Рубрики
МЕНЮ
Максим Иванов
Громадські активісти звернулися в Спеціальну антикорупційну прокуратуру (САП) з вимогою відкрити кримінальне провадження проти державних уповноважених Антимонопольного комітету України (АМКУ) Агіі Загребельскої, Андрія Вовка і Анни Артеменко у зв'язку з корупційними діями у сфері тендерів на проведення дорожніх будівельних робіт.
Про це стало відомо з тексту заяви в САП, оприлюдненого у Фейсбуці ГО "Антикорупційний блокпост", яка займається моніторингом ситуації в дорожній галузі.
На думку активістів, Загребельская, Вовк і Артеменко, будучи членами адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг щодо порушення законодавства у сфері публічних закупівель, неправомірно сприяють задоволенню скарг та інших інтересів компанії з кримінальним минулим. З-за дій уповноважених АМКУ в галузі заблоковано тендерів на дорожні будівельні роботи на суму понад 10 млрд. грн.
Мова йде про сприяння ПП "Полтавабудцентр" (код ЄДРПОУ 24565511), яка, за даними активістів, підконтрольна знаходиться в розшуку Араику Амирханяну, і яка приймає участь у тендерах замість виведеної в "чорний список" через наявність низки кримінальних проваджень ТОВ "СК "Дорлидер" (37468590).
До відсторонення "Дорлидера", ця компанія і "Полтавабудцентр" 28 разів брали участь в одних і тих же тендерах, але "ПБЦ" ніколи в них не перемагало. Після заборони "Дорлидеру" брати участь у публічних закупівель, "ПБЦ" брала участь у понад 600 процедурах, при цьому перемогла не більш, ніж у 70 випадках. В інших закупівлі компанія намагається блокувати процедури через подачу скарги в АМКУ.
Активісти нагадали, що 2018-2019 роках компанія скаржилася в комітет 169 разів, з яких 129 скарг було задоволено і тільки 7 були залишені без задоволення. Наслідком задоволення скарг є вимога до замовників – Службам автомобільних доріг – виключати з тендерної документації нібито дискримінаційні вимоги. Наприклад, вимога про наявність у підрядника власного або орендованого асфальтобетонного заводу в певному радіусі від місця будівництва. Незважаючи на те, що право замовника встановлювати такі вимоги (про наявність належної матеріально-технічної бази) прописані в законі – АМКУ приймає рішення на користь ПБЦ, визнаючи умови дискримінацією. На думку активістів, це ставить під загрозу реконструкцію і розвиток об'єктів критичної інфраструктури.
Також вони зазначили, що членам колегії АМКУ відомо і про блокування дорожнього будівництва, і про те, що "ПБЦ" приймає участь у публічних закупівель без основних засобів на балансі та з статутним капіталом у розмірі 0 грн.
За словами авторів звернення, існує достатньо підстав вважати, що блокування держзакупівель в дорожній галузі відбувається за сприяння трьох членів колегії уповноважених АМКУ Вовка, Загребельской і Артеменко.
"Вважаємо, що в діях посадових осіб АМКУ вбачається факт змови з посадовими особами та засновниками ТОВ "ПОЛТАВАБУДЦЕНТР", спрямований на дестабілізацію галузі будівництва доріг в Україні шляхом блокування проведення процедур публічних закупівель та подальшому їх зриві, що свідчить про наявність в діях зазначених посадових осіб складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України ( зловживання владою або службовим становищем, якщо воно призвело до тяжких наслідків, до 8 років позбавлення волі – ред.)", — йдеться в документі.
Нагадаємо, раніше ЗМІ писали, що ПП "Полтавабудцентр" блокує дорожнє будівництво по всій Україні.
Нещодавно фактичний власник компанії Араїк Амірханян був затриманий силовиками.
Новини партнерів
Новини