Рубрики
МЕНЮ
Максим Иванов
Сполучені Штати використовують свою так звану юрисдикцію в якості зброї, перешкоджає конкуренції та іншим країнам необхідно об'єднати зусилля для протидії такій однобічній практиці, заявив колишній керівник французької компанії Alstom Фредерік Пьеруччи.
У недавньому інтерв'ю Сіньхуа Фредерік Пьеруччи згадав свій особистий досвід, пов'язаний з екстериторіальним поширенням законів США.
Пьеруччи заявив, що Міністерство юстиції США, не повідомивши його в першу чергу, в 2012 році пред'явила йому звинувачення в порушенні Закону США про корупцію за кордоном (FCPA) за його передбачувану роль у справі про корупцію за участю Alstom у 2003-2004 роках в Індонезії.
У квітні 2013 року Пьеруччи був заарештований в Нью-Йорку Федеральним бюро розслідувань США. Рік потому Alstom попросили виплатити величезний штраф в розмірі 772 мільйона доларів США, що в кінцевому підсумку призвело до часткового поглинання французької компанії General Electric її конкурентом.
"Це сприяло викупу 70 відсотків акцій Alstom його основним американським конкурентом General Electric, блокуючи потенційне злиття між Alstom і Shanghai Electric Company", — додав він.
Пьеруччи зазначає, що судові процеси, подані Сполученими Штатами, стали для нього кошмаром.
"В цілому, я провів понад 25 місяців у в'язниці в Сполучених Штатах, 14 з яких у тюрмах суворого режиму", — сказав він.
Точний і детальний аналіз фактів і судової практики ясно показує, що Сполучені Штати використовують свою власну судову систему в якості економічного зброї з метою ослаблення конкурентів, іноді доходячи до того, щоб скупити їх дешево, сказав Пьеруччи.
"Викупивши Alstom, Сполучені Штати отримали контроль над технічним обслуговуванням всіх французьких атомних електростанцій, які виробляють 75 відсотків електроенергії в країні", — згадує він.
Сполучені Штати зараз використовують дуже схожу стратегію проти Huawei, заявив колишній керівник Alstom після недавніх односторонніх санкцій Вашингтона проти китайського телекомунікаційного гіганта.
Раніше в цьому місяці Міністерство торгівлі США включило Huawei і його філії в чорний список, який вимагає схвалення федерального уряду для будь продажу і передачі американських технологій китайській фірмі.Фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу був заарештований в Канаді за запитом влади США.
Екс-глава французької компанії Пьеруччи закликав до об'єднання проти економічної війни, яку він вбачає в діях США.
Новини партнерів
Новини