Головна Новини HI-tech технології Дешеві мікрокомп'ютери створили нову субкультуру
commentss НОВИНИ Всі новини

Дешеві мікрокомп'ютери створили нову субкультуру

Дешеві мікрокомп'ютери дозволяють кожному бажаючому конструювати різні пристрої — як кумедні, так і корисні

18 жовтня 2013, 19:51 comments1356
Поділіться публікацією:
Дешеві мікрокомп'ютери створили нову субкультуру

На тлі стрімкого падіння обсягів продажу ПК і поголовного переходу на досить дорогі планшети і смартфони у світі народилася і міцно зайняла своє місце нова ринкова ніша — дешеві мікрокомп'ютери, на базі яких народні умільці створюють вельми корисні, а часом унікальні і зовсім несподівані технічні рішення.

Одним з найбільш популярних таких комп'ютерів став Raspberry Pi. Це одноплатний комп'ютер, спочатку створений для навчання школярів базової комп'ютерної грамотності. Raspberry Pi проводиться в двох версіях: "А" (процесор 700 МГц, 256 Мб ОЗУ, вартість $25) і "B" (процесор 700 МГц, 512 Мб ОЗУ, з Еthernet, ціна — $35).

Спочатку задуманий як освітній продукт, покликаний максимально полегшити учням процес навчання програмування, мікрокомп'ютер абсолютно несподівано для самих розробників вирвався за межі ніші, підкорив серця людей, далеких від технологій, і навіть породив нову субкультуру.

Справа в тому, що, незважаючи на низьку ціну і мінімальний розмір, Raspberry Pi є надзвичайно багатофункціональним пристроєм, який може працювати під управлінням безлічі операційних систем. В основному це спеціалізовані версії Linux, але деякі фанати навіть зламали Android з метою встановлення на Raspberry Pi.

Найширші можливості по кастомізації заліза і софта, що надаються цією платформою, дозволяють деяким умільцям створювати з допомогою комп'ютера за $25-35 на перший погляд неймовірні речі.

• Автоматично нагодувати собаку

З допомогою підключеної до Raspberry Pi веб-камери і найпростішого механізму, в якій точці світу ви б не перебували, ви завжди зможете поспостерігати за своїм домашнім улюбленцем та навіть дистанційного його погодувати.

Приготувати каву по телефонному дзвінку

Подзвонимо на телефонний номер, пов'язаний з Raspberry Pi, мікрокомп'ютер може включити кава-машину, щоб вона приготувала каву.

Зібрати стіл для гри в старі комп'ютерні ігри

На Raspberry Pi можна запустити найрізноманітніші емулятори старих найпростіших ігор. Черговий народний умілець зібрав дерев'яний каркас столу, вставив у нього 24 дюймовий LCD дисплей, підключив до микрокомпьютеру і вивів засоби управління грою на кнопки і джойстики, попередньо закріплені на столі. В результаті винахідник отримав ігрове "залізо" для легкої ностальгії.

Побудувати машину часу!

Очевидно, що машина часу в реальності не існує, але ця серія LED дисплеїв управляється Raspberry Pi, прихованим в корпусі пристрою. Новинка не залишить байдужим фанатів серії фільмів "Назад у майбутнє".

Отримати енергію від сонячних батарей

В яких цілях ви не використовували Raspberry Pi, його енергоспоживання легко можна покрити за допомогою невеликих фотоелектричних панелей. Крім того, що таке рішення значно підвищить мобільність мікрокомп'ютера, він ще буде працювати на екологічно чистої енергії.

Перетворити електронну книгу Kindle в комп'ютер

Незалежно від того, чи ви хочете в результаті отримати мініатюрний комп'ютер або просто спробувати реалізувати класний проект, ви можете зламати свій Kindle і використовувати в якості монітора, підключивши до Raspberry Pi і клавіатурі.

• Зобрать кишеньковий мінікомп'ютер

При створенні цього комп'ютера як ніби поєднали GameBoy Advance SP і пристрій на Linux. При цьому ключове гідність пристрій полягає в енергоспоживанні — батареї вистачає на 10 годин інтенсивної роботи.

Добувати електронну валюту Bitcoin

На інтернет-ресурсі learn.adafruit.com, де викладаються опису процесу складання найрізноманітніших пристроїв, існує керівництво по створенню на основі Raspberry Pi платформи для видобутку електронної валюти Bitcoin. Вона оснащена LED-монітор, що відображає ефективність роботи пристрою і кількість добутої валюти. Оскільки процесор Raspberry Pi сам по собі дуже слабкий, платформа використовує процесори, призначені спеціально для видобутку Bitcoin, які встановлені на USB носіях і підключені до платформи.

• Створити власний суперкомп'ютер

Інженери з Університету Саутгемптона підключили паралельно 64 Raspberry Pi, кожен з яких розмістили в стійках, створених з Lego. Суперкомп'ютер обійшовся в $4200 і має 64 процесорами, а також 1 ТБ пам'яті. Причому інженери виклали на офіційному сайті університету докладну інструкцію по збірці аналогічного суперкомп'ютера в домашніх умовах.

Приховувати інтернет-трафік за допомогою проксі-сервера TOR

На тому ж learn.adafruit.com існує покрокове керівництво про те, як Raspberry Pi перетворити на виділений Tor-proxy. Якщо отримане рішення потім об'єднати з Wi-Fi роутером, то інтернет-трафік розсіється по світу так, що відстежувати ваше місце розташування буде неможливо.

Втім Raspberry Pi вже успішно використовують не тільки для створення експериментальних розважальних і псевдополезных пристроїв. Мікрокомп'ютери застосовують для складання тонких клієнтів, серверів, мережевих маршрутизаторів, роутерів, точок доступу і медіацентрів.

Зараз, зокрема, тонкі клієнти збирають в основному на платформі Intel Atom, яка набагато дорожче, ніж Raspberry Pi, хоча і істотно могутніше. Однак продуктивність Raspberry Pi цілком достатньо, щоб комфортно працювати через протоколи VNC, RDP або користуватися VMware View.

Завдяки низькому споживанню енергії і малому розміру Raspberry Pi можна використовувати і як сервер. В 1U можна розмістити близько 20 таких серверів, а споживання електрики буде в десятки разів нижче, ніж у будь-якого сервера на платформі x86. Такі сервера відмінно підходять для хостингу сайтів з малою відвідуваністю, сердцае розумного будинку, голосового чату, NAS сервера, проксі-сервера і т. п.

Незважаючи на те, що українська роздріб поки не поспішає завозити в країну Raspberry Pi, українських ентузіастів це не останаливает і вони без проблем замовляють мікрокомп'ютери на зарубіжних інтернет-майданчиках.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Алексей Дубовязов
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!