Михайло Корольов: "У Дніпрі формується реальна опозиція, що не підгодована місцевою владою"

Успішний підприємець, голова ГО "Єдність України" і один з критиків місцевої влади Дніпра розповів, що насправді відбувається в місті і яке відношення до цього мають Геннадій Корбан і Борис Філатов

Останнім часом Дніпро постійно з'являється на сторінках загальноукраїнської преси. Правда, не в контексті успіхів міста або досягнень у розвитку. А все частіше через скандали, різні пригоди.

Не так давно "Муніципальна Варта" (силова структура, створена при міськраді для захисту громадського порядку - ред.) побила журналістів кількох телеканалів, опозиційних до міського голови Бориса Філатова. Ще раніше ця ж "Варта" розгромила кіоски дніпровських бізнесменів. Втім, Борису Філатову вдавалося купірувати скандали.

Що ж відбувається у Дніпрі насправді? Який вплив на місто здійснює Геннадій Корбан, давній бізнес-партнер і друг Філатова? З цими питаннями ми звернулися до Михайла Корольова, голови громадської організації "Єдність України". Не так давно успішний бізнесмен - зараз один з головних критиків Філатова і Корбана. Його розслідування вже давно вийшли за межі Дніпра, а сам Корольов стверджує, що неодноразово отримує погрози фізичного усунення в свою адресу.

- Михайло, Ви - людина в політиці нова. Для початку, розкажіть трохи про себе.

Мої предки родом з України. Батько з-під Києва, бабусі-дідусі - з Миколаєва та Одеси. У 1930-і роки, коли був Голодомор, рятуючись від голоду частина моєї родини переїхала в Чечено-Інгушетії, в Грозний. Там я народився в 1975 році. У 1991 році після розпаду СРСР, коли в Грозному почали утискати євреїв, вірмен, росіян і українців, ми вирішили повернутися на свою батьківщину в Україну, так склалося, що ми зупинилися в місті Дніпро.

Приїхавши до Дніпра, мені це місто відразу сподобалося. Тут було тихо і спокійно в порівнянні з Грозним, де вже починалася стрілянина і вбивства.

У Дніпрі я відразу влаштувався в технікумі і поєднував навчання з роботою на заводі. Моя перша спеціальність була - слюсар. Далі я вступив до інституту і в кінці 90-х почав займатися бізнесом. Спочатку займався металом, потім перейшов в охоронний бізнес.

- Як довго займалися охороною?

Охороною я прозаймався 20 років. У мене добре виходило. Був певний прогрес. Однак у 2013 році донецькі бізнесмени на чолі з Ахметовим, стали витісняти всіх, хто не з Донецька. За простою логікою "ти з Донецька - ти розумний, ти не з Донецька - ти дурень".

- Тобто, режим Януковича і по вашому бізнесу катком проїхався? Як Ви на це відреагували?

У 2013-му, звісно, я поїхав на Майдан. Ми організували Дніпропетровську сотню. Активно займалися протидією бандитському режиму Януковича. До речі, саме на Майдані я зрозумів, що Україна - дуже гідна країна. У будь-якій країні світу, коли відбуваються масові протести, грабують магазини, все закривається. На Майдані нічого подібного не було. Можна було спокійно зайти посидіти в кафе. Це говорить про те, що українці - високо-моральний народ. Відповідно з таким народом країна може розвиватися і рухатися вперед.

- Після Майдану почалася війна. Ви зі своїм досвідом, напевно, стали б у нагоді владі для протидії агресору?

Пам'ятаю один випадок. У 2014-му, в самий розпал бойових дій, моя фірма змогла вивезти з Краматорського феросплавного заводу на територію України феросплавів вартістю 600 мільйонів доларів. Навіть сепаратисти боялися, коли ми заїжджали на окуповану територію.

У той період я повністю володів інформацією про те, що відбувалося в Краматорську та Слов'янську, так як там працювали мої люди.

Я написав лист президенту України, Коломойському (Ігор Коломойський - український бізнесмен, у 2014-15 роки - губернатор Дніпропетровської області - ред.), В СБУ. Ми були готові організувати і фінансувати свій батальйон, виконувати бойові завдання і брати участь у звільненні окупованій території. Після мого звернення мені дзвонили з СБУ. Я з ними спілкувався двічі. Пізніше в офіційному листі вони написали: вибачте, ми ваших послуг не потребуємо, якщо що, ми з Вами зв'яжемося.

Фейсбук, представивши факти, докази і свідчення очевидців.

- А Філатов?

Філатов повністю підпорядковується Корбану. За діями Філатова видно, що він не любить ні людей, ні свою роботу. Найяскравішим підтвердженням цього стало те, що він виготовив залізне крісло з арматури і встановив його на центральному мосту міста Дніпро, оголосивши всім, що це крісло мера. Там такі штирі стирчать в область заднього проходу! Це може говорити про те, що психологічно людина так сприймає свою роботу. Що йому не комфортно на своїй посаді, що він ненавидить городян і в першу чергу себе. З городянами він не спілкується. Виходить тільки до своєї підготовленої аудиторії, переміщається на броньованому автомобілі з великою кількістю охорони. Людина, яка по ідеї повинна працювати на городян, ховається від них за спиною своєї охорони.

- Ну а Філатова, на Вашу думку, є за що притягнути до відповідальності?

Філатов також працював з Корбаном в обласній адміністрації, коли була влаштована підготовлена пастка в Іловайську. Я вважаю, що не тільки можна, а й потрібно залучати Філатова до кримінальної відповідальності.

- Що ж все-таки потрібно, на Вашу думку, щоб вони відповіли перед законом?

Тільки політична воля керівництва країни. Був шанс у Порошенка, він ним не скористався. Сьогодні цей шанс є у Зеленського. Йому важко. У нього проблеми з командою, його обклали, в тому числі людьми, яких пов'язують з Корбаном. Один з них - Тимошенко Кирило - син директора ТЦ "Пасаж" у місті Дніпро, власниками якого є Корбан і Філатов, а також Тимошенко працював заступником Корбана, коли той був заступником губернатора Дніпропетровській області.

Зеленський - молодий. В принципі, якщо захоче, він може почати цю справу, і ми йому допоможемо.

- Бачу, ви налаштовані більш ніж оптимістично.

Так, я налаштований більш ніж оптимістично і рішуче.