"Весільний генерал" президента Зеленського: як губернатор Дніпропетровщини керує регіоном

Губернатор Дніпропетровщини Бондаренко на займаній посаді показав некомпетентність, відсутність системного підходу до найбільш складних проблем регіону

Випробувальний термін, який призначив Володимир Зеленський голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександру Бондаренко, закінчується. Звичайно, не нам оцінювати ефективність роботи чиновника, але, схоже, за короткий час роботи на чолі області він успішно провалив головні завдання і підставив голову держави по найчутливішим напрямами, пише видання 49000.com.ua.

Область – це не підприємство і навіть не завод. Особливо, така, як Дніпропетровська. На її території сміливо може поміститися кілька відомих князівств, а по населенню — пара європейських країн. Тут завжди цінували вміння працювати, а не говорити. А керівників оцінювали не за прес-конференціях, а по здатності вникати в деталі і специфіку. На жаль, останньої "чесноти" новоспечений губернатор не має.

У спробі оцінити ефективність першої особи області ми звернулися до мерів міст, глав ВІДГ і бізнесменам з одним питанням: "як ви можете охарактеризувати керівника області?". Відповідь нас вразила. Крім звичних "десантник" і "фантазер", практично всі наші співрозмовники характеризували його як "весільного генерала", який не здатний приймати самостійні рішення і основна задача якого — демонструвати бурхливу діяльність. На їх думку, новий молодий губернатор дуже швидко підпав під вплив тіньових керівників регіону. Серед них —Святослав Олійник, який нещодавно став головою облради , близький до олігарха Коломойського, і наближені до Олійнику депутати ВР "від Коломойського" — Демченко, Северин та Бородін.

багато днів виживав взагалі без води. До такого неприємного результату призвела безгосподарність водоканальців і байдужість регіональних чиновників. У підсумку зневірені люди перекривали державну трасу.

Восени 2019 р. аварії систем водопостачання відбувалися в Марганці, Нікополі, Новомосковську та Павлограді. У вересні 2019 р. стався водний колапс в Вільногірську. Через аварії на водозаборі з кранів у будинках городян потекла моторошна смердюча рідина: шоковані люди займали черги до бювету, набирали воду з колодязя і пожежних машин.

Катастрофічно давно відсутнє нормальне водопостачання у військових містечок Черкаське і Гвардійське. З-за постійних аварій на старому водогоні військовослужбовці і їх сім'ї змушені митися з тазиків і носити воду в баклажках.

До речі, тільки відкрите обурення захисників України змусило нового губернатора звернути увагу на їх проблеми: він збирається витратити ще "два-три місяці на проектування", і тільки до літа 2020 року побудувати новий водогін. За умови, якщо влада області знайдуть 50 млн. грн. на будівництво.

Можливо, Олександр Вікторович не знає, але ще в минулому році проект будівництва нового водогону у Вільне – Гвардійське вже був розроблений. Навіть провели тендер на Prozorro і уклали договір з переможцем на його будівництво. І якби пан Бондаренко не боровся б з неугодними підрядниками шляхом зупинки цільових платежів, у Гвардійському б побачили воду вже в грудні.



У сухому залишку призначений Зеленським губернатор Бондаренко показав відверту некомпетентність, відсутність системного підходу до найбільш складним проблемам регіону, тяжіння до ефектним, але малозначимим для людей жестам, та ще й здійснював ряд поспішних і непродуманих кроків, якими серйозно розчарував багатьох мешканців районів.

У підсумку Олександр Бондаренко на посаді керівника області приніс величезний мінус для іміджу свого безпосереднього керівника — президента Зеленського. З яким жителі Дніпропетровської області пов'язували свої надії на зміни на краще. До речі, ще в момент призначення, у вересні 2019 р., Володимир Зеленський визначив "випробувальний термін" нового губернатора — до Нового року. Схоже, декому пора пакувати валізи.