comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Інфографіка 2021 Опубліковано щорічний рейтинг кращих світових університетів: чи є серед них українські (Інфографіка)
commentss НОВИНИ Всі новини

Опубліковано щорічний рейтинг кращих світових університетів: чи є серед них українські (Інфографіка)

Дізнайтеся, яким є найкращий показник для України в світовому рейтингу

29 серпня 2021, 20:50 comments1448
Опубліковано щорічний рейтинг кращих світових університетів: чи є серед них українські (Інфографіка)

Щорічний рейтинг кращих світових університетів. Інфографіка "Коментарі" / Д. Романюк

У червні 2021 року британська компанія Quacquarelli Symonds, що спеціалізується на аналізі вищих навчальних закладів по всьому світу, опублікувала щорічний рейтинг світових університетів. Він розглядається як один з трьох найавторитетніших у світі поряд з "Академічним рейтингом університетів світу" і Times Higher Education World University Rankings, повідомляє портал "Коментарі".

Всі ВНЗ були оцінені по 51 різному предмету і п'яти предметних областях, включаючи їх академічну репутацію, результати працевлаштування випускників (як одного з ключових чинників), кількість публікацій наукових співробітників навчальних закладів. Крім того, до уваги брався так званий "Індекс Хірша" — показник, заснований на наборі найбільш цитованих наукових робіт і кількості цитувань, отриманих ними в інших публікаціях.

"Пальму першості" вже давно і щільно займають вищі навчальні заклади США і Великобританії, які майже повністю поділили між собою першу десятку світового рейтингу. Цитувати його повністю немає сенсу, тому пропонуємо читачеві зупинитися на країнах європейського континенту і їх найкращих вишах, а також рядку загальносвітового рейтингу, який кожен із них займає.

Серед кращих ВНЗ країн Європи в загальносвітовий ТОП-50 цілком передбачувано увійшов один з найстаріших у світі Оксфордський університет (5-те місце), заснований ще в самому початку другого тисячоліття нашої ери. В першу десятку потрапила Швейцарська вища технічна школа в Цюриху (6-та позиція в списку), а один із найбільших вищих навчальних закладів Німеччини — Мюнхенський технічний університет — займає 50-те місце. На 52-й позиції — створений не так давно "альянс" паризьких вишів — Paris Sciences et Lettres, або Паризький університет науки і літератури. Не відстають від сусідів і Нідерланди — їх Делфтський технічний університет на 57-му місці.

У першій сотні кращих вишів — МДУ ім. Ломоносова в РФ (74-те місце), найстаріший у Данії Копенгагенський університет (76-те) і Льовенський католицький університет у Бельгії (84-те місце). Замикає світовий ТОП-100 Лундський університет у Швеції (97-й рядок у списку).

У другу сотню ВНЗ потрапили Дублінський університет у столиці Ірландії (101-ше місце), столичні скандинавські університети в Гельсінкі та Осло, Міланський технічний університет в Італії (137-ме місце), Віденський в Австрії (150-те), а також Барселонський університет, який вже давно визнаний усіма можливими рейтингами кращим в Іспанії (183-тє місце у світі).

Найстаріший виш Центральної та Східної Європи — Карлів, або Празький університет у столиці Чехії — займає за версією QS 260-ту позицію, а естонський Тартуський університет — 283-тю. Зовсім поруч розташувалися "сусіди" — Білоруський і Варшавський держуніверситети — на 317-й і 321-й позиціях відповідно. На 357-му місці — португальський Порту.

П'яту сотню кращих світових ВНЗ в Європі відкриває разом із 423-м місцем Вільнюський університет у Литві, за ним — стамбульський державний виш Коч на 465-му. 477-ме місце розділили між собою відразу кілька навчальних закладів: Афінський національний технічний і Кіпрський університети, а також Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Це кращий показник для України у світовому рейтингу.

Результати ще 6 вітчизняних вищих навчальних закладів, які потрапили в цей список, набагато скромніші. Відповідно до прийнятої в QS методології, за кількістю набраних балів вони займають не конкретні місця, а цілий діапазон у 50 позицій. Так, Київський національний університет знаходиться в проміжку між 601-м і 650-м місцями, місце Харківського політеху — 651-700-те, Київський політехнічний інститут імені Сікорського і Сумський держуніверситет займають 701-750-ту позиції. Національний університет "Львівська політехніка" — 801-1000-не місце, а знаменита столична "Могилянка", або НУ "Києво-Могилянська академія" влаштувалася в категорії 1000+.

Читайте також — раніше в Держстаті розповіли, в яких регіонах України найвищий дохід.Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

xxx

29 серпня 2021, 23:16

CAMЫE БЫCTPЫE 3HАKОMCТBА ДЛЯ CEKCA • 100% AHОHИMHOCTЬ. Pеaльныe ceкc знaкомcтвa с дeвyшкaми в cвoeм гopодe. Бeз pегиcтpации и бeз пoдтвepждeния нoмepа. ----> http://bit.do/vsisky

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!