Блог

Оленка Клочко: Правозахисна діяльність в Україні: частина 2

Сьогодні я хотіла б продовжити розмову про правозахисну діяльність в Україні.

1

comments1618

Оленка Клочко

Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер

Українка у Польщі

Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови

Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"

Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"

Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові

Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)

Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа



Говорячи про таку животрепетну тему, не можна не згадати про міжнародні організації, які підтримують нужденних, захищають їхні права, а також загалом здійснюють моніторинг, розслідування та документування порушень прав людини.

 

Amnesty International

Міжнародна правозахисна організація. Функціонує виключно на благодійній основі та не має зв'язку з жодним урядом. Спеціалізується на розслідуванні порушень прав і свобод людини та зловживань повноваженнями, юридичній, психологічній та матеріальній допомозі постраждалим.

Мабуть, це найбільша правозахисна організація у світі. Ще в середині двадцятого століття перед Amnesty International стояли амбітні завдання. Засновник організації Пітер Бененсон говорив: "Наша робота буде виконана лише тоді, коли останній в’язень совісті вийде на волю, остання катівня буде зачинена, а Загальна декларація прав людини стане реальністю для всіх людей по всьому світу".

Сайт організації: https://amnesty.org.ua

E-mail: [email protected]

 

Human Rights Watch

Це неурядова організація зі штаб-квартирою у США, що здійснює моніторинг, розслідування та документування порушень прав людини більш ніж у 70 країнах світу. Уже 47 років Human Rights Watch ставить перед собою мету побудувати світ, де права людей будуть дотримуватися. Вона фінансується за коштом приватних пожертвувань і грантів, що дає їй змогу зберігати незалежність від урядів і політичних впливів.

Сайт організації: https://www.hrw.org/

 

Європейський суд з прав людини

Якщо з якихось причин знайти справедливість в Україні не вдається, будь-який громадянин має право звернутися до Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ уже багато років захищає права людей, які закріплені в Європейській конвенції з прав людини. За його даними, на початок 2024 року (а також на кінець 2023 року) Україна посідала третє місце за кількістю справ, що перебувають на розгляді в ЄСПЛ.

Сайт організації: https://www.echr.coe.int/

Форма для прийому звернень: https://app.echr.coe.int/Contact/EchrContactForm/English/22

 

UNICEF

ЮНІСЕФ — це спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, створена 1946 року з метою надання допомоги дітям і матерям у повоєнних країнах. Відтоді його місія розширилася, і сьогодні ЮНІСЕФ працює в понад 150 країнах, зосереджуючись на захисті прав дітей та покращенні їхнього життя.

ЮНІСЕФ співпрацює з урядом України, місцевими організаціями та міжнародними партнерами задля ефективного реагування на потреби дітей та родин у країні.

Сайт організації: https://www.unicef.org

E-mail: [email protected]

Телефон: +38 044 339 93 75

 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!