Головна Новини Дайджест 2022 Маніпуляції Жеваго з Білоцерківською ТЕЦ загрожують жителям міста
commentss НОВИНИ Всі новини

Маніпуляції Жеваго з Білоцерківською ТЕЦ загрожують жителям міста

Раптові зміни навколо керівних органів Білоцерківської ТЕЦ, які забезпечують теплом значну частину жителів міста, загрожують її зупинкою у розпал опалювального сезону

10 лютого 2022, 10:00
Поділіться публікацією:
Маніпуляції Жеваго з Білоцерківською ТЕЦ загрожують жителям міста

Костянтин Жеваго - Фото: Економічна правда

Боротьба олігархів за активи стала звичним явищем в Україні, і вони використовують для цього цілий арсенал заходів, починаючи від куплених судових рішень і до відвертого рейдерського захоплення підприємств. Але іноді намагання заволодіти бізнесом переходять межу, стаючи загрозою для тисяч звичайних громадян. Одним з таких прикладів може стати боротьба опального олігарха Костянтина Жеваго за Білоцерківську ТЕЦ, яка забезпечує теплом значну частину жителів міста Біла Церква у Київській області.

Ще у червні минулого року Господарський суд Київської області задовольнив позов Національного банку України та постановив стягнути на користь центробанку майно ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль". Це майно мало бути продано на відкритих торгах у межах процедури виконавчого провадження, а гроші – піти на користь НБУ в рахунок погашення боргів банку "Фінанси та кредит" за позиками з рефінансування, борги за якими становлять близько 1,5 млрд грн.

Білоцерківська ТЕЦ, яка раніше контролювалась Костянтином Жеваго, була поручителем за зобов'язанням банку "Фінанси та кредит", який теж належав олігарху, поки його не було визнано неплатоспроможним у вересні 2015 року. У листопаді минулого року Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції навіть відкрив виконавче провадження щодо звернення стягнення на це майно.

Проте Костянтин Жеваго не звик виконувати взяті на себе зобов'язання і відповідати за боргами. То ж він вирішив вивести з-під рішення суду майно Білоцерківської ТЕЦ, використавши для цього підконтрольні йому компанії, що одночасно є акціонерами ТЕЦ. На першому етапі юристи-"рішали" Жеваго вирішили провести збори акціонерів як ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль", так і її найбільшого акціонера – АТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль".

На сайті депозитарної установи ТОВ "Основа-ЦБ" з'явилося одразу три оголошення про проведення зборів акціонерів АТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" – 23 грудня, 24 грудня та 29 грудня. Але, якщо порядок денний всіх трьох зборів був ідентичним, то час і місце їх проведення – абсолютно різними. Аналогічно юристи Костянтина Жеваго оголосили та низку позачергових зборів на ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль".

В результаті 28 грудня підконтрольні Жеваго компанії-акціонери провели позачергові збори на ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ", а наступного дня – на АТ "Білоцерківська ТЕЦ". На обох зборах, за неофіційною інформацією, було ухвалено рішення про зміну правлінь цих компаній. Проте хто саме увійшов до нового керівництва – невідомо, адже даних про це, як і інші подробиці щодо прийнятих рішень на зборах підконтрольні Жеваго компанії-акціонери у відкритому доступі не розміщували.

Але збори було проведено з порушеннями, а тому і нове керівництво було поставлено біля керма Білоцерківської ТЕЦ незаконно. У зв’язку з цим результати зборів було оскаржено в суді. Судова влада стала на бік законності, і 30 грудня 2021 року слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області заборонив усім реєстраторам проводити будь-які дії щодо реєстрації нового керівництва АТ "Білоцерківська ТЕЦ". 

А 12 січня цього року аналогічні заборони прийняв і Господарський суд Київської області, заборонивши міняти керівництво як керівництво АТ "Білоцерківська ТЕЦ", так і керівництво ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ".

