Блог

Оленка Клочко: 155 окрема бригада, що "посипалася"

Поки новинні заголовки рясніють заявами про мир, ЗСУ продовжують готувати резерви. Формуються нові бригади, доукомплектовуються старі.

0

comments727

Оленка Клочко

Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер

Українка у Польщі

Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови

Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"

Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"

Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові

Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)

Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа



Показовим підрозділом мала стати 155 окрема механізована бригада імені Анни Київської: її формували під патронажем Франції, яка навчала військовослужбовців на своїй території, надала озброєння і техніку. Також активну участь у підготовці брала Польща.

За задумом, бригада імені Анни Київської мала символізувати історичну єдність України та Франції, а також продемонструвати новий підхід до комплектування ЗСУ: озброєння, техніку та підготовку надають західні союзники, а особовий склад набирає Україна. Однак дива не сталося. Союзники свої зобов'язання виконали в повному обсязі, але бригада повернулася в Україну не готова до боїв.

У підсумку спочатку найбільш боєздатні частини бригади стали висмикувати на посилення інших підрозділів, потім - рекордна кількість СЗЧ - частину самовільно покинули 1700 військовослужбовців.

До речі, проблему з СЗЧ у ЗСУ, як і раніше, не вирішили, хоча зрушення є.  Сьогодні, 5 січня, заступник керівника Офісу президента України Ірина Верещук повідомила, що термін добровільного повернення на військову службу після самовільного залишення частини можуть продовжити. Цей захід має знизити кількість СЗЧ, оскільки тепер у військовослужбовців є більше часу для повернення. Хочеться вірити, щоб усе так і було.

Досвід 155 бригади показав, що необхідно змінювати принцип комплектування підрозділів. Потрібно не створювати з нуля нові частини, наповнюючи їх людьми без бойового досвіду, без чіткої злагодженої структури, необхідно розширювати вже наявні бригади, де велика кількість досвідчених бійців. Інакше ніяке, навіть найсучасніше західне озброєння не допоможе, адже люди - це найцінніше, що є в України. 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!