comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес «Валютна лібералізація і робота з Clearstream залучать нових інвесторів в Україну», - Костянтин Стеценко, ICU
commentss НОВИНИ Всі новини

«Валютна лібералізація і робота з Clearstream залучать нових інвесторів в Україну», - Костянтин Стеценко, ICU

Перші особи Мінфіну, НБУ, представники Clearstream, ICU і Bloomberg розповіли, що значить для України та інвесторів підключення нашої країни до міжнародного депозитарію Clearstream

27 червня 2019, 17:02
«Валютна лібералізація і робота з Clearstream залучать нових інвесторів в Україну», - Костянтин Стеценко, ICU

Днями в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Лондоні відбулася важлива для України дискусія. На запрошення групи ICU та ЄБРР там зібралися найбільші іноземні інвестори в українські облігації. Приводом для зустрічі стало підключення України до міжнародного депозитарію Clearstream. Що це означає для інвесторів і безпосередньо для України на форумі розповіли перші особи Міністерства фінансів України, Національного банку України, представники Clearstream, ICU і Bloomberg.

 

Керуючий партнер ICU Костянтин Стеценко переконаний, що валютна лібералізація та співпраця з Clearstream не лише забезпечать Україні приплив нових інвестицій, але й зроблять її "помітною й більш привабливою для широкого кола інвесторів".

 

"Як один з найбільших операторів українського ринку, ми щодня спілкуємося з інвесторами й не з чуток знаємо, який обсяг інвестицій недоодержувала Україна тільки тому, що процедура купівлі державних облігацій була сильно ускладнена", — пояснив Костянтин Стеценко.

 

Тепер, з підключенням до Clearstream, механіка купівлі та продажу ОВДП для іноземних інвесторів стала простішою та швидшою.

 

Костянтин Стеценко зазначив, що зараз вдалий момент для залучення іноземних інвесторів через співпрацю з Clearstream, адже українська гривня сьогодні у фокусі їхньої уваги.

 

"Як днями відзначалося у Wall Street Journal, в інвесторів зараз прокинувся апетит до "екзотичних валют". В першу чергу, вони виділяють єгипетський фунт і українську гривню. Перший зміцнився з кінця січня відносно долара на 6%, друга — на 5%. Інфраструктурні зміни поряд зі сприятливою ситуацією на світових ринках дозволяють з оптимізмом дивитися на ринок ОВДП і очікувати припливу нових інвесторів", — заявив керуючий партнер ICU.

 

Міністр фінансів України Оксана Маркарова нагадала, що з початку 2019 року інвестиції нерезидентів в українські облігації внутрішньої державної позики зросли в 8 разів та наразі перевищують 51 млрд грн.

 

"Clearstream забезпечує іноземним інвесторам простіший доступ на український ринок. Це один з ключових пріоритетів для нас. Міжнародні інвестори виграють від умов довгострокового фінансування та роблять свій внесок в успіх України разом з українцями. Ми залишаємося прихильниками прискорення реформ, які не тільки допоможуть забезпечити більшу ліквідність на ринку, але й зменшать потребу держави у валютному фінансуванні та знизять валютні ризики", — заявила представниця Уряду України.

 

Олег Чурій, заступник голови Національного банку України, підкреслив, що приєднання до Clearstream позитивно відіб’ється на макрофінансовій стабільності України.

 

"Це сприятиме довгостроковим інвестиціям у гривневі інструменти, зниженню потреби держави у зовнішньому фінансуванні й, відповідно, зменшенню її валютних ризиків", — впевнений представник Нацбанку.

 

Підсумував дискусію Андре Куусвек, директор з розвитку фінансування в національних валютах і місцевих ринків капіталу ЄБРР: "Іноземні інвестори тепер зможуть вільно торгувати українськими держоблігаціями на міжнародному рівні. Це не тільки підвищить ефективність торгових операцій і знизить витрати інвесторів. Це забезпечить Україні надійне джерело фінансування для зміцнення її фінансової стійкості та забезпечення сталого зростання. ЄБРР дуже радий бути свідком такого значного досягнення". 

 

Довідка.

 

Група ICU – незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи.

 

Заснована у 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи розміром понад 500 млн доларів.

Керуючі партнери ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!