Технічне перенесення запуску ринку електроенергії недоцільне, – "Енергоатом"
За словами президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, компанія зацікавлена в якнайшвидшому впровадженні повномасштабного конкурентного ринку
Перенесення дати запуску нового ринку електроенергії, яким Україна запроваджує європейську конкурентну модель, недоцільний. Про це йдеться в листі президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського на ім'я заступника голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Олександра Домбровського.
"Компанія з розумінням відноситься до тих об'єктивних причин, за яких вчасне впровадження нового повномасштабного ринку електричної енергії може стати неможливим. Разом з тим, вважаємо простий технічний перенесення терміну відкриття ринку недоцільним, оскільки це сприятиме подальшому безвідповідальному невиконання окремими учасниками ринку і органами державної влади обов'язків, покладених на них законом України "Про ринку електричної енергії" та наполягаємо на початку дії нового ринку з 1 липня 2019 року", - сказано в листі.
За словами Недашковського, компанія зацікавлена в якнайшвидшому впровадженні повномасштабного конкурентного ринку, адже це дозволить отримувати справедливу ринкову ціну і своєчасну оплату за свою реалізовану електроенергію.
Серед питань, які повинні бути в першу чергу вирішені для своєчасного запуску ринку Недашковський назвав, зокрема, розробку і прийняття низки підзаконних актів, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, ліквідацію перехресного субсидування, врегулювання заборгованості на енергоринку тощо.
"Разом з тим повідомляємо, що компанія готова брати участь у роботі Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки при опрацюванні проблемних питань своєчасного запуску нового ринку електричної енергії", - йдеться в листі.
Нагадаємо, сьогодні, 14 травня, на прес-конференції голова "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що новий ринок електричної енергії повинен бути запущений без будь-яких переносів 1 липня 2019 року.
Як повідомлялося, від своєчасного введення ринку залежить, чи отримає Україна макрофінансову допомогу у розмірі 500 млн євро від Європейського Союзу (ЄС) в 2019 році.
Також міжнародне співтовариство висловило занепокоєння гальмуванням запуску нового ринку електроенергії і закликало оперативно провести засідання Координаційного центру з впровадження нового ринку електроенергії. Про це йдеться у спільному листі глави представництва ЄС в Україні Х'югу Мінгареллі, директора Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС) Янеса Копача, голови представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Еріка де Загороди, керуючого директора Європейського банку розвитку і реконструкції (ЄБРР) в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроні, директора Місії USAID в Україні Сьюзан Фріц.