Головна Новини Інтерв'ю 2021 Олексій Дубовський: «Наша мета – зробити в Україні один з європейських центрів торгівлі газом»
commentss Інтерв'ю Всі новини

Олексій Дубовський: «Наша мета – зробити в Україні один з європейських центрів торгівлі газом»

Голова біржового комітету УЕБ розкрив особливості функціонування ринку газу в Україні

21 квітня 2021, 08:00
Поділіться публікацією:
Олексій Дубовський: «Наша мета – зробити в Україні один з європейських центрів торгівлі газом»

Олексій Дубовський: «Наша мета – зробити в Україні один з європейських центрів торгівлі газом»

Голова біржового комітету Української енергетичної біржі (УЕБ) Олексій Дубовський розповів порталу "Коментарі" про підсумки роботи біржі за 2020 рік та плани на найближчі роки.

- Олексію Євгеновичу, УЕБ торгує газом із січня 2017 року. У 2019 році обсяги продажу збільшилися у 2,5 раза. Якими були торішні підсумки?

- У 2020 році на УЕБ реалізовано близько 2,5 млрд куб. м природного газу. Це у шість разів більше, ніж попереднього року. Секрет простий – ми запровадили багато нововведень, що посилило інтерес учасників ринку. На біржі акредитувалися 83 нові компанії. Істотно збільшилася кількість ініціаторів торгів: і продавців, і покупців. Але більшість стартових позицій, як і істотна частка продажу, належали до газопостачальної компанії "Нафтогаз Трейдинг". Серед інших гравців були ОГРС, газовидобувні компанії ПГНК, "Укрнафтобуріння", "Смарт Енерджі" та інші, багато трейдерів.

Пандемія COVID-19 спричинила перебудову попиту і пропозиції, значні коливання цін. Оскільки українські компанії в торгівлі орієнтуються на європейський ринок, то спостерігалися ситуації уповільнення активності через цінову невизначеність.

Уперше в травні 2020 року було досягнуто історичного мінімуму рівня ціни – приблизно 2 тисячі гривень з ПДВ. Пізніше спостерігалося її істотне зростання. Цього року багато залежати від подальшого розвитку ситуації з COVID-19. Але загалом міжсезонне коливання цін має бути менш виражено, ніж торік.

У 2020 році вдев’ятеро зросли обсяги продажу ресурсу з підземних сховищ газу (ПСГ). Нині ринок зацікавлений у розвитку і отриманні нових продуктів, які б сприяли підвищенню ефективності торгівлі з ПСГ, з одного боку, і надійності розрахунків і постачання — з іншого. І ми працюємо над цим.

- Що нового з’явилося у сегменті газу?

- У 2020 році УЕБ запропонувала учасникам енергетичних ринків нові продукти, зокрема на ринку природного газу. У вересні було відкрито ринок внутрішньодобового балансування within-day, трохи пізніше – ринок "на добу наперед" day-ahead. На цих ринках УЕБ пропонує учасникам стандартизовані короткострокові контракти з базисом поставки "Віртуальна торгова точка". Це так звані титульні продукти за прикладом європейських ринків, запровадження яких вимагає регламент ЄС 312/2014.

У листопаді "Нафтогаз Трейдинг" ініціював на УЕБ торгівлю новим продуктом у середньостроковому сегменті –– продаж місячних ресурсів з післяплатою до 11 днів після закінчення місяця поставки. 2021 року період оплати було розширено до 45 днів. Ресурс за постоплатою цікавий ринку. Ми бачимо це за обсягами продажу й кількістю учасників.

- Тобто в Україні фактично пів року працює спотовий ринок (добове постачання газу). Перед труднощами поставати ви постали?

- Розробка продуктів в короткостроковому сегменті й підготовка до їх запровадження зайняли не один рік напруженої праці. З дня початку торгів компанії придивляються, з’ясовують функціонування спотового ринку, і нині спостерігаємо зростання активності за кількістю заявок у торговельній системі й за кількістю та обсягами угод.

Проблемою можемо назвати невідповідність маржинальних цін оператора ГТС і ринкових цін, які представлені на короткостроковому ринку. За наявності відхилення у той чи інший бік маржинальних цін, що визначаються за формулою і мають бути штрафними для учасників ринку, Оператор газотранспортної системи України перетворюється на газового трейдера. Це дає змогу заробляти й учасникам ринку, продаючи або купуючи газ в оператора.

