Рік прем’єрства Шмигаля: що за цей час встиг зробити уряд
Серед досягнень уряду посадовець називає і введення локдауну через коронавірус
Вчора та сьогодні громадськість активно обговорює першу річницю перебування Дениса Шмигаля на посаді прем’єр-міністра. Посадовець уже оперативно відзвітував щодо роботи Кабміну за ці дванадцять місяців. "Коментарі" зібрали найголовніші, на думку самого Шмигаля, досягнення уряду за його керівництва.
Звичайно, на ефективності рішень української влади неабияким чином позначилася коронавірусна пандемія. Вплив цього загальносвітового фактору надто значний для економічної сфери, а також медицини. Тим не менш, під час свого виступу Денис Шмигаль у "плюсики" свого уряду заніс введення локдауну в Україні (щоб зменшити розповсюдження хвороби), встановлення доплат медикам у розмірі 300% (для стимулювання лікарів) та довгоочікуваний початок масової вакцинації українського населення.
Через коронавірус багатьом галузям довелося змінити формат роботи. На думку Шмигаля, позитивом у цій ситуації є запуск платформи "Всеукраїнська школа онлайн", із допомогою якої зрештою налагоджено навчальний процес віртуально, а не очно.
Говорячи про фінанси, прем’єр-міністр наголосив на тому, що відтепер найвищі посадовці Кабміну не отримують премії (розмір яких раніше ставав приводом для гучних скандалів — ред.), а також розповів про програму підтримки пенсіонерів. Також очільник уряду нагадав про збільшення розміру мінімальної заробітної плати — що здійснили навіть без урахування впливу пандемії на бюджет.
Поміж інших важливих моментів Денис Шмигаль зазначив відкриття ринку газу для населення і запуск порталу електронних документів "Дія". Щоправда, ще жодним чином влада не відреагувала на те, що кілька регіональних сайтів сервісу "Дія.Бізнес" пов’язують із Росією.
Звичайно, посадовець розуміє, що вдалося не все, утім стверджує, що в цілому реалізували багато ініціатив. Водночас більшість експертів не поспішають поділяти оптимізм прем’єра.
На переконання політолога Олексія Якубіна, Шмигалю і його уряду певним чином "пощастило", що їхня каденція припала на розпал коронавірусної кризи. Інакше кількість катастрофічно неправильних для держави рішень просто не було б на що "списати".
Не так ультимативно, але все ж погоджується із думкою колеги Ігор Петренко, директор Департаменту внутрішньої політики МЦПД. Принаймні, спеціаліст стверджує, що початок роботи Кабміну Шмигаля був достатньо непоганим. Це вже згодом стало зрозуміло, що більшість ініціатив так і "залишилися на папері".
Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, яку ж загальну оцінку дають прем’єрству Шмигаля експерти. Зокрема спеціалісти розповіли, чи є у цього уряду перспективи на майбутнє.
Також на порталі знайдеться інформація про те, що Денис Шмигаль думаєстосовно індексації пенсій для українців.