ТОП-7 пісень про гроші
«Коментарі» склали рейтинг найпопулярніших пісень про головне - про гроші
У році, що минає теми, які стосуються світу грошей, не переставали дивувати українців. Питання про зміни курсу гривні до долара, в чому зберігати заощадження, на що і на скільки зростуть ціни стабільно залишалися мало не найпопулярнішими як в розмовах бабусь біля під'їздів, так і на телевізійних ток-шоу.
Осінні скачки курсу гривні, резонансні ініціативи Нацбанку, на кшталт введення податку на продаж валюти, розмови про валютних спекулянтів, скандальне прийняття держбюджету на наступний рік, невизначеність в переговорах з МВФ про нову позику і з Росією про зниження ціни на газ зробили тему грошей мабуть найбільш обговорюваною серед усіх верств суспільства.
"Коментарі" вирішили скласти рейтинг кращих пісень про гроші, в який увійшли як вже давно улюблені українцями, так і нові твори "на злобу дня".
Отже, сьоме місце нашого рейтингу займає білоруська група Ляпіс Трубецькой з досить популярною піснею "Капітал". Таким чином хотілося б відзначити внесок музикантів у популяризацію праць Карла Маркса на тлі значно збільшеного під час світової фінансової кризи інтересу до спадщини автора. Адже у багатьох бажання вперше прочитати опублікований в 1867 році "Капітал" з'явилося лише недавно.
Шосте місце нашого імпровізованого рейтингу займає пісня групи "Гротеск" з ще радянського мультфільму "Острів скарбів", напевно давно знайома і близька за змістом більшості українських корупціонерів. Рядки "роби гроші, роби гроші, інше все дурниця" найчастіше стають девізом їх діяльності, незважаючи на те, що її назва - "Трагічна і повчальна історія про хлопчика Боббі, який любив гроші" - мало б наштовхнути їх на певні роздуми про те , що не всі способи збагачення однаково хороші.
Не можна обійтися в нашому рейтингу і без вже давно стала улюбленою на просторах колишнього СРСР, пісні групи ABBA - Money. Твір, присвячене нелегку долю дівчини, яка змушена "працювати всю ніч, працювати весь день, щоб лише оплатити рахунки" і мріє вирватися в світ грошей, отримавши багатого чоловіка, проникла в душі і стала моделлю мрії для багатьох українок. Що стала класикою пісня шведської групи в нашому рейтингу на п'ятому місці.
На четвертому - пісня Кузьми Скрябіна "Хлопцi олiгархі", яку можна було б назвати кілька жартівливим гімном представникам великого бізнесу. Завжди гарний настрій, чорні лексуси, дівчата-моделі і відсутність проблем - саме таким світ великого капіталу представляється українському виконавцеві. Втім, не виключено, що більшість звичайних громадян поділяють таку думку.
На третьому місці нашого рейтингу - пісня групи "Ленінград", яка увічнила в музиці відомий народний вислів: "коли немає грошей - немає любові". У політичній площині зміст виразу довелося відчути і українській владі, коли перегляд пенсійних виплат окремим категоріям населення привів до масових протестів серед афганців і ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
"Коментарі" не могли залишити поза нашого рейтингу творіння Потапа і Насті Каменських "Ех кредит". Дует, основу репертуару якого складають пісні з нехитрими текстами, тим не менш, не утраліл зв'язок з масами, про що свідчить популярність виконавців серед молоді. Актуальність тексту пісні вже встигли відчути звичайні громадяни. Але, судячи з обсягів необхідних виплат за позиками в наступному році, в заручниках у кредиторів виявилася і вся країна. Навіть уряду впору слідом за співаками визнати: "Що не кажіть, а всі ми живемо в кредиті". Хоча, поки що влада ще сподівається на нові запозичення, і не хотілося б, щоб актуальними для країни стали фрази з пісні "банкіри - вампіри, у нас в кишенях діри" і "банки жмикрути, ми банкрути".
І перше місце імпровізованого рейтингу ми змушені віддати творінню колишнього радника глави Нацбанку Михайла ГОЙХМАН. З метою популяризації гімну національної валюти , 7336 дисків із записом пісні "Наша гривня" у виконанні Сергія Юрченко та Наталки Карпи Нацбанк розіслав по регіональним відділенням комерційних банків.
Більш того, як повідомлялося в ЗМІ з ссликой на думку неназваних літературознавців, пісня таки отримала всенародне визнання. "Сьогодні пісня про гривню звучить на весіллях і іменинах на просторах усієї України, від квітучих полів Полтавщини до дрімучих лісів Галичини. В основі цього унікального твору лежить мотив, створений в стилі українських народних пісень, і задушевні тексти, які легко запам'ятовуються ", - йдеться в одному із записів.
У пісні гривня називається донькою України, яка ще прославить країну на міжнародній фінансовій арені, але для цього потрібно "трохи почекати". У приспіві відзначається, що "натруджена" нацвалюта дарує добробут і надію, а також висловлюється впевненість в тому, що гривня "проллється на Україну життєдайним цілющим дощем золотим".