Намагайтеся без необхідності не відкривати вікна. Пийте більше води і рідини (алкоголь до цього списку не входить). Уникайте пробіжок на відкритому повітрі. Також не варто там же палити – разом з тютюновим димом ви вдихнете і ту суміш, яка розпорошена в атмосфері.