Відродження з попелу: В Маріїнському палаці тепер мармурові підлоги і колони з Італії
У Києві завершився перший етап реставрації Маріїнського палацу, який є церемоніальною резиденцією Президента України
За словами керівника управління капітального будівництва Державного управління справами Василя Можары, в правому крилі палацу інтер'єри були зроблені заново, адже реставрувати було практично нічого, пишуть "Факти і коментарі".
"Справа в тому, що при царях в цій частині будівлі були кімнати для прислуги і господарських потреб, тому особливих вишукувань не було спочатку. Втім, ми намагалися зробити тут все у відповідності зі стилістикою збережених автентичних інтер'єрів цього палацу. Тому, наприклад, мармурові підлоги. Праворуч від входу ми розмістили гардероб і туалети", - повідомив Можар.
Таким палац був у 2014 році
Деякі предмети інтер'єру покриті сусальним золотом, проте в основному використані або фарба під золото, або спеціальне покриття на основі мідних сумішей.
Головне приміщення відреставрованої частини палацу — Зал нагород.
"Робота над його створенням зайняла два роки. Приміщення, в якому він знаходиться, не є частиною палацу — воно було прибудовано в 30-х роках минулого століття для розміщення кінотеатру. Стелі в кінотеатрі були низковаты, тому ми їх підняли на два метри за рахунок горища. Завдяки цьому простір залу стало пропорційним", - повідомив журналістам співрозмовник, демонструючи мармурові підлоги з різнокольоровими візерунками, багату ліпнину, люстри.
За його словами, підлога зроблений українськими майстрами. В основному використано мармур з родовищ України. Однак колони ніжно-рожевого відтінку виконані з італійського мармуру – в Україні мармур з таким відтінком не добувають.
"Колони виготовлені на фабриці в Італії цільними і доставлені в Київ у спеціальних контейнерах", - повідомив Можар.
До теперішнього моменту робітники також практично закінчили мощення двору гранітними плитами, відреставрували фасад з лицьової сторони будівлі.
"Перед побілкою фасадів ми взяли зі стін проби штукатурки і відправили її в лабораторію, щоб визначити, в який колір палац був пофарбований спочатку. Замовили на фабриці фарбувальне покриття саме такого відтінку. (...) З того, що плануємо зробити в 2017-му, ключовим є реставрація Червоного, Білого і Зеленого залів, які знаходяться в центральній частині палацу. У кожному з них для досвідченої бригади реставраторів роботи вистачить на цілий рік", - повідомив Можар.
ФОТО: Олександр Бригинець; Сергій Тушинський "ФАКТИ"