- Ви не одноразово говорили про мету зробити в Україні один з європейських центрів торгівлі газом. Що змінилося за рік?

- Протягом 2020 року багато зроблено у напрямі міжнародної інтеграції УЕБ. Розпочато проект SEEGAS за підтримки Європейського енергетичного співтовариства, який сприятиме інтеграції ринків Східної й Південно-Східної Європи, зокрема в частині торговельної та клірингової інфраструктури.

Біржа уклала договори з європейськими консультантами і виробниками, які долучаються до розроблення нових продуктів та ІТ-рішень. Триває робота зі створення клірингової системи з повноцінним клірингом центрального контрагента і відповідною системою управління ризиками. Нині на короткостроковому ринку природного газу УЕБ система управління ризиками та кліринг реалізовано через модель Light-CCP з використанням ескроу-рахунків.

Балансування своїх портфоліо учасники можуть здійснювати та здійснюють шляхом купівлі-продажу газу за титульними продуктами на короткостроковому ринку природного газу УЕБ.

- Триває дискусія, чи доцільно видобувним компаніям самим виходити на біржу, чи краще це робити через професійних трейдерів. Що ви думаєте з цього приводу?

- На УЕБ представлено і видобувні компанії, і трейдери. Тобто видобувні компанії цілком можуть бути повноцінними учасниками ринку. Яскраве свідчення цього — підсумки продажу на УЕБ ПГНК, "Укрнафтобуріння" чи "Смарт-Енерджі". ПГНК була першою видобувною компанією, представленою на УЕБ ще 2017 року.

У виході видобувної компанії на торги є і плюси, і мінуси. З одного боку, під довгострокові контракти можна регулювати видобуток, отримувати стабільну ціну, планувати витрати тощо. З іншого боку, для самостійної участі в торгах потрібен навчений персонал.

До речі, і трейдерам, і добувним компаніям ми пропонуємо безплатне навчання, участь у тренувальних торгах. Функціонал пропонованих систем для ринку природного газу – програмних продуктів "Біржова електронна торгова система" (БЕТС) "Енергетична торгова платформа" простий і зрозумілий.

- Як вплинуло на торги введення урядом у січні граничної ціни газу 6,99 грн за кубометр? Чи можна через біржу нівелювати ризики коливання цін на газ для населення?

– Ми приймаємо це рішення як необхідне в ситуації, що склалася. Але зараз на ринку спостерігаємо цінові невідповідності. Існують компанії, які можуть дозволити таку ціну, і ті, умови закупівель яких не дають змоги це зробити. Кажу про те, що взимку ціна, встановлена для населення, була нижчою від середньоринкової оптової. Таке співвідношення негативно позначається насамперед на трейдерах, які щойно вийшли на ринок для населення.

Будь-яка біржа не в змозі забезпечити постачання газу для населення за регульованою ціною. Ринок – це завжди невизначеність і часто різкі коливання цін.

- Як ставитеся до можливого виникнення конкурентної організації з торгівлі газом – "Українського хабу"?

- Ми за здорову конкуренцію. Нехай учасники ринку самі обирають кращу біржу. На УЕБ у сегменті газу представлено понад 370 компаній. Тут продають і купують ключові учасники ринку, а обсяги продажу вже обчислюються в мільярдах кубометрів за рік.

- Яку мету ставите на найближчі роки?

- Завжди слухаємо і чуємо потреби ринку, радимося, перш ніж розробляти та впроваджувати щось нове: і продукт, і правила розрахунків, і систему гарантій виконання угод або навіть інтерфейс користувача.

Для побудови конкурентного ринку УЕБ залучає найкращих консультантів, серед них міжнародних. Ми створили консультативний комітет, до якого входять представники Енергетичного співтовариства і ЄБРР. Він відповідає за розроблення стратегічних напрямів діяльності УЕБ.

Приміром, впроваджуємо проект із торгівлі газом у ПСГ саме як відповідь на запити учасників ринку. Незабаром торгувати газом в ПСГ на УЕБ зможуть українські компанії, а влітку плануємо надати продукти і для іноземних фірм.

