У бій за спадок Євгена Пригожина вступила Альфа-Груп: навіщо А1 зробила щедру пропозицію дітям покійного

"Альфа-Груп" є лояльним Кремлю угрупуванням і користується прихильністю представників вищих ешелонів влади

За інформацією низки телеграм-каналів, у боротьбу за спадок загиблого Євгена Пригожина включилася Альфа-Груп. Її підрозділ А1, який займається переважно юридичними питаннями, пов'язаними із проблемними активами, зробив пропозицію спадкоємцям Пригожина викупити їхню частку за півмільярда доларів. Про це пише сайт "Політека".

Поки що жодних подробиць щодо реакції спадкоємців на пропозицію А1 не надійшло, проте наміри "Альфа-Груп" слід розглядати цілком серйозно з кількох причин.

пропозиція від Альфа-Груп для них є оптимальним варіантом. Особливо з огляду на те, що активи Євгена Пригожина вже, схоже, почали ділити інші гравці.

Війна за спадок розпочалася?

До того ж відомо, що нафтовий бізнес Пригожина – фірму "Велада", яка займається видобутком нафти в Сирії, вже переписали на колишнього поліцейського з Петербурга Володимира Зленка.

Другу за виручкою російську будівельну компанію із бізнес-імперії Євгена Пригожина "Сегмента" переписали на 78-річного ветерана праці із Санкт-Петербурга. Компанія з виручкою 1,2 мільярда рублів 11 вересня стала власністю Миколи Муравйова 1945 року народження, який є головою ТСЖ будинку на проспекті Енгельса в Санкт-Петербурзі та отримує пенсію по старості. Потроху "спливають" та інші, дрібніші активи.

Ці факти свідчать, що з спадкового майна виводяться найпривабливіші активи, тому діти Пригожина ризикують залишитися на уламках бізнес-імперії батька. До того ж ні для кого не є секретом, що на майно Пригожина претендують дуже сильні гравці, які також мають міцні зв'язки на рівні Кремля. Йдеться, в першу чергу, про мультимільярдер Таймураз Болоєв, але їм список бажаючих підібрати тимчасово безхазяйне майно не обмежується. До бою за спадок включилися й інші наближені до влади гравці. Крім того, не варто забувати про тих людей, які керують підприємствами Пригожина – поки триває боротьба за юридичний контроль, вони також можуть взяти участь у банальному крадіжці контрольованих підприємств.

З рахунків не слід скидати й міжнародний чинник – як уже згадувалося, США, Великобританія та Євросоюз аж ніяк не проти компенсувати майном Євгена Пригожина свої витрати на допомогу Україні. Що з їхньої точки зору та погляду міжнародного співтовариства виглядає цілком справедливим та логічним.

Тому очевидно, що протистояти такій кількості охочих захопити майно Євгена Пригожина його прямим спадкоємцям буде вкрай складно. І тому пропозиція "Альфа-Груп" має виглядати досить привабливою з їхньої точки зору. Особливо зважаючи на чутки, що всередині сім'ї самого Пригожина вже почалися конфлікти з приводу спадщини, що теж не додає шансів дітям покійного.

Чому саме А1?

А1 є структурним підрозділом "Альфа-Груп", яке офіційно займається інвестиціями, але насправді його спеціалізація - рейдерство. Причому одним із напрямків є саме боротьба за проблемні активи за допомогою спадкоємців, найчастіше – відверто фіктивних.

Крім того, що за А1 стоїть вся міць "Альфа-Груп" з її зв'язками в Кремлі, слід розуміти, що ця компанія накопичила величезний досвід роботи з проблемними активами по всьому світу, а її представники брали участь у судових справах з приводу майна Російського. агенції зі страхування вкладів (АСВ), що розглядалося в Лондоні; причетні до пошуку активів Зовнішпромбанку та ін.

виглядає ситуація з компанією "Корунд-М", яка працює в оборонному комплексі Росії. Після смерті одного з її співвласників, Олександра Ставицького, інший власник Володимир Бетелін, якому належало 50% компанії, виявив, що вдова покійного компаньйона продала успадковану нею частку компанії А1, яка на правах акціонера інвестувала в Корунд-М кошти, витіснивши його в такий спосіб числа співвласників.

Все це говорить про те, що пропозиція від А1 дітям Пригожина скидати з рахунків аж ніяк не можна - якщо вони відмовляться від дійсно щедрого в цих умовах "відступного" у розмірі 500 мільярдів доларів, то ризикують втягнутися в боротьбу з серйозним противником, який має величезний досвід такого роду справах. І пропозицію від Альфа-Груп, зроблену від її імені компанією А1, не слід ігнорувати навіть незважаючи на санкції , під які нещодавно потрапила А1 за її дії на користь Альфа-Груп.

Тому що, по-перше, санкції не означають повної заборони на дії у міжнародних судах, і, по-друге, претендентам на спадщину Євгена Пригожина дуже важливо мати важелі у Кремлі. І ще невідомо, що важливіше в цій ситуації – згадайте хоча б ту оперативність, з якою два найбільші підприємства покійного перейшли у власність поліцейського та пенсіонера.

Перспективи та трохи конспірології

За великим рахунком, у Кремлі зацікавлені у збереженні імперії Пригожина у цілісному вигляді. Йдеться як про бізнес-активи, так і про приватну армію, яка залишилася тимчасово безхазяйною. І важлива вона вже не так як фактор, що впливає на повномасштабний конфлікт в Україні, як найважливіший гравець на африканському континенті, де зосереджена значна частина спадщини. Не слід скидати з рахунків і політичний вплив в Африці, який там має Кремль, у тому числі завдяки найманцям Пригожина.

Звичайно, ситуація може скластися так, що "кремлівські вежі" не зможуть дійти консенсусу і спадщина Пригожина буде просто розтягнута частинами. Але, судячи з того, що до його розділу підключилася Альфа-Груп, цей варіант поки що малоймовірний. У такому разі "Альфа-Груп" стане повноправним власником усієї спадщини Пригожина: величезного російського бізнесу, дуже дорогих ресурсних активів в Африці, що включають нафту, алмази та золото, та приватної військової кампанії, яка, крім забезпечення безпеки всіх цих активів, здатна контролювати політичну верхівку принаймні частини африканських країн. І впливатиме на ситуацію в самій Росії, незважаючи навіть на останні події, пов'язані з заколотом Пригожина.

До того ж, не слід скидати з рахунків і дещо конспірологічну версію про те, що Євген Пригожин живий, а в літаку загинув його двійник. Незважаючи на неймовірність такої версії, вона цілком може бути реальною - ні для кого не є секретом, що і Пригожин, і Уткін мали двійників. І якщо ця версія вірна, то в такому разі "Альфа-Груп" просто є офіційним представником Євгена Пригожина, який пішов у підпілля. Але в такому разі вся боротьба, яка зараз розгоряється за спадок бізнесмена, є не більш як імітацією. Втім, це окрема тема.

А поки що очевидно одне – до розділу майна Євгена Пригожина включився найпотужніший гравець – "Альфа-Груп", яка руками свого підрозділу А1 має намір взяти під контроль якщо не всю імперію покійного бунтівника, то принаймні підім'яти під себе найважливіші його активи . І зробити власники "Альфа-Груп" мають намір це якнайшвидше, поки що є що успадковувати.