logo_ukra

Coinspot 27.09.2020

BTC/USD

10754.77

ETH/USD

355.13

LTC/USD

46.04

НБУ 27.09.2020

USD/UAH

28.41

EUR/UAH

33.12

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Дайджест 2019 Нова схема від Філатова: мерія Дніпра може залишити місто без інтернету
commentss НОВИНИ Всі новини

Нова схема від Філатова: мерія Дніпра може залишити місто без інтернету

Тепер в Дніпрі буде найдорожчий в Україні інтернет

29 грудня 2019, 19:35 comments6821
Нова схема від Філатова: мерія Дніпра може залишити місто без інтернету

Міськрада Дніпра хоче відібрати обладнання провайдерів і через можливу фірму-прокладку, як у випадку з парковками "Паркт Сервіс Групі", здавати їх компаніям їх же техніку, але вже за окрему суму. Як повідомляє Інформатор Гроші, в кінці листопада правоохоронці зловили банду крадіїв, які торгували краденим обладнанням дніпровських провайдерів. Зараз йдуть слідчі дії і злочинцям загрожує до 8 років в'язниці. 

Здавалося б, що тепер настане мир і спокій: інтернет перестане пропадати, компанії перестануть нести збитки і за свій рахунок купувати крадене. Але, не "так сталося, як гадалося". Відзначається, що проблем з інтернетом у будинках, де створено ОСББ, не буде. Там все чітко і відповідально – провайдери платять товариствам плату за розміщення техніки, а ті не ставлять палиці в колеса. У підсумку, всі задоволені.

Але не у випадку з будинками, де після конкурсу на управителів міськрада призначила своїх "смотрящих" у грудні 2017 року. Нагадаємо, що керуючою компанією в АНД, Самарському та Індустріальному районах Дніпра стало КП "Житлове господарство Самарського району" Дніпровського міськради, а управителем у будинках Шевченківського, Соборного, Центрального, Чечелівського і Новокодацького районів стало КП "Жилсервіс-2" Дніпровської міськради.

Всі компанії – Київстар, Фрегат, Фрінет, Triolan, Воля, Vega і інші уклали контракти з новими управителями на те, щоб розміщувати обладнання для інтернету в будинках дніпрян. Все було добре до грудня 2018 року, коли компанії отримали однакові листи від комунальних підприємств, в яких ті повідомляли про розірвання угод. Приводом, нібито, стали зміни в законодавстві, через які оформляти договори і отримувати техумови компанії повинні заново. Це Закон України "Про телекомунікації" та Закон України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж".

Ніякі листи про те, що договірні відносини існують з початку 2000-х років і в Дніпрі сформувався ринок, який приносить прибуток управителям від одного провайдера на місяць до 300 тис. грн тільки за розміщення в багатоповерхівках обладнання, дії не справили.

Від початку 2019 року місто перестало отримувати гроші від постачальників у зв'язку з відсутністю договірних відносин, які були розірвані в односторонньому порядку. Із цього часу і по сьогоднішній день компанії обмінюються листами з управителями, і це схоже на епістолярне нерозділене кохання. Компанії пишуть і просять оформити їм техумови, висилають пакет документів, перелік яких обумовлений законодавством, а управитель відповідає, що потрібна ліцензія, або код ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України – авт.) які компанії і не повинні надавати. Коли надсилають ці документи, виявляється, що потрібна нова довідка. І так по колу ходять листи, а договори так і не укладені. Але поки йде переписка, в міськраді з'являються цікаві рішення.

Рішення Міськради Дніпра

У 2017 році міськрада ухвалила рішення 42/23 про порядок ведення обліку безхазяйних технічних мереж і споруд.

У рішенні немає ні слова про обладнання для інтернету. Але в січні цього року все змінилося. У документ внесли зміни і там з'явився термін "розподільчі мережі", "телекомунікаційне обладнання", кабелі, дріт та інше обладнання.

Не втрачаючи темпу, в липні 2019 року в газеті "Наше місто" з'явилося оголошення від двох управителів про те, що в місті були знайдені безхазяйні метри кабелю і тисячі розподільних коробок. Нібито, це вдалося встановити після інвентаризації.

У кінці листопада на сесії було прийнято рішення про необхідність оцінити вартість "безгоспних" розподільних мереж. Наступного дня після цього рішення з'явилася і нова методика розрахунку орендної плати комунального майна. Тобто того, що провайдери зараз вважають своїм?

За новою формулою розрахунків, якщо кабель і коробки візьме на позабаланс комунальне підприємство, то орендна плата від провайдерів зараховуватиметься в розмірі 100% на рахунок спецфонду цих організацій. Тобто за користування своїм майном провайдери повинні платити, крім всіх інших платежів. Що цікаво: відповідальним виконавцем за рішенням міськради визначено заступника мера, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради Михайла Лисенко. Нагадаємо, що цей чиновник ходить до суду у справі про можливе розкрадання бюджетних коштів при ремонті Нового мосту.

Але дніпровські провайдери в один голос заявляють, що це їх обладнання, а не безхазяйне. Вони готові укладати договори і платити управителям необхідну вартість. Зараз ринок доступу до інтернету йде нарівні з звичної нам комуналкою – водою, газом і електрикою.

Припускається, що в подальшому, з комунікаціями провайдерів буде реалізована та ж схема, як і з парковками. Мережі, які знаходяться на балансі комунальних підприємств, будуть передані в управління чергового "великого європейського інвестора", який оплачуватиме їх оренду на рахунки КП, а сам укладе з провайдерами договори на обслуговування їх же мереж. Жителям міста не потрібно нагадувати, що така схема зробила паркування Дніпра найдорожчими в Україні. Тепер в Дніпрі буде найдорожчий в Україні інтернет. Якщо буде, звичайно.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!