Блог

Оленка Клочко: 52% українців готові на територіальні поступки заради мирних переговорів - результати опитування

Американський інститут дослідження громадської думки Gallup у серпні та жовтні 2024 року провів опитування, результати якого засмучують.

1

comments9209

Оленка Клочко

Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер

Українка у Польщі

Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови

Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"

Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"

Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові

Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)

Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа



Втома від війни - це неминучий стан суспільства, коли в країні вже майже три роки триває повномасштабна війна. І удари балістичними ракетами середньої дальності не додають оптимізму. Україна стала першою країною, проти якої застосували подібне озброєння, але гордості цей факт не додає. Застосування комплексу "Кедр" свідчить про ескалацію конфлікту, що лише підтверджує План Стійкості, запропонований Президентом - війна з нами надовго.

Усі ці факти негативно позначаються на настроях у суспільстві, що підтверджується результатами щорічного дослідження, проведеного американським інститутом Геллопа.

Ключовим об'єктом дослідження було бажання громадян України продовжувати конфлікт. Опитування показало, що 52% респондентів вважають, що Україна має якнайшвидше домовитися про припинення війни, зокрема з готовністю до територіальних поступок. 38% опитаних вважають, що Україна повинна продовжувати боротьбу. У 2022 році показники були дзеркальними: 73% і 22% відповідно.
 

 

Зокрема, респондентів запитували, коли вони очікують на прийняття України до НАТО та до ЄС - з 2022 року оптимізм знизився, але вже не так значно: на 13% і 12% відповідно.
Також результати опитування показали, що в процесі мирного врегулювання українці хочуть бачити посилення ролей Великої Британії та Євросоюзу, аніж Сполучених Штатів. Це загалом не дивно, адже попри всеосяжну та різнобічну підтримку з боку Америки, очікування українців не виправдалися не повною мірою.
 

 

Сам інститут справедливо зазначає, що з урахуванням становища на фронті, результати опитування цілком зрозумілі. Психологія людини та суспільства в умовах війни досить передбачувана, і результати дослідження - це не про готовність українців до поразки у війні, а лише сумна констатація факту, що третій рік бойових дій не минає безслідно...

 

 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!