Головна Новини HI-tech "Подвійна зірка": телескоп "Хаббл" сфотографував дійсно загрозливий об'єкт
commentss НОВИНИ Всі новини

"Подвійна зірка": телескоп "Хаббл" сфотографував дійсно загрозливий об'єкт

Зірка Кіля здатна зробити на Землі ряд глобальних катастроф

11 липня 2019, 15:55
Поділіться публікацією:
"Подвійна зірка": телескоп "Хаббл" сфотографував дійсно загрозливий об'єкт

Космічний телескоп "Хаббл" зміг сфотографувати подвійну зірку, здатну знищити Землю. Вона знаходиться в сузір'ї Кіля і має всі шанси стати причиною глобальних катастроф на планеті.

Зірка Кіля була відкрита ще в 1677 році Едмундом Галлея. У XIX столітті нею всерйоз зацікавилися через незвичайну деформації. Протягом короткого часу зірка швидко набирала яскравість і в 1843 році стала одним з найяскравіших світил на нічному небі, поступаючись тільки Сіріуса.

Завдяки космічної обсерваторії "Хаббл" ученим вдалося побачити причини таких змін. Виявилося, що подвійна зірка викидає в навколишній простір величезну кількість енергії і світла, а навколо неї утворилася велика хмара з газу і пилу.

Натан Сміт, який працює в університеті Арізони (США) розповів, що тільки недавно астрономи змогли побачити загальну картину. До цього моменту "Хаббл" фотографував тільки в одному діапазоні, і хмари не викликали побоювань. Нові ж знімки показують справжні масштаби утворень. Вони простягаються на значні відстані, а заряджені частинки рухаються зі швидкістю до 20 тис. Км / сек.

Таким чином вони якомога швидше зафіксованими об'єктами в Галактиці. Для Землі Кіля також становить небезпеку. Вчені прорахували, що в разі масивного вибуху зірки в космос буде викинуто величезну кількість енергії і гамма-променів. При несприятливому результаті вони здатні зруйнувати озоновий шар Землі, що призведе до масштабної катастрофи і загибелі планети.

Складність у визначенні дати вибуху подвійної зірки додає її унікальності, оскільки жодне космічне тіло не володіє подібними властивостями і настільки швидким розвитком.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів


Новини

?>
Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!