Проте судові заборони не призупинили діяльність Жеваго. Підконтрольні олігарху компанії продовжили діяти та надалі, намагаючись взяти під контроль Білоцерківську ТЕЦ. Вже 18 січня на території санаторію "Діброва" неподалік Білої Церкви вони провели нові збори акціонерів ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ".

Зазначимо, що збори були організовані таким чином, щоб не допустити на них інших, крім "жевагівських", акціонерів — зустріч проходила під охороною молодих людей спортивної статури, якими, за словами журналіста місцевого видання, нібито керував народний депутат від ВО "Батьківщина" Вадим Івченко. На цих зборах було прийнято аналогічні попередні рішення – було змінено склад наглядової ради компанії, повноваження його керівника Василя Кривенка були припинені, а замість нього обрали нового керівника компанії – Ігоря Вигулярного.

Навіщо ж компаніям Костянтина Жеваго знадобилися нові збори акціонерів? Відповідь проста – таке дублювання протоколів зборів може дати можливість за допомогою "ручних" реєстраторів вносити зміни до реєстрів, перебираючи тим самим на себе контроль над підприємством. "Ручне" керівництво компанії справді може багато, наприклад – сприяти виведенню активів із компанії. Такий механізм олігархи можуть практикувати у випадках, коли їм вдається одержати тимчасовий контроль над активами. А коли вони знову втрачають контроль над підприємством, іноді виявляться, що від цього бізнесу залишилася лише оболонка, а все більш-менш цінне зникло у невідомому напрямку.

Того ж дня – 18 січня – приватний нотаріус Олександр Бобков, якого називають "дружнім" у компанії Жеваго, буквально за кілька годин після закінчення зборів акціонерів вписав до Єдиного державного реєстру юридичних осіб ім'я Ігоря Вигулярного, як нового керівника ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" " .

Вже на 14 лютого призначено нові позачергові збори акціонерів АТ "Білоцерківська ТЕЦ", які можуть стати вже третім з ідентичним порядком денним за останні два місяці.

Варто зазначити, що при спробах заволодіти активами Білоцерківської ТЕЦ дружні до Костянтина Жеваго компанії ігнорують не лише вищезгадані судові заборони, а й саму процедуру банкрутства АТ "Білоцерківська ТЕЦ", в рамках якої Господарський суд Київської області виніс два рішення щодо забезпечення вимог кредиторів — компанії "Росава" та Національного банку України. Суд у цих рішеннях також заборонив будь-яким реєстраторам вносити зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців щодо керівництва компанії.

Забезпечувати юридичне прикриття діяльності Жеваго може його приятелька Анжеліка Лабунська, яка сьогодні, як і Вадим Івченко, депутата Верховної Ради від ВО "Батьківщина", яку олігарх спонсорує вже багато років. Жеваго та Лабунську об'єднує багаторічна дружба – до 2003 року вона входила до складу наглядової ради підприємства олігарха Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, а у 2002-2006 роках була директором ТОВ "Юридична компанія "Фінанси та кредит Лекс". Саме адвокат цієї компанії Анатолій Рекун який також є її керівником, організував у санаторії "Діброва" збори, які намагалися видати за збори акціонерів ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ".

При цьому до органів управління компаній, пов'язаних із Білоцерківською ТЕЦ, також просувають юристів фірми Лабунської, хоча вони для управління такими активами не мають ні спеціальності, ні досвіду.

Слід взяти до уваги ще один значний факт – у боротьбі за активи Костянтин Жеваго, підконтрольні йому компанії-акціонери, юристи та нотаріуси не лише можуть перешкоджати законним кредиторам АТ "Білоцерківська ТЕЦ", а й ставити під серйозну загрозу благополуччя та безпеку пересічних громадян. Адже такі пертурбації навколо керівних органів Білоцерківської ТЕЦ, які забезпечують теплом значну частину жителів міста, загрожують її зупинкою у розпал опалювального сезону. І тут уже можна говорити не так про боротьбу за активи, як про створення критичних ситуацій з тяжкими наслідками в масштабах багатотисячного міста.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

?>

Новини

?>
Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!