Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Інфографіка: Д. Романюк/Comments.ua
Однією з найбільш значущих подій в Україні восени 2020 року стали місцеві вибори, які визначили, хто буде в найближчі п'ять років вирішувати найважливіші питання на місцях. Правда, з тим, хто все ж обійме посади градоначальників, не всі міста змогли визначитися з першого разу — в багатьох населених пунктах місцеві вибори проводилися у два тури.
Згідно з чинним законодавством посаду міського голови дістається кандидату, за якого віддали голоси понад 50% виборців. Цього року виборці проявили низьку активність на виборах і думки значно розійшлися — деякі кандидати обійшли конкурентів менш ніж на 1%.
Наприклад, аутсайдерами серед новообраних міських голів стали мери Рівного Сергій Третяк (50,2%), Києва Віталій Кличко (50,5%), Житомира Сергій Сухомлин (51,4%), Полтави Олександр Мамай (52,2%) і Кропивницького Андрій Райкович (53,5%).
Водночас в деяких містах думки виборців зійшлися набагато більше. Так, в Хмельницькому 86,8% виборців віддали голоси за Олександра Сімчишина. Також в лідерах мери Івано-Франківська Руслан Марцінків (84,8% голосів), Дніпра Борис Філатов (80,6%), Чернігова Владислав Арошенко (77,5%) і Тернополя Сергій Надал (74,6%).
Нагадаємо, раніше "Коментарі" писали, хто і скільки заплатив за політичну агітацію в Facebook. Найбільше грошей пішло на просування партії "За майбутнє" та її кандидатів Ігоря Палицю та Олександра Шевченка — близько 203 тис. дол. На другому місці "Слуга Народу" з кандидатами Іриною Верещук і Дмитром Шевчиком — близько 137 тис. дол. Інші партії витратили суми трохи менше.
Новини партнерів
Новини