Блог

Оленка Клочко: Демобілізація: не чіпай, це на Новий рік

Україна відсвяткувала Різдво і стрімко готується до зустрічі Нового року. Однією з чутливих тем у суспільстві, як і раніше, залишаються мобілізація і демобілізація.

0

comments2044

Оленка Клочко

Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер

Українка у Польщі

Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови

Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"

Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"

Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові

Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)

Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа



Багато наших захисників уже майже три роки перебувають на фронті практично безперервно. Відсутність ротації негативно позначається на фізичному і психологічному здоров'ї військовослужбовців, на їхніх стосунках усередині підрозділів і з родичами. Багато військових уже багаторазово заслужили право повернутися додому, але армія до цього не готова.

Ця тема активно дискутується в суспільстві, спричиняючи лише нові суперечки та суцільний негатив. І йдеться зараз не стільки про можливе порушення прав людини, скільки про існування держави.

20 грудня стало відомо, що законопроєкт уже розроблено, але резервів для проведення демобілізації немає. Україна стикається з нестачею військовослужбовців, і чисто фізично не може запустити процес демобілізації.

24 грудня голова фонду "Повернись живим" дав велике інтерв'ю "Українській правді", у якому окреслив основні проблеми в ЗСУ. Окремо він наголосив, що Україна затягує з ухваленням рішень про мобілізацію, що в майбутньому може призвести до вищого тяжких наслідків.

25 грудня народна депутатка Ганна Скороход в ефірі "Вечір.Live" заявила, що наразі демобілізації не буде, оскільки мобілізаційні плани не виконуються, а Максим Жорін, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади, запропонував для початку розв'язати питання ротацій та відновлення підрозділів.

"Демобілізація - це не питання для популістичних заяв і піару. Потрібно припинити маніпуляції на цій темі. Усі бажають знати, коли буде демобілізація. Але, на жаль, ніхто не знає, коли закінчиться війна", - підкреслив Жорін.

Таким чином, у найближчому майбутньому на демобілізацію сподіватися не варто. Єдине, на що можна сподіватися - це можливе завершення конфлікту наступного року. І тоді тисячі захисників України нарешті зможуть повернутися додому.


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!