Блог

Volodymyr Manko: Два роки Зеленського: слова набули нових значень

Два роки тому три чверті українців повірили в чесного й принципового вчителя Голобородька, якого зображували олігархічні телеканали.

0

comments3447

Volodymyr Manko

Politics

Number one :)

Дуже швидко стало зрозуміло, що це була облуда, бо чесності, принциповості та інших якостей, якими повинні володіти голови успішних держав у Зеленського немає. Неозброєним оком виступає непрофесіоналізм, примітивне розуміння складних політичних і економічних процесів, корупція, кумівство і сватівство. За оцінкою Комітету виборців України більшість обіцянок Голобородька Зеленський не виконав. Від себе додам – не виконає ніколи. Нижче наведу й обґрунтую ряд провалів у важливих для країни сферах.

 

Провал на міжнародному напрямку. Ми з суб’єкта міжнародних відносин перетворились на об’єкт. Приклад тому – остання тристороння відеозустріч лідерів Нормандського формату, де обговорювалось і питання України, а точніше війна на Донбасі. Раніше, за Порошенка таке було неможливо. Тодішня дипломатія зробила б все можливе, щоб Україна взяла участь в цій зустрічі. В іншому випадку ми б домоглись, щоб Донбас був би виключений з порядку денного. Сьогодні питання, які стосуються України і її безпеки обговорюються без її участи.

 

Під загрозою опинилось стратегічне партнерство зі США. За президента Спочатку Зеленський втрапив у скандал, який поклав початок процедурі імпічменту Трампу. Тепер, внаслідок значного впливу олігарха Коломойського на політику Банкової президент Байден не бачить можливості встановити персональний контакт з Зеленським. Нагадаю, що Америка має докази відмивання виведених Коломойським з України коштів і ввела проти нього санкції. Провал на міжнародній арені міг би перерости в зраду й капітуляцію, якби патріотична громадськість не розставила т.зв. червоні лінії, за які влада не має заходити.

 

Провал в сфері безпеки й оборони. Відзначається недофінансування, або й урізання фінансування в окремих, стратегічно важливих напрямках. Динаміка темпів модернізації озброєнь уповільнилась у порівнянні з попередніми роками. Вперше з 2014 року у бюджеті 2021 скоротили, хоч і в незначній мірі, видатки до фінансування бюджету міноборони. Скорочення складає всього 0,11%, але негативний тренд закладено. Особливо тривожно скорочення фінансів міноборони виглядає на тлі різкого збільшення фінансування Держохорони, РНБО, СБУ, Офісу генпрокурора, ДБР тощо. Це може свідчити про пріоритетність для влади внутрішньої безпеки над зовнішньою.

 

Але війна ще не закінчена, українські землі не повернено. Більш того, деякі ділянки нашої землі за наказом з Києва українські військові залишили. Це назвали розведенням, але чи відступила адекватно й сторона агресора?. Відступ, а з ним і відмова від усього комплексу воєнної розвідки в зоні зіткнення, контрабатарейних та контрснайперських розташувань здійснювали для встановлення перемир’я, але вилилось все це в збільшення кількості обстрілів з боку агресора й загибелі наших захисників.

 

Провал у боротьбі з корупцією. Саме лише існування біля влади таких олігархів як Коломойський свідчить про те, що на Банковій з корупцією не борються, бо її очолили. Відтак Україну накрила нова, зелена хвиля корупції. Наразі вона майже немає шансу бути ви критою правоохоронцями, оскільки усі вони вмонтовані в систему моновлади і не мають достатньої міри автономності для боротьби самі з собою. Хіба що НАБУ в цьому сенсі є “останнім з могікан” і зберігає незначну у порівнянні з попередніми роками незалежність. Але незабаром і це буде припинено. Серед ознак нової корупції є: переділ сфер впливу, поява нових схем, лобіювання законів, держзакупівлі поза ПроЗорро, тиск на НАБУ. Окремим рядком стоїть т.зв. велике будівництво, яке вже нарекли великим крадівництвом. Пор корупцію в Україні крім наших журналістів-розслідувачів і діячів типу Гео Лероса криком кричить регіональний директор Світового банку Банерджі, заступник держсекретаря США Біген та інші поважні міжнародні діячі.

 

Провал в економіці. Перше скорочення ВВП було зафіксовано ще в грудні 2019 року, задовго до оголошення карантину в Україні. Це сталось внаслідок некомпетентності першого зеленого уряду під орудою Гончарука. Тоді спад промислового виробництва становив -2,9% в жовтні 2019, а в листопаді 2020 до -7%. За даними Держстату на початок 2021 року країна вийшла з падінням ВВП -4,2%, Це при тому, що на момент транзиту влади в другому кварталі 2019 зростання ВВП становило +4,7%. Бюджет 2021 був прийнятий з рекордним за останні роки дефіцитом в 5,5%, або 250 млрд. грн. В зв’язку з спробами Зеленського підпорядкувати собі Нацбанк постали проблеми у відносинах з МВФ. Скоро рік, як кредитів Україні ця інституція не надає. Дефіцит грошей влада компенсує продажами короткотермінових ОВДП з високими відсотковими ставками. Це збільшує держборг України і видатки з його обслуговування.

 

Провал в соціальній сфері. Кінець епохи бідності скасовується. Ба більше своїми діями влада веде українців до ще більших злиднів. У період реального зростання економіки з 2017 по 2019 середня зарплата зростала темпами в 70% на рік. Зараз на 30%. Вчителям Зеленський обіцяв платити по 4 тис. євро на місяць, а насправді підвищення складає 30% і не в євро, а в гривнях. У 2020 новий тоді уряд Шмигаля хотів “забути” індексувати пенсії, що є обов’язковим, згідно до закону, який було прийнято у 2017. Забути не дали, довелось індексувати. Індексація цього року відбулась без проволочок, але чомусь до половини пенсіонерів отримали прибавки в розмірі смішних 100 і не євро, а гривень.

 

Минає два роки Зеленського. Майже всю свою передвиборчу кампанію він вів без обіцянок. Його кампанію нарекли словами відомої пісні – ні обіцянок ні пробачень. Та все ж напередодні першого туру він розродився обіцянками. І тут Остапа понесло. З тих пір він обіцяє, обіцяє, обіцяє. Слів багато, а реальних результатів як бачимо немає. Чомусь дуже швидко його слова, як йдеться в тій же пісні, набувають нових значень. 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!