Наша мета – вибудувати в Україні біржову модель за участю європейських міжнародних фінансових організацій, прозоре ціноутворення і ліквідний газовий хаб.Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

fasfafasf

2 листопада 2021, 18:31

https://mediastudies.as.virginia.edu/sites/gen-ed.as.virginia.edu/files/webform/7nj8.pdf https://mediastudies.as.virginia.edu/sites/gen-ed.as.virginia.edu/files/webform/uop9.pdf https://mediastudies.as.virginia.edu/sites/gen-ed.as.virginia.edu/files/webform/vb8_0.pdf https://mediastudies.as.virginia.edu/sites/gen-ed.as.virginia.edu/files/webform/vba3.pdf https://mediastudies.as.virginia.edu/sites/gen-ed.as.virginia.edu/files/webform/yy6.pdf

fasfafasf

2 листопада 2021, 18:30

115 0372 0942 527 334

fghjgfhjk

21 серпня 2021, 02:16

https://247sports.com/high-school/california/board/105694/contents/watch-bengals-vs-washington-live-stream-nfl-preseason-169418284/ https://247sports.com/high-school/california/board/105694/contents/how-to-watch-bengals-vs-washington-live-stream-nfl-preseason-169418322/ https://247sports.com/high-school/california/board/105694/contents/cincinnati-bengals-vs-washington-football-team-livestream-169418356/ https://247sports.com/high-school/california/board/105694/contents/streaminglivecardinals-vs-chiefs-live-free-20th-august-2021-169418507/ https://247sports.com/high-school/arizona/board/102454/contents/watch-chiefs-vs-cardinals-free-live-stream-8202021-169418534/ https://247sports.com/high-school/arizona/board/102454/contents/how-to-watch-kansas-city-chiefs-vs-arizona-cardinals-live-stream-169418568/ https://www.graphicartsmedia.com/advert/chiefs-vs-cardinals-free-live-stream-8-20-2021/ https://www.graphicartsmedia.com/advert/streaming-live-cardinals-vs-chiefs-live-free-20th-august-2021/ https://www.graphicartsmedia.com/advert/streaming-live-nfl-arizona-cardinals-vs-kansas-city-chiefs-live-free-20th-august-2021/ https://www.graphicartsmedia.com/advert/streaming-live-bengals-vs-washington-live-free-20th-august-2021/ https://www.graphicartsmedia.com/advert/how-to-watch-bengals-vs-washington-live-stream-nfl-preseason-2021-week-2/ https://www.graphicartsmedia.com/advert/nfl-tv-bengals-vs-washington-football-team-live/ https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/cardinals-vs-chiefs-Live-free-nfl-game-Pass.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/cardinals-vs-chiefs-Live-free-nfl-game-Pass01.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/cardinals-vs-chiefs-Live-free-nfl-game-Pass02.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/cardinals-vs-chiefs-Live-free-nfl-game-Pass03.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/cardinals-vs-chiefs-Live-free-nfl-game-Pass04.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/cardinals-vs-chiefs-Live-free-nfl-game-Pass05.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/chiefs-vs-cardinals-live-stream.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/chiefs-vs-cardinals-live-stream-App.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/Chiefs-vs-Cardinals-NFL-Game-Live-broadcasting.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/Chiefs-vs-Cardinals-NFL-Game-Live-broadcasting-1.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/Chiefs-vs-Cardinals-NFL-Game-Live-free-online.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/Chiefs-vs-Cardinals-NFL-Game-Live-Stream.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/football_chiefs_vs_cardinals_match_live_stream.pdf https://vpa.vic.gov.au/wp-content/uploads/formidable/8/nf-preseason-week-2-Live-Streaming-Free.pdf

