Блог

Оленка Клочко: Союзники та їхні підходи до допомоги

Чим же Захід допоможе нам, коли на фронті бої?

0

comments5032

Оленка Клочко

Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер

Українка у Польщі

Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови

Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"

Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"

Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові

Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)

Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа



Вкотре наші колеги-журналісти із Заходу провели дослідження втрат від початку повномасштабного вторгнення. Унікальність цього випадку полягає в тому, що цього разу видання The Economist провело не власне розслідування, а здійснило метадослідження раніше складених доповідей і витоків із різних джерел.

Джерело: The Economist. How many Ukrainian soldiers have died?

У статті видання повідомляється, що дати точні цифри вкрай складно у зв'язку з відсутністю офіційної статистики, однак, якщо вірити Economist, мінімальна цифра втрат це 60 000 загиблих на 26 листопада. Згідно з найгіршими підрахунками, кількість померлих перевищує 100 000, а понад 400 000 громадян отримали травми різного ступеня тяжкості. 

Ці заяви викликають відверто занепадницькі настрої, що викликає сумнів, чи потрібно їх публікувати у воєнний час. І хоча уряд вживає заходів щодо боротьби з подібними панічними повідомленнями, закордонні ЗМІ не є суб'єктами українського права і в цьому відношенні можуть вільно публікувати подібні матеріали. Так, за останній час тему втрат порушували Economist, Reuters, New York Time та інші. А зараз ще й наші ЗМІ, наприклад, "Українські Новини" та Kiev Independent, стали їм вторити.

На додаток до зазначеної статті 28 листопада вийшло анонімне інтерв'ю для Associated Press з високопоставленим урядовцем США, під час якого було зроблено таку заяву про те, як допомогти Україні:

 

                                                             Зниження призовного віку допоможе  

 

Неназваний чиновник повідомив, що необхідно знизити призовний вік до 18 років, оскільки українці значно програють у чисельності на фронті. "Чиста математика" - так він обґрунтував необхідність посилання зовсім ще юнаків на фронт. Учора вони закінчили школу, а зараз від них вимагатимуть вирушити на фронт.

У зв'язку з перемогою Трампа на минулих виборах у США багато хто вважає, що фінансова допомога від них може скоротитися або припинитися зовсім. Нагадаю, що Сполучені Штати надали допомоги значно більше за інші країни, однак риторика обраного президента передбачає зосередження всієї уваги американського уряду на внутрішніх проблемах на шкоду міжнародним. Зокрема постраждати може і кількість наданої Україні допомоги.

При зменшенні допомоги від нас вимагають наростити мобілізацію для продовження бойових дій. Зменшення призовного віку не допоможе нам подолати актуальні проблеми на фронті, потрібно шукати інші підходи.

 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!