Головна Новини Дайджест 2019 ЗМІ назвали ознаки фіктивності "будівельної групи "Синергія", що забудовує Ірпінь
commentss НОВИНИ Всі новини

ЗМІ назвали ознаки фіктивності "будівельної групи "Синергія", що забудовує Ірпінь

В одному з найбільших забудовників Ірпеня працює всього 2 людини, а статутний капітал фірми — всього 10 тисяч гривень

30 вересня 2019, 10:24 comments11454
Поділіться публікацією:
ЗМІ назвали ознаки фіктивності "будівельної групи "Синергія", що забудовує Ірпінь

Тільки нещодавно стало відомо про арешт земельних ділянок під новим ЖК "Синергія Сіті" і інвестори кинулися забирати звідти гроші, так як назріває новий виток скандалу в цій історії. Як з'ясувалося, ТОВ "Будівельна група "Синергія" не є не тільки великою компанією, але і зовсім — за документами — не може проводити будівельні роботи, оскільки має всі ознаки фіктивного підприємства.

Так, "Будівельна група "Синергія" останнім часом постійно потрапляє в скандали. Її власник і директор Ігор Оверко — депутат міської ради Ірпеня та особа, дуже сильно наближене до екс-меру Володимиру Карплюку. Саме він вважається реальним кінцевим бенефіціаром "Синергії".

Компанія вже досить давно забудовує земельні ділянки в Ірпені. Останній скандал навколо неї пов'язаний з незаконною забудовою заплави річки Ірпінь, заради якої міськрада в грудні 2018 року навіть змінював Генеральний план міста. Справа в тому, що формально заплава є сільськогосподарськими землями, які належать до території Київської області. Крім того, є висновок наукового інституту про те, що будівництво там загрожує екологічною катастрофою. Прокуратура подала позов про скасування генплану, і, відповідно, поставила під питання законність зведення чого-небудь на заплаві, хоча там вже почалося будівництво ЖК "Синергія Сіті", з помпою представленого в кінці серпня в Fedoriv Hub.

Але це не кінець історії. Коли було оприлюднено рішення суду про арешт земельної ділянки в межах поданого прокуратурою позову, Ігор Оверко почав заявляти про "інформаційної атаки" і всіляко виправдовуватися, що компанія веде діяльність цілком законно. Тим самим загнавши себе на новий рівень скандалу. Справа в тому, що озвучена ним інформація про суму сплачених податків (100 млн грн за рік) і про терміни роботи компанії на ринку виявилася "фейком". Згідно з офіційними реєстрів, "Будівельна група "Синергія" взагалі має всі ознаки фіктивного підприємства. І навіть оприлюднені на сайті фірми документи підтверджують, що будівництво ведеться через сірі схеми.

Що собою являє "Будівельна група "Синергія"?

Коли Ігор Оверко презентував свої проекти і спілкувався з інвесторами, здавалося, що ми маємо справу з дійсно великою девелоперської компанією. Але варто зайти в Єдиний реєстр підприємств, як виявляється, що "Синергія" — це дрібний бізнес по типу "два столи-три стільці". За кодом ЄДРПОУ 38733480 в реєстрі зазначено, що статутний капітал підприємства становить 10 тисяч грн, що дуже нетипово для компанії, яка сплачує 100 млн грн податків в рік.

Тим часом, згідно з даними податкових органів, загальний дохід (виручка) компанії за 2018 рік склала 237 тисяч грн або трохи менше $10 тисяч, а це навряд чи півквартири. Чи це Не є демонстрацією заниження доходів та ухилення від сплати реальних податків?

За тими ж даними податкових органів, у 2018 році ТОВ "Будівельна компанія "Синергія" заплатила 180 гривень податку на прибуток. Не 180 тисяч або 180 млн, а саме 180 грн. Крім того, баланс основних засобів підприємства станом на 31 грудня 2018 року становив 0 грн. Тобто виходить, що з основних активів на кінець року у фірми не було нічого — ні грошей, ні кранів, ні будматеріалів, нічого.

Але і це ще не все. Як з'ясувалося, ТОВ "Будівельна компанія "Синергія" працює всього 2 людини. Це сам Ігор Оверко і хтось Петренко Ірина Юріївна з Житомира. При цьому і директором, і бухгалтером компанії одночасно є сам Оверко.

Виходячи з усього вищезазначеного, можна зробити висновок, що підприємство має всі явні ознаки фіктивного бізнесу: статутний капітал і нульовий баланс основних засобів не дозволяють провадити заявлену діяльність по будівництву житла, тим більше, коли в ньому директор та бухгалтер — одна особа. Дивно, що цим питанням ще не зацікавилися податкові органи.

Хто реальний замовник РК "Синергія Сіті"?

Раніше ЗМІ повідомляли, що компанії, наближені до Володимиру Карплюку, ухиляються від сплати податків на десятки мільйонів гривень саме завдяки схемі продажу житла через фізосіб, які укладають договори не купівлі-продажу, а "спільної діяльності" з інвестором. У результаті — за документами — відбувається не "продаж квартири/прав на квартиру" (яка повинна обкладатися, наприклад, податком на прибуток для забудовника), а передача "спільно побудованого об'єкта.

Ось і в ЖК "Синергія Сіті", по всій видимості, схема мала б розвиватися. Під своїм відео з виправданнями щодо "інформаційної атаки" Ігор Оверко розмістив лінк на розділ сайту з дозвільними документами.

Як виявилося, формально ТОВ "Будівельна компанія "Синергія" взагалі не має ніякого відношення до своїх об'єктів. Наприклад, замовником РК "Синергія Сіті" на 72 будинки є якесь фізособа Юрій Дмитрович Мураш. Саме він отримує всі містобудівні дозволу, саме він залучає підрядників на будівництво, саме з ним, а не з Ігорем Оверко і його компаніями — інвестори будуть укладати договори. Відповідь на питання, чому саме фізична особа будує "місто в місті" на 10 тисяч осіб і яким є її рівень відповідальності за реалізацію такого об'єкта, звичайно ж, очевидна.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!