fghjgfhjk

1 серпня 2021, 14:32

https://www.youngliberals.uk/jonson/_free-livestream_hungarian_grand_prix_f1_live_stream https://www.youngliberals.uk/jonson/_livestream-free_hungarian_grand_prix_f1_live_stream_on_01_08_2021 https://www.youngliberals.uk/jonson/_slive_stream_hungarian_grand_prix_f1_watch_live_online_free https://www.youngliberals.uk/jonson/_live_stream_f1_hungarian_grand_prix_watch_live_online_free https://www.youngliberals.uk/jonson/_live_free_f1_hungarian_grand_prix_live_online_on_01_08_2021 https://www.youngliberals.uk/jonson/live_stream_f1_hungarian_grand_prix_live_stream_online https://www.youngliberals.uk/jonson/_hd_tv_hungarian_grand_prix_2021_watch_live_stream_free_hd https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_l_f1-es_k_zvet_t_s_magyar_nagyd_j_-_id_m_r_live_v6f9nkf-puqzq2rm0x6h3a https://www.youngliberals.uk/gonybaba/figyelem_az_olimpia_miatt_nem_az_m4-en_lesz_az_f1_l_k_zvet_t_s_ingyenes https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_l_i_v_e_forma-1_magyar_nagyd_j_l_k_zvet_t_s_2021_magyar_nagyd_j_l_ad_s https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_streams_forma-1_magyar_nagyd_j_l_k_zvet_t_s_2021_magyar_nagyd_j_l_ad_s https://www.youngliberals.uk/jonson/_livestream_f1_hungarian_grand_prix_live_online_tv_channel https://www.youngliberals.uk/jonson/_update_id_m_r_f1_live_stream_online_tv_channel https://holytrinitybridgeport.org/advert/f1-magyar-nagydij-free-live-stream-watch-formula-1-online-tv-channel-8-1-21/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/f1-idomero-live-stream-free-f1-online-in-2021-reddit-formula-1-streams-alternative/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/watch-free-idomero-f1-2021-live-stream-online-tv/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/live-free-stream-idomero-f1-2021-online-tv-channel/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/w-a-t-c-hidomero-f1-tv-channel-live-online-stream/ https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_watch_free_hungarian_grand_prix_2021_live_stream_2021_formula1_game_live_stream_annpaq9kfnp2rj3gqusdow https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_watch_free_magyar_nagyd_j_2021_l_k_zvet_t_s_2021_f1_game_live_stream https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_streaming-live_-magyar_nagyd_j_2021_l_k_zvet_t_s_on_01th_aug_2021_qamfusszwkci_ewnncrdfg https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_streaming-live_-_f1_magyar_nagyd_j_live_stream_on_01th_aug_2021 https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_streaming-live_-_f1_magyar_nagyd_j_l_ad_s_on_01th_aug_2021 https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_tv_-_f1_magyar_nagyd_j_l_ad_s_on_01th_aug_2021 https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_k_zvet_t_s_forma-1_l_k_zvet_t_s_2021_magyar_nagyd_j_l_ad_s_cmvddsxsmidfe16ks_rpyq https://www.youngliberals.uk/gonybaba/_n_zd_ingyenes_forma-1_l_k_zvet_t_s_2021_magyar_nagyd_j_l_ad_s https://www.youngliberals.uk/raishatv/_watch_free_hungarian_grand_prix_2021_live_stream_2021_formula1_game_live_stream https://www.youngliberals.uk/raishatv/_free_ekkor_rajtol_a_forma-1-es_magyar_nagyd_j_live_streamon_01th_aug_2021 https://www.youngliberals.uk/raishatv/_watch_free_ekkor_rajtol_a_forma-1-es_magyar_nagyd_j_live_streamon_01th_aug_2021 https://www.youngliberals.uk/raishatv/_watch_free_ekkor_rajtol_a_forma-1-es_magyar_nagyd_j_en_direct_streaming_01th_aug_2021 https://www.youngliberals.uk/raishatv/_direct_live_hungarian_grand_prix_2021_direct_streaming_grats https://www.youngliberals.uk/raishatv/_direct_tv_hungarian_grand_prix_2021_direct_streaming_grats https://www.youngliberals.uk/raishatv/_direct_tv_hungarian_grand_prix_01_august_2021_direct_streaming_grats https://www.youngliberals.uk/raishatv/_l_-k_zvet_t_s_forma-1_magyar_nagyd_j_l_k_zvet_t_s_2021_magyar_nagyd_j_l_ad_s_kwgjtzpjozvobf0i4atroq https://www.youngliberals.uk/jonson/_full-game_hungarian_grand_prix_f1_live_stream_online_tv https://www.youngliberals.uk/jonson/_full-hd_hungarian_grand_prix_f1_live_stream_online_tv_free_hd https://www.youngliberals.uk/jonson/_watch_hungarian_grand_prix_f1_live_stream_online_tv https://holytrinitybridgeport.org/advert/f1-magyar-nagydij-live-stream-2021-formula1-game-live-stream/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/streamf1-magyar-nagydij-2021-live-streaming-reddit/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/f1-magyar-nagydij-live-stream-free-f1-online-in-2021/ https://holytrinitybridgeport.org/advert/live-free-f1-magyar-nagydij-2021-live-stream-2021-formula1-game-live-stream/ https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/efl-2021-sheffield-wednesday-vs-town-live-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-stream-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-streaming.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-efl-live-streaming.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-stream.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-stream-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-streaming.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-match-live-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/sheffield-wednesday-vs-huddersfield-town-live-streaming.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/watch-sheffield-wednesday-vs-town-live-tv-stream.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-kijken-live.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-kijken-tv-live.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-kijken.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-kijken-tv.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-stream.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-streaming.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-tv-free.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-uitslagen-tv.pdf https://www.adcogov.org/sites/default/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-match-live-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-kijken-live.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-kijken-tv-live.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-kijken.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-kijken-tv.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-stream.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-streaming.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-tv-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-uitslagen-tv.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-match-live-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/efl-2021-sheffield-wednesday-vs-town-live-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-stream-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-streaming.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-efl-live-streaming.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-stream.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-stream-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-streaming.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-match-live-free.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/sheffield-wednesday-vs-huddersfield-town-live-streaming.pdf https://www.aefpweb.org/system/files/webform/watch-sheffield-wednesday-vs-town-live-tv-stream.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/efl-2021-sheffield-wednesday-vs-town-live-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-stream-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/match-day-sheffield-wednesday-vs-town-live-streaming.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-efl-live-streaming.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-stream.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-stream-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-live-streaming.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/sheffield-vs-huddersfield-match-live-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/sheffield-wednesday-vs-huddersfield-town-live-streaming.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/watch-sheffield-wednesday-vs-town-live-tv-stream.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-kijken-live.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-kijken-tv-live.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-kijken.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-kijken-tv.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-stream.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-streaming.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-tv-free.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-live-uitslagen-tv.pdf https://azdot.gov/system/files/webform/union-st-gilloise-vs-club-brugge-match-live-free.pdf

fghjgfhjk

29 липня 2021, 16:42

http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-01.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-02.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-03.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-04.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-05.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-06.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-07.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/cxy/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-08.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-01.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-02.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-03.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-04.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-05.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-06.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-07.html https://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/lxs/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-08.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-01.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-02.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-03.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-04.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-05.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-06.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-07.html https://intweb.dscc.edu/sites/vcc/hertha-berlin-vs-liverpool-tV-08.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-stream.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv21.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv23.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv24.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk01.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk02.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk03.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk04.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free1.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free2.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free3.html http://www.veterinaria.umss.edu.bo/sites/default/files/videos-hertha-berlin-liverpool-live-line.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-stream.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv21.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv23.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv24.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk01.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk02.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk03.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk04.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free1.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free2.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free3.html http://participacionciudadana.ministeriodesarrollosocial.gob.cl/sites/alex/videos-hertha-berlin-liverpool-live-line.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-stream.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv21.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv23.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv24.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk01.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk02.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk03.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk04.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free1.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free2.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free3.html http://www.scienzebiotecnologiche.unina.it/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-line.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-stream.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv21.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv22.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv23.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/update-hertha-bsc-vs-liverpool-live-tv24.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk01.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk02.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk03.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/video-hert-bsc-vs-lirpl-live-uk04.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free1.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free2.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-free3.html https://intweb.dscc.edu/sites/arif/videos-hertha-berlin-liverpool-live-line.html

Олеся

25 червня 2021, 04:13

Набор фраз: хаб, международные финансовые организации. Куда этот человек идёт?

Bujhm

21 квітня 2021, 09:59

Не знаю как с другими "центрами"но вы уже сделали из Украины самую конченную страну не только гейропы но мира


comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!