Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Денна сонливість, як правило, є наслідком специфічних умов, за яких скорочується час сну. Про це повідомляє видання "Новости Ю".
"Сонливість відрізняється від втоми принциповою якістю – при сонливості людина дійсно засинає. Для сильної втоми характерно стан, коли людина може бути сонною, але при цьому фізично вона не засинає навіть в сприятливій обстановці", — розповів доктор Михайло Полуектов.
На думку вченого, сонливість у світлий час доби викликає тривалий переліт через кілька годинних поясів, збиваюча біоритми змінна робота, похмілля, порушення часу прийому їжі, прийом деяких ліків, надмірне споживання кофеїну, апное, а також інші захворювання.
У людини з порушенням сну виникають складнощі з концентрацією уваги і швидкістю реакції – це наслідок того, що мозок і вся нервова система не відновилися належним чином, оскільки кількість сну була недостатньою.
Невролог зазначив, що найефективнішим засобом від денної сонливості є короткі засинання – буквально на 10 хвилин. Сон більш півгодини вдень, навпаки, може посилювати сонливість. Два інших доведених дейтонных "ліків" від денної сонливості на роботі – це кофеїн і фізична активність.
Раніше "Коментарі"
повідомляли про те, що дослідники з Орхуського університету в Данії порівняли
фертильність чоловіків з різним режимом сну і з'ясували одну закономірність.
Новини партнерів